Co je potřeba do porodnice?

1
5.2.20 10:49

Co je potřeba do porodnice?

Vím že je to všude na internetu, a určitě i tady, ale chtěla jsem se zeptat co vše budu potřebovat do porodnice? Děkuji za odpověď a rady :) přeji všem hezký den :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2515
5.2.20 10:53

Každá porodnice to má jinak. Podívej se na jejich stránky nebo jestli půjdeš na prohlídku porodnich sálu tak ti to tam řeknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1545
5.2.20 11:06

Mrkni na jejich stránky, nebo se pozeptej, zejména, jestli Ti tam půjčí noční košili či oblečení na mimi. Jinak pro sebe určitě: toaletní potřeby - sprcháč, mýdlo, kartáček na zuby, pastu, kartáč na vlasy, šampon,… vlhčené ubrousky (po nástřihu super), dva ručníky (na tělo a na spodek), župan nebo delší mikinu (na přechody z pokoje do jídelny apod.), tělové mléko nebo nějaký krém, bačkory (popř. i nějaké gumové boty do sprchy, kdybyste měli sdílenou - a nebo desinfekci ve spreji). Noční košile nám v porodnici půjčovali, takže bych si domácí nechala na doma, aby sis ji v porodnici neušpinila, ale můžeš si vzít nějaké jednorázové podložky do postele (lze pak použít i na přebalování mimča). Určitě bych vzala aspoň jedno balení porodnických vložek (spíše dlouhých, drží mezi nohama i bez kalhotek) a síťované kalhotky (se zvýšením pasem, kdybys musela na císaře; jsou pratelné, takže po použití nevyhazovat ;)). Ideálně pak ještě nabíječku na telefon a třeba nějaký časopis, na spaní bych pak doporučila takové ty hotelové klapky na oči.

Samozřejmě k porodu mít veškerou dokumentaci, kartičku pojištěnce, těhotenský průkaz apod. ;)

Oblečení na mimino nám v porodnici půjčili, stejně tak nám dali do začátku asi 5 plenek (to je hned pryč, takže se domluv s někým, že až bude mimi na světě, pošleš jim jeho rozměry a hned ti koupí odpovídající balení plen). teploměr a mycí emulzi jsme měli půjčený a stejně tak nám dali krém na zadeček a zavinovačku. Takže na mimčo třeba přebalovací podložku (ať nepokládáš na erární pult, kde leží i jiná mimina, pokud se Ti to ekluje) a pár látkových plenek na otírání po mytí, odříhávání apod. Jinak mne asi nic nenapadá… Pak až oblečení na odchod z porodnice, popř. vlastní bodyčko nebo tričko, kdybys nechtěla erární.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3750
5.2.20 11:42

Záleží na porodnici. Mě v porodnici dali vložky a podložky… Takže něco na umývání, něco k jídlu…
Já jsem měla tři malé ručníky na den. Manžel vozil čisté. Gel s dubovou kůrou. PET lahev s tím pítkem Rájec, v tom jsem si rozmíchala slabý rosalgin a když jsem nešla do sprchy tak jsem se na záchodě to pet lahvi osplouchla. Síťované kalhotky. Já jsem teda kalhotky používala jenom když jsem šla někam na oběd a podobně. Jinak stačí dát vložku mezi nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5890
5.2.20 11:45

@Vanla1996 zeptej se primo v porodnici, kde chces rodit. Vetsinou maji i seznam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.20 07:17

Nevím jestli se to může nějak extra lišit porodnicí, ale určitě oblečení pro mimčo, plinky, krem na opruzeniny, pro sebe poporodní vložky, vložky do podprsenky (kojící) a taky ty kalhotky- značka mamma myslím, toaletní papír, vlhčené ubrousky, min. 2 ručníky a podložky pro jistotu a pak to, co budeš chtít a jinak za tebou bude chodit návštěva, když ti něco bude chybět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama