Trans muž - co to pro vás znamená?

5.8.20 18:31

Co to pro vás znamená?

Ahoj, jsem muž. Trans muž. Svuj dotaz radeji zkratim, protoze z predel. Co si myslite o trans muzich? Je to
Pro vas muz jako kazdy jiny nebo ho vnimate nejak jinak? Dotaz jsem radsi zkratil, protoze z predesle formulace tohoto dotazu to nekterym jedincum znelo, ze mam se sebou problem a nevim, co mam byt. Mam se sebou jasno, jsem stastny, jen by me zajimalo, jak to vidi obycejni lide od rodin a ne pubertalni deti, co si mysli, ze je to in. Docela me zajima, jaky nazor prevlada.Ahoj. ;)

Příspěvek upraven 06.08.20 v 19:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
689
5.8.20 18:36

No já třeba bych transmuze brala jako muže :nevim: a postupem času vás tak asi berou všichni, pokud se několik let prezentujes jako muž, tak te tak lidi berou. Možná asi zpočátku po comimgoutu mohou byt reakce různé, někdo to vezme hned a někdo třeba ne, a až časem si zvykne. Taky záleží přímo na tom člověku, jak se sám cítí, muže to některé podprahove ovlivnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1847
5.8.20 18:39

Tak přece muž, pokud máš za sebou i faloplastiku, to že se ti to mele v hlavě není asi úplně v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
5.8.20 18:40

Pokud mám být zcela upřímná, tak pokud sis prošel celým procesem a vypadáš mužsky, tak já bych tě vnímala jako muže. Možná, že po sdělení, že jsi byl žena, bych byla chvilku mimo, ale po čase bych to zřejmě přešla a vnímala tě jako chlapa. Myslím, že máš v tomhle „výhodu“, že ženy jsou k tomu více otevřené. Naopak, transžena to má podle mě mnohem těžší, chlapi mají více předsudků, ubližují nejen slovně, ale často i fyzicky…nedávno jsem viděla rozhovor s jednou transženou a popisovala tam, jak na ní třeba na ulici pořvávali, plivali a dokonce i fyzicky napadli…tohohle se podle mě od ženských být nemusíš, maximálně, když začneš balit v baru nějakou hloupou barbie, může se stát, že bude mít uštěpačně komentáře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5278
5.8.20 18:49

@123jakub123 To snad musíš vědět hlavně ty co jsi, když se necháš preoperovat měl by si mít jasno a asi víš nejlíp jestli tě baví pracovat má zahradě nebo něco jinyho.. Pokud vypadas jako chlap, okolí tě tak bude vnímat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5514
5.8.20 18:51

Mně hlavně připadá zvláštní, že o tom takhle přemýšlíš, ve stylu - co vlastně jsem, jak se mám chovat… Myslela jsem si, že součástí toho procesu je i nějaké psychologické sezení a že se to provádí až u lidí, kteří mají tohle v sobě vyřešené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
5.8.20 19:00

Za mne tedy maskulinizovana zena, tedy ne muz, ale zvlastni kategorie zen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4266
5.8.20 19:03

Tak připadal jsi si jako chlap v ženském těle, udělal jsi ze sebe chlapa jak jsi chtěl a teď se ptáš na takové otázky???
To není normální. Lidi co projdou takovou proměnou, tak jsou konečně šťastný a začne jejich život na 100% a neptají se takto. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1340
5.8.20 19:13
@123jakub123 píše:
Ahoj, jsem muž. Trans muž. Muž, co prošel tranzicí z ženy na muže. Pro méně chápajíci jsem žena, co se předělala na chlapa. Často se trápím s otázkou, zda jsem pro ostatní tedy muž? Nebo mně společnost, která to ví bude brát stále ženou? Byl bych spíše zapadající v kolektivu k mužům? Mám být ten chlap, co maká na zahradě, co je zručný a nebo jsem stále a žena? Co si o tom myslíte? Jak to vidíte?

Upřímně mi stejně jako všem tady připadá zvláštní, že o tom vůbec uvažuješ… domnívala jsem se, že tohle máš vyřešené :nevim:
Jinak mimochodem - i ženy makají na zahradě a jsou zručné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
5.8.20 19:13

Pokud jsi prošel/šla všechny procedury a nevíš jestli máš být pro ostatní muž nebo žena, tak to je průšvih. To sis měla/měl rozmyslet ještě před tím. Vím že v dnešní době jsou tyhle věci děsně IN, ale člověk by měl občas používat i tu kulatou věc na krku než se do toho pustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13256
5.8.20 19:18

@123jakub123 ja bych čekala, že tohle budeš mít v hlave dávno srovnané, kdyz už si podatoupil operaci. Vlastně jsem si myslela, že než ti tu operaci schválí, dělají se nějaké psychologické testy nebo sezení a tam se ukáže zda seš si tím jistý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50142
5.8.20 19:21

To je zase nejaka studie nebo podklad ke clanku?
Clovek, ktery podstupuje premenu pohlavi, tak prochazi psycho testy, sezenim a sam snad vi, jak se citi. Jak to vnimaji jini, tak to mu muze byt uplne jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
5.8.20 19:25
@Kelsey píše:
To je zase nejaka studie nebo podklad ke clanku?
Clovek, ktery podstupuje premenu pohlavi, tak prochazi psycho testy, sezenim a sam snad vi, jak se citi. Jak to vnimaji jini, tak to mu muze byt uplne jedno.

Napadlo mě totéž. Jestli si stále někdo není jistý, po tom všem, co absolvoval, tak je něco velmi špatně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51616
5.8.20 19:26

@123jakub123 a kdo to má vědět víc než Ty? pokud si nejsi jistý co jsi tak proč vůbec změna pohlaví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
5.8.20 19:44

Ja si myslim ze jsi hlavne psychicky nemocna, tohle mi neprijde opravu v poradku, ze se nekdo citi jako muz a usiluje o zmenu pohlavi. Svet se v pr*el obraci, dneska pokud jsi normalni bily heterosexual tak je to nuda, cim vetsi magor tim mu vice spolecnost ustupuje a ma vetsi obdiv. Zacinam se pomalu jako normalni zastupce bile rasy citit diskriminovan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama