Co říkáte na tento tlak ve 36. týdnu těhotenství?

62
28.1.20 19:57

Co říkáte na tento tlak ve 36 týdnu?

Ahoj holky,

chci se s Vámi poradit, dnes jsem 35+5. Od začátku těhotenství mám tlak OK. Nedávno jsem si ho ale začala zase preventivně měřit a zjistila jsem, že mi docela šel nahoru.

Hodnoty mám takové:

123/80
128/86
125/82
120/77
116/83
120/88
123/81

Měřeno teď večer v posteli v polosedu/pololehu. Od doby co jsem zjistila že mi tlak šel takhle nahoru, sem z toho na nervy a furt se měřím jak blázen :(. V poradně mám vždycky tlak hrozný, mam extrémní syndrom bílého pláště, takže tam mam vždycky hodnoty i 150/95. Proto nosím sestře lístečky s měřením.

Myslíte si, že bych měla po DR chtít, aby mi dala prášky? Vím, že vysoký tlak je od 140/90 ale mně se ty moje hodnoty zrovna dvakrát nezdaji, vzhledem k tomu že jsou měřeny v klidu. Znamená to tedy, že pak při chůzi, aktivitě nebo ve stoje je mám ještě vyšší?

Měla jste některá podobné hodnoty a vše je OK? Dá se s vyšším tlakem i rodit nebo musí být CS? Předem moc děkuji za názory :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

409
28.1.20 20:01

Tento tlak je naprosto v normě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
28.1.20 20:02

@azalia Děkuji za názor, zapomněla jsem dopsat, že mi jde samozřejmě o ty spodní hodnoty diastoly, které jsou vyšší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
28.1.20 20:04

Minule v poradně jsem měla 120/80,protože mám obvykle nižší tlak, tak jsem se ptala sestřičky jestli není vysoký a vysvětlila mi že je úplně ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
28.1.20 20:04

Hodnoty co si měříš jsou naprosto normální. I já jsem měla problém s tlakem na gyndě. Už mi chtěli dát prášky, ale doma mám tlak prostě ok. Tak mě poslali na kardiologii a kompletní vyšetření dopadlo na 1. Prostě jen syndrom bílého pláště. Jsem tedy teprve 23 týden, ale taky se měřím a tlak pořád super. Byt tebou tak se opravdu měřím doma. Kdyby jsi se cítila špatně, měla bolesti či motání hlavy, nebo bys otékala, pak bych to řešila s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
28.1.20 20:09
@aria11 píše:
@azalia Děkuji za názor, zapomněla jsem dopsat, že mi jde samozřejmě o ty spodní hodnoty diastoly, které jsou vyšší..

Jak píšu - úplně v normě. Tlak si nemusíš měřit každý den, když je ti dobře. Nesleduj se tolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24614
28.1.20 20:11

Máš úplně normální tlak…já mivam občas vyšší a teď jakmile mám v poradně na hraně tak měří několikrát…už mi brali i krev, ale naštěstí vše ok.Ja mít tlak co ty tak jsem v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
28.1.20 20:11
@aria11 píše:

Diastola je taky úplně v pořádku. Tlak je celkově v normě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
28.1.20 20:13
@Jessica4 píše:
Hodnoty co si měříš jsou naprosto normální. I já jsem měla problém s tlakem na gyndě. Už mi chtěli dát prášky, ale doma mám tlak prostě ok. Tak mě poslali na kardiologii a kompletní vyšetření dopadlo na 1. Prostě jen syndrom bílého pláště. Jsem tedy teprve 23 týden, ale taky se měřím a tlak pořád super. Byt tebou tak se opravdu měřím doma. Kdyby jsi se cítila špatně, měla bolesti či motání hlavy, nebo bys otékala, pak bych to řešila s lékařem.

Děkuji za názor a mohu se zeptat jaký ten tlak byl u lékaře? Mně to vždycky lítá do astronomických hodnot :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2241
28.1.20 20:16

To jsou přece úplně normální hodnoty. Já mám opačný problém, pořád se mi motá hlava a je mi na omdlení, se třemi dětmi doma a ve 31 tt fakt paráda. A dnes na gynekologii tlak 101/52. Jako paráda, když si dám kafe tak je mi nejdřív fajn a tak po hodině a půl je mi ještě hůř než předtím. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
28.1.20 20:19

@Crystal87 děkuju za názor, já se v poradně už neměřím, sestřičky že mě vždycky byly hotové… 8o..psychika děá vážně hodně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
28.1.20 20:20
@lucka_mac píše:
To jsou přece úplně normální hodnoty. Já mám opačný problém, pořád se mi motá hlava a je mi na omdlení, se třemi dětmi doma a ve 31 tt fakt paráda. A dnes na gynekologii tlak 101/52. Jako paráda, když si dám kafe tak je mi nejdřív fajn a tak po hodině a půl je mi ještě hůř než předtím. :zed:

to taky asi není nic příjemného :,( ale kolikrát mi bylo řečeno že nížší tlak furt lepší než vyšší nebo vysoký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2241
28.1.20 20:23

@aria11 Jako to určitě, nižší neohrožuje na životě, ale příjemné to není. Mám nižší tlak i normálně, ale v těhotenství mi vždy ještě klesá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
28.1.20 20:23

Úplně normální tlak, máš zbytečný strach. Nemusíš měřit takto často. Vysoký tlak je až od 140/90, vše nižší je v naprostém pořádku. Ty hodnoty máš prakticky stejné co jsi uvedla, tím jak se často budeš měřit a stresovat si jen ubližuješ. Chce to víc klidu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
28.1.20 20:26

@anavi13 Ano vím, jsem od přírody hrozný stresař :(..Každopádně děkuji moc za podporu…Asi mě dost popohnalo i to, že tady na emiminu psalo několik maminek že vysoký diastolický se bere od 85 a mně to přes tu hodnotu skočilo z 20 měření třeba 4-krát (jednou i 89), tak mě to dost vyděsilo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama