Co mi chybělo v porodnici

Anonymní
2.1.20 17:20

Co mi chybělo v porodnici

Ahojte možná už tu podobné téma je, ale nic jsem nemohla najít… :D 8o
Máte nějaké rady co si sebou zabalit do porodnice?
Nemyslim ty klasické věci, co píší na všech stránkách jako je ručník, vložky atd., ale spíše něco co třeba zrovna vám chybělo a řekli jste si “Škoda, že mi to někdo neporadil” :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30311
2.1.20 17:21
@Anonymní píše:
Ahojte možná už tu podobné téma je, ale nic jsem nemohla najít… :D 8o
Máte nějaké rady co si sebou zabalit do porodnice?
Nemyslim ty klasické věci, co píší na všech stránkách jako je ručník, vložky atd., ale spíše něco co třeba zrovna vám chybělo a řekli jste si “Škoda, že mi to někdo neporadil” :)

Košili navíc. Bylo tam vedro a lilo ze mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
2.1.20 17:23

Morska voda do nosu, prasky na alergii…to me vubec nenapadlo, ze tam nemaji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4004

Vlhčený toaletní papír, krém na bradavky, jedno jsem měla druhé kupoval manžel v místní lékárně. Na poporodní šití jsem normální toaletní papír nemohla vůbec použít… Jinak mi chyběly i teplý ponožky, byla mi hrozná zima po porodu a teplo v nemocnici bylo, ale hrozně mi mrzly nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8095

Noční světýlko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
2.1.20 17:24

Pomádu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
2.1.20 17:25

Mně hodně pomohly klapky na oči, takové ty látkové, co lidi používají v letadlech :). Na pokoji se pořád svítilo, v noci často rozsvěcelo kvůli miminkám, takže pro vyspání se byly klapky must have.

Pak záleží na typu pokoje. Na vícelůžák se sdíleným wc a koupelnou bych si přibalila desinfekční ubrousky nebo desinfekci na umytí wc a sprchy. U nás se uklízečka štítila umýt očistky ze záchodového prkénka, některé maminky to po sobě nedělaly, a jít pak takový záchod použít bylo pro silné povahy. Příp. s sebou mít gumové papuče jen do sprchy :). Někdo taky měl třeba roli papírových utěrek, kterými se utíral po vysprchování a jen je hodil do koše, aby nešpinil ručník.

V naší porodnici dříve také dávali neomezené balení porodnických vložek, ale teď už to skrouhli a dávají méně, takže zabalit si minimálně balíček dlouhých porodnických vložek (plus síťované kalhotky) a domluvit se s rodinou, aby kdyžtak dokoupili/přinesli další v případě potřeby. Košile jsem používala erární, ty nám dávali neomezeně, stejně jako látkové podložky do postele.

A co byla naprostá nutnost bylo jídlo z domova :). To, co nám vařili, se fakt jíst nedalo, takže termosky z domova hezky s domácími polévkami, jahlové kaše, čajíčky, přesnídávky apod. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
2.1.20 17:26

No a samozřejmě pokud bereš nějaké léky, tak ty, v případě zácpy laktulózu a nezapomenout si nabíječku :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
2.1.20 17:26

Mně chybělo vzít si nějaké vlastní oblečení na mimčo. Nafasovala jsem vždy jednu sadu a bylo to na prd ve tři ráno otravovat na sesterně, že potřebuju oblečky, protože se prcek komplet prokadil :roll: jako dali mi to, ale prostě tam v noci s naháčem v postýlce pobíhat mě moc nebavilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57753
2.1.20 17:28

Po

Měla jsem a byla jsem za to ráda…teplé ponožky, skřipec do vlasů…ve sprše pred porodem jsem neměla mokrý vlasy…a gumové boty do sprchy
Jelení lůj…
Třeba košile jsme my meli stále k dispozici, měnila jsem i 3krát denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
2.1.20 17:29

Balzám na rty. Určitě, budeš mít vysušené rty. A cucavé bonbóny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
2.1.20 17:32

Maxi poporodní vložky… když jsem kojila, tak to dost teklo a musela jsem si tam dát 2 normální vložky a papír z kuchyňské role.
a jogurty.. nechápu jak můžou k snídani hladovým matkám dávat rohlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
2.1.20 17:33

Na pokoji mi stačily běžné věci ze seznamu z porodnice (Vinohrady), ale při porodu jsem postrádala hroznový cukr. Jíst se mezi kontrakcemi nedalo a potřebovala bych energii. Příště hroznový cukr v tabletách nesmí chybět :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20689
2.1.20 17:42

Kojící podprdu a vložky do ní, aspoň troje pyžama/kosile. Já byla pořád spocena :zed: něco k jídlu, ja v porodnici trpěla hladem, pac snídaně vypadaly suchý rohlík a kousek sýra nebo jogurt, oběd cosi s hráškem (super pri kojení) večeře tácek chleba s hnusným salámem a rajče :roll: pak sem se dojidala ovocem a sladkým co mi donesly návštěvy :D bavlněné rukavičky pro mimčo, těch měli málo a většina mimin měla na rukách ponožky, můj vyfas takový pletený a pak si ty chlupy z ponožek cpal do pusy 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75848
2.1.20 17:44

Me v principu nic nechybelo, pokud nepocitam klic k programu, ve kterém jsem chtela neco tvorit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat