Co s manželstvím?

Anonymní
6.8.20 11:44

Co s manželstvím

Ahoj,

ráda bych znala váš názor na mou situaci. Jsme s manželem šest let, máme dvouměsíční miminko. Už před svatbou jsme měly jasné společné vize - děti a vlastní bydlení. Doted jsme žili po podnájmech.

V posledních měsících jsme si hledali byt, který koupíme. Manželovi se jeden moc líbil, byl za dobrou cenu, pro mě tam byla spousta věcí, které jsem nechtěla a raději bych 100 000 připlatila za něco, čím si budu jistá, že si mi tam bude líbit a budu schopna tam pár let žít.

Ted ale k věci. Manžel má z dřívějška ušetřené nějaké peníze, chtěl je dát jako základ na hypotéku. Teď vymyslel, že tenhle byt koupí sám za své peníze jako investici na hypotéku, bude to jeho majetek a my prý budeme dál žít po podnájmech. Já mu řekla, že s tím nesouhlasím, že o tomhle máme rozhodovat jako rodina. Prý jsou to jeho peníze a může si s nima dělat co chce a to, že takhle zbořil naše plány je mu jedno. Ve vztahu prý pokračovat chce o to prý nejde. Prostě tohle je prý výborná šance investovat, tak to udělá. Jinak teda dodám, že je těžce na prachy, ale tohle už mi fakt přijde přes čáru.

Co si o tom myslíte?

Díky za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24751
6.8.20 11:48

Když on koupí teď byt je jedno za koho peníze, půlka bude tvoje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50142
6.8.20 11:53

To je pekny vych…curanek sobecky.
Pokud nebude trvat, ze bude vyjmuty ze spolecneho, tak ma smulu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 11:55

@pikola No, on ho chce koupit sám, tudíž za svoje a nechat napsat na sebe, ale zjistila jsem, že to není tak lehký, musela bych mu dát i tak souhlas jako manželka (což on ještě nezjistil), že s tím souhlasím. Spíš mi jde o ten „čin“jako takový, že je mu jedno, že bychom bydleli po pronájmech a že takhle ničí naše plány a je mu fuk, že já s tím nesouhlasím a chová se jako sobec.

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
24751
6.8.20 11:58
@Anonymní píše:
@pikola No, on ho chce koupit sám, tudíž za svoje a nechat napsat na sebe, ale zjistila jsem, že to není tak lehký, musela bych mu dát i tak souhlas jako manželka (což on ještě nezjistil), že s tím souhlasím. Spíš mi jde o ten „čin“jako takový, že je mu jedno, že bychom bydleli po pronájmech a že takhle ničí naše plány a je mu fuk, že já s tím nesouhlasím a chová se jako sobec.Zakl.

Jste manželé, žádné sám není.
Ano, je tam hnusný jednat takhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19671
6.8.20 12:06
@pikola píše:
Jste manželé, žádné sám není.
Ano, je tam hnusný jednat takhle.

no ono by to šlo, jen se to musí vyloučit ze společného majetku, nevím jestli musí být souhlas i druhého nejspíš jo, ale určitě to jde, znám manžele který takto kupuje majetek každý pěkně za svoje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
6.8.20 12:06

Sama za sebe rikam: byl by to pro me podraz. Asi by chvilku trvalo, nez bych to zpracovala, narusil by tim nejen nase plany, ale i duveru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
6.8.20 12:07

Pokud máte SJM, tak utře. Jestli je na peníze, tak nechápu jeho touhu žít v podnájmech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 12:13

On už mi předváděl poslední dobou dost excesů, tohle už je snad poslední kapka a jsem dost v šoku, nenapadlo by mě něco takového, beru to jako podraz. Už mi ani nebaví poslouchat řeči typu: co sis našetřila ty? Taky si můžeš nějaký byt koupit, já vydělávám, apod..

O mimčo se nějak extra nestará, nepomáhá, jsem pro něho něco míň, když nemám tolik peněz jako on a ještě nevydělávám a dává mi to dost najevo.

Fakt už přemýšlím, že odejdu. Zajímá mě spíš co si normální lidi o něčem takovém myslím, jak byste to brali vy..

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
4037
6.8.20 12:13

Tak ja opet pujdu proti proudu - pokud se jedna o vyhodnou investici do bytu, sla bych do toho. ostatne, pokud jsou to jeho penize pred manzelstvim, osetrila bych to pravne jak navrhuje on (predpokladam, teda, ze by se nejednalo o hypoteku,). ostatne, jsou to jeho penize, ty jsi mela stejnou moznost si je vydelat take.

Příspěvek upraven 06.08.20 v 12:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28408
6.8.20 12:14
@Anonymní píše:
@pikola No, on ho chce koupit sám, tudíž za svoje a nechat napsat na sebe, ale zjistila jsem, že to není tak lehký, musela bych mu dát i tak souhlas jako manželka (což on ještě nezjistil), že s tím souhlasím. Spíš mi jde o ten „čin“jako takový, že je mu jedno, že bychom bydleli po pronájmech a že takhle ničí naše plány a je mu fuk, že já s tím nesouhlasím a chová se jako sobec.Zakl.

Nerada to říkám, ale podle mě si jednoznačně buduje ústupovou cestu. :( :( :(

A tady se hezky ukazuje, že manžesltví „není jen papír na lásku“. To by se mu líbilo, dostat tě do závislého postavení, piplat mu dítě a on si bude budovat majetky :poblion: :poblion: :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 12:15

@markytka3 Jednalo by se o hypotéku, svých peněz má část jako základ pro ni, většinu by hypotékou financoval, tudíž už bychom ji nedostali pak spolu na vlastní bydlení.

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
5430
6.8.20 12:16
@Anonymní píše:

Ano, jeho chovani je nevhodne. Vypada, ze si zacal delat zadni vratka. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4037
6.8.20 12:17
@Anonymní píše:
@markytka3 Jednalo by se o hypotéku, svých peněz má část jako základ pro ni, většinu by hypotékou financoval, tudíž už bychom ji nedostali pak spolu na vlastní bydlení.Zakl.

tak to je jina, spatne jsem to pochopila. v pripade hypoteky by si to predstavoval jak? z ceho by se platily splatky? z najmu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28408
6.8.20 12:17
@Anonymní píše:
On už mi předváděl poslední dobou dost excesů, tohle už je snad poslední kapka a jsem dost v šoku, nenapadlo by mě něco takového, beru to jako podraz. Už mi ani nebaví poslouchat řeči typu: co sis našetřila ty? Taky si můžeš nějaký byt koupit, já vydělávám, apod..

O mimčo se nějak extra nestará, nepomáhá, jsem pro něho něco míň, když nemám tolik peněz jako on a ještě nevydělávám a dává mi to dost najevo.

Fakt už přemýšlím, že odejdu. Zajímá mě spíš co si normální lidi o něčem takovém myslím, jak byste to brali vy..

Zakl.

Pracovat může díky tomu, že ty se staráš o vaše společné dítě, což je podle zákona i jeho povinnost. Kdybys najednou zmizela, zůstane mu na hrbu mimino a s prací by měl útrum, nebo by dal většinu vydělaných peněz chůvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama