Nevím, jestli chci druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zvejka.lucik
Povídálka 47 příspěvků 24.06.19 18:37
Nevím, jestli chci druhé dítě

Ahoj všichni, mám ročního syna. Samozřejmě ho miluju, ale často mě dost vytáčí a to mě hodně psychicky vyčerpává. Jsem docela cholerik. Vždycky jsem chtěla dvě děti, ale teď, když už mám jedno a mám co dělat abych každý druhý den hystericky neječela, si říkám, jestli nezůstat u toho jednoho. Vím, že pro malého by bylo do života lepší aby měl sourozence, ale nevím, jestli je to dobré pro mé nervy. Kamarádka, co už dvě děti má mi radí, že dvě jsou lepší, že si spolu hrají a dají víc pokoj mámě, ale já nevím, jestli pak spíš nebudu furt jen hlídat aby jeden nezabil druhého ???? Říkala jsem si, že počkám až ucítím, že další vážně chci, ale zase bybylo dobré aby byli věkově blízko a navíc už je mi 30, takže bych neměla čekat dlouho. Je tu nějaká maminka, co mělapo prvním dítěti stejné pocity? Když to napíšu na plnou hubu, bojím se, že až bude druhé na světě, budu litovat, že jsem si ho udělala, pže s jedním to bylo jednodušší… Jo a prosím neukamenujte mě ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 18:42

Dobře si to rozmysli. Jak se říká…jedno dítě, žádné dítě. My máme dvě blízko věkově a je to masakr. Bývám úplně vyřízená. Děkuji za anonym, osobní info.

Laurie
Kecalka 462 příspěvků 5 inzerátů 24.06.19 18:45

@Zvejka.lucik ahoj, když bylo prvnímu dítěti rok, bylo pro mě absolutně nepředstavitelný, že bych měla mít další :) přišlo to až tak za další dva roky. Ted mám děti dvě a jsou od sebe cca 4 roky.
Být tebou tak to neřešim, třeba to jednou přijde, zas tak stará nejsi :mrgreen: a když ne, tak se přece taky nic neděje
Malej věkovej rozdíl jsem mezi dětma nikdy nechtěla, bych se zbláznila asi. :think: :lol:

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 24.06.19 18:50

@Zvejka.lucik Jezis, mluvis mi z duse… jsem v uplne stejne situaci, jen mam holcinu rok a trictvrte. Pocity uplne stejne. Jako miminko jen rvala. Kdyz zjistila, ze ma ruce a zacala do nich neco brat, vydrzela nervat i 5 minit. Predstava, ze druhe bude stejne, tak skoncim v Bohnicich… mala je dost akcni, vztekla, sama se hrat nevydrzi. Porad potrebuje asistenci. Ja jsem taky cholerik, taky nemam nervy a obcas vypenim :lol: nevim si rady. Manzel druhe chce, ja taky, ale vicemene kvuli male, aby nebyla sama. Babo rad, no…

Uživatel je onlineTichošlápek
Neúnavná pisatelka 15055 příspěvků 24.06.19 18:54

Mám kluky 22 měsíců od sebe. Jsou jim 2 a 4 roky. Nonstop v sobě, řev, hlídat je tedy rozhodne musím. Ticho je až když večer usnou. Vždycky se jen smeju, když mi někdo rika, ze se mám, jsou si blízko, hezky si spolu vyhrají :lol: tak určitě. Osobně bych byt tebou pockala, čas máš.

warita
Extra třída :D 11275 příspěvků 24.06.19 18:55

@Zvejka.lucik ano, ja. Nekdy na dvou letech si to sedlo, ale je to mimo jine i tim, ze dcerka je hodna a sikovna. Jako… ma sve chvilky samozrejme a ja mam hodne svych chvilek, ale vseobecne to je dobre. Kdybych mela narocne dite, asi zustanu u jednoho. A mne je mimochodem 39 uz.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 24.06.19 19:22

Já jsem myslela, že chci dvě děti. Protože mám bráchu. Ale byla to abstraktní představa. Vzhledem k tomu, že jsem se zamilovala do muže, který už děti má, tak jsem přijala myšlenku jednoho. A jsem spokojená, druhé nechci. Jedináčci nejsou žádní chudáci. A pořizovat jim sourozence jen proto, aby tě tolik neotravovali, není řešení. Budou otravovat dvojnásob. Když nechceš druhé, neměj ho. Však budete šťastní i tak. A jestli je ti třicet, máš ještě pět let si to rozmyslet úplně v klidu.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 24.06.19 19:24

Asi bych si říkala úplně to samé, mám teď skoro jedenáctiměsíční holčičku a jsem z ní na nervy každej den, jenže jsem tři měsíce po porodu neplánovaně otěhotněla, takže v srpnu rodím. No aspoň jsem nemusela řešit, jestli zůstat jen u jednoho :-D a moje dcerka bude mít bratříčka. Před prvním těhotenstvím jsem to takto i plánovala, po porodu jsem samozřejmě změnila názor, ale asi to tak mělo být no, to jsme se s mužem jen jednou nechránili. Každej mi říká, že později budu ráda, ale že ty první dva, tři roky budou dost náročný.

chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 24.06.19 19:30

To záleží na tolika okolnostech, že nemá cenu cokoliv psát :) v roce staršího jsem otehotnela, moc jsem chtěla. I když nebyl ukazkove dítě, náročný to s ním bylo. Ale evidentně ne natolik, abych si rozmyslela druhé dítě. No v roce druhého bych si další dite nechtěla ani představovat. Věděla jsem, že další chci, ale později. Mladší syn je doteď neřízená střela, u které v podstatě jen čekáme na diagnózu…Ale i přesto za dva měsíce rodím, mladšímu budou necelé 3 roky. V necelých dvou si ale dalšího sourozence k němu fakt predstavit nedovedu. Záleží vždy na dítěti, ale problém je, že ty nikdy nevíš, jak na tom za těch 9 měsíců bude. No neni to lehké rozhodování.

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 24.06.19 19:31

Já začala toužit po druhém dítěti, když byl malému cca rok a půl. Klidný dítě, odstavený, v noci spící. No a povedla se holka, co vydá za dva kluky. Divoká, akční, kamikaze, ale zase na rozdíl od prvního veselý, šťastný dítě. Je to náročný, žádná idylka, že si hrajou spolu se až na výjimky nekoná, ale jsem ráda, že je mám.

Kelpie
Stálice 53 příspěvků 24.06.19 19:44

Mě se narodilo druhé dítě když prvnímu byl rok a půl a bylo to pro mě velké zlepšení. Starší jako miminko byla strašně ukřičená a já úplně zničená, ale do toho roku a půl ji to postupně přešlo. Mladší byla klidné zlatíčko a jen co začala trošku reagovat na okolí, tak si spolu vážně vyhrály a ted jsou jak dvojcata, jsem ráda, že jsem do toho šla. Nicméně tohle je vážně loterie. Je úplně jedno jaké kdo napíše zkušenosti, záleží na tom jaké by bylo druhé dítě a jak ho to první přijme. To je prostě risk a záleží na tom jak jste odvážná :)

dupejj00
Kecalka 234 příspěvků 24.06.19 19:48

Jojo, mela jaem to podobne.do trech let prvniho syna jsem si nesokazala predstavit mit dalsi dite. nakonec mame rozdil 4 roky a citim, ze je to tak na hrane zvladnutelnosti pro me. radim pockej, az dalsi dite budes chtit

vejilka
Kelišová 5078 příspěvků 24.06.19 20:00

Nehrot to. Úplně nesnáším ty rady, jak je potřeba mít děti alespoň dvě. Já vždy chtěla dvě děti spíš z rozumu. Měla jsem jen chvilkové období, kdy jsem chtěla ještě druhé. Teď je mu čtyři a další je pro mě noční můra. Jsem ráda, že mám relativně klid a můžu i do práce

S.Berankinová
Kecalka 466 příspěvků 24.06.19 20:06

Já jsem začala přemýšlet o druhém dítěti až ve třech letech syna. Ale moc jsem se bála, protože první synův rok byl pro mě peklo na zemi. Syn byl opravdu náročné věčně nespokojené uřvané miminko. Nevěděla jsem si s ním rady. Zaříkala jsem se, že toto už prostě nikdy. Dodnes nevím, jak jsem to přežila. Jako fakt. No pak to bylo lepší a lepší. Ale pořád jsem vzpomínala na tu hrůzu, kterou jsem prožila, a nevěděla, jestli to podruhé přežiju. Manžel chtěl určitě. Nijak na mě nikdy netlačil, ale prostě neustále opakoval, že děti budeme mít dvě. No když bylo synovi 5, tak už jsem o tom jako vážně začala uvažovat, ale rozhoupali jsme se až teď. Synovi bude v létě 7 a já jsem 12tt. Teď teprve cítím, že opravdu opravdu chci. Moc. Všechno se mi v hlavě srovnalo. Už jsem duševně připravená na to, co přijde. Neříkám, že to bude žůžo, ale asi se s tím poperu lépe. Je mi 37 let. Takže nespěchej. Ono to přijde. Z rozumu jsem měla první dítě a asi to prostě nebylo to pravé ořechové no. A taky stopro vím, že nejsem typ matky na dvě děti brzo po sobě. Já bych to prostě nedala. A ten věkový rozdíl jsem taky rozmýšlela, ale znám spousty případů, kdy sourozenci věkově blízko si absolutně nerozumí a naopak sourozenci s velkým rozdílem jsou životní parťáci a naopak. Takže toto nikdo nezaručí. A to, že dvě malé děti věkově blízko si spolu vyhrají a máma má víc pohodu, si nemyslím.

Markéta80
Hvězda diskuse 45164 příspěvků 24.06.19 20:08

@Zvejka.lucik vždyt je čas, uvidíš časem ;). Pro mne bylo nejhorší období kolem 2 roku :mrgreen: Pokud se necítíš tak zůstan u jednoho a uvidíš, třeba až dítěti budou 3-4 roky tak si řekneš že ted to druhé bude fajn ;) Hlavně nepočítej že si vyhrají :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama