Co dáváte papat celý den půlročním dětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 08:21
Co dáváte papat od rána do večera ?(6m.)

Maminky co dáváte papat 6 měsíčnímu miminku. Syn už má přikm. Ale zajímalo by mě co dáváte přes den vy všechno.

Přečtěte si článek: Příkrmy od 6. měsíce - jak a čím začít?

Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20994 příspěvků 25.06.19 08:24

Můj má 5 měsíců zítra a přes den kojím. V noci taky. Začínáme s příkrmem, zatím měl pár lžiček dýně. A trošičku banánu. S pravidelnými příkrmy teprve začneme v průběhu měsíce. Napřed zeleninu na oběd. Možná občas v průběhu dne něco malinko na ochutnání, když je sezóna čerstvého ovoce. Nedávno jsem mu dala olíznout meruňku. Nahrazovat kojení zatím není na pořadu dne.

pikola
Generální žvanilka 21424 příspěvků 1 inzerát 25.06.19 08:25

Kojila jsem a pak lžiček k obědu :nevim:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 1 inzerát 25.06.19 08:35

V 6m jsem kojila a občas snědla trochu dýně/mrkve/brambo.
Edit - malá snědla, já jsem jedla normálně :mrgreen:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 25.06.19 08:40

V 6ti měsicích ráno UM, svačina UM, oběd měla už masozeleninový, svačinka, večeře zase UM. Až kolem 7m jsem přidala přesnidávku místo odpoledního mlíka, za další měsíc jsem vyřadila ranní mlíko a dali jsme kaši nebo bílý jogurt na snídaní, to bylo v tom 8-9. Po měsící vždy jsme vyrušili dávku mlíka. A stejně si po obědě dala třeba 90tku. tak stejně ráno to se budila v 5 na mlíko. Ale jeli jsme s příkrmy spíše pomalu, nespěchala jsem.

unuděná
Echt Kelišová 8213 příspěvků 25.06.19 08:59

Moji jedlíci měli v 6m plný masozeleninový oběd (cca 200g) a odpolední svačinku (ovocnou přesnídávku). Jinak kojení. Pak nějak asi v 7m už i večerní kašičku a dopolední sváču, v 8m už jsme jeli i jogurty, tvarohy, piškoty atd.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 25.06.19 22:14
@unuděná píše:
Moji jedlíci měli v 6m plný masozeleninový oběd (cca 200g) a odpolední svačinku (ovocnou přesnídávku). Jinak kojení. Pak nějak asi v 7m už i večerní kašičku a dopolední sváču, v 8m už jsme jeli i jogurty, tvarohy, piškoty atd.

Rychlovka… u nas tvaroh po 12m, tak i piskoty.

unuděná
Echt Kelišová 8213 příspěvků 26.06.19 08:27

@Veru1987 No a? Děti byly do jídla žhavý a dodnes (7 a 4) jedí vzorně, nemají žádné alergie. Podle mě má být tempo úměrné dítěti, ne nějakým tabulkám :mavam:

andelka83
Generální žvanilka 20994 příspěvků 26.06.19 08:51

@unuděná tam jde o to, že v piškotech je zbytečně moc cukru, ale kdo dává sladkosti brzo, tak je to jedno asi. A v tvarohu je moc bílkovin, je to zátěž, tak ten jen trošku a později. Já mám za to, že ty tabulky jsou úměrné právě dětem, ne samy sobě.

unuděná
Echt Kelišová 8213 příspěvků 26.06.19 10:21

@andelka83 Jeden, dva piškoty rozmačkané v banánu fakt nevidím jako problém, stejně tak banán nebo broskev se lžící tvarohu :nevim: Cukry jsou i v ovoci nebo kaších, které se dávají klidně od 4m. Bílkoviny zase v mase i vejcích, i v tom banánu a to se dětem dává taky podstatně dřív. Na zdravou výživu si poměrně potrpím, ale všeho s mírou.

unuděná
Echt Kelišová 8213 příspěvků 26.06.19 10:24

Mimochodem, obvykle se jogurt i tvaroh v tabulkách objevuje po 6m. Navíc každá tahle úžasná tabulka je jiná, stejně jako je jiné každé dítě. Chápu, že když má někdo plně kojené dítě ještě v 7,8m, tak je to pro něj nepochopitelné, moje děti ale milovaly jídlo od malička a i když plně kojení, tak ve 4m už nás u jídla hypnotizovali a následné zavádění příkrmů jsem musela spíš brzdit.

eM91
Stálice 100 příspěvků 26.06.19 10:33

Ráno UM, svačina ovoce nebo ovocná přesnídávka, k obědu to, co jsme měli my (nekořeněný), odpolední svačina jogurt nebo piškoty a večer kaši. Ale já začínala s příkrmy už od 4. měsíce :nevim:

warita
Extra třída :D 11397 příspěvků 26.06.19 10:48

Na 6m jsem teprve zacinala s prikrmy. Moji male nedelalo dobre dostat 2 nemlecne jidla denne, takze jsem budto dala ryzovou kasicku s ovocnym protlakem dopoledne, nebo odpoledne jsem zkousela opatrne par lzicek nejakeho zeleninoveho prikrmu. Mala to jedla bez reci, nebyl do ni problem dostat celou sklenicku, ale nedelalo ji to dobre na traveni, takze jsem ji postupne navykala behem asi 2m. Pak se preslo na rezim: rano mleko, v 10 kasicka s ovocem, mleko, masozelenina odpoledne, vecer mleko. Postupne jsem vynechala to mleko v poledne, takze uz pak mela mleko jenom rano a vecer a pres den papala kasicku a masozeleninu. Stacilo ji to bohate a jako male batole byla pekne baculata a prospivala primo ukazkove.

warita
Extra třída :D 11397 příspěvků 26.06.19 10:57
@eM91 píše:
Ráno UM, svačina ovoce nebo ovocná přesnídávka, k obědu to, co jsme měli my (nekořeněný), odpolední svačina jogurt nebo piškoty a večer kaši. Ale já začínala s příkrmy už od 4. měsíce :nevim:

moje mala byla taky na UM ale na 4m jsem nezacinala, to nam prave vrcholily problemy se zazivani z mleka. Pak se to ustalilo a ja byla tak stastna, ze je konecne klid a pohoda, ze se mi nechtelo to narusovat zavedenim noveho jidla, ktere bohuzel taky ze zacatku zpusobovalo prujmy, nadymani a pod.

Ale nakonec se to prezilo a jak rika @unudena, i moje dcera byla jedlik. Vzpominam si, jak nevericne koukala sirsi rodina, kdyz jsem male na 9m dala plnou misku kase s ovocem a pak jeste mala vyzunka 150ml UM a jeste se tvarila, ze by si dala jeste. Byla krasne baculata, az byla radost na ni pohledet, ale zase nebyla veprik. Vypadala moc zdrave. :srdce:

andelka83
Generální žvanilka 20994 příspěvků 26.06.19 14:24

@unuděná tak já vidím rozdíl mezi cukrem v ovoci a obyčejným v piškotech, i v bílkovině v jogurtu a tvarohu. :nevim: Nevím proč to dávat takhle brzo.
S malým teď s příkrmy začínáme, čerstvě 5 měsíc, pozoruje nás, otevírá pusu, chutná mu. Nebojím se že by byl nejedlík, ale postupovat chci pomalu, postupně.

Váš příspěvek
Reklama