Co si myslíte o Bibli?

Anonymní
24.6.13 20:06

Co si myslíte o Bibli

Co si myslíte o Bibli, mám tam pár nejasností. Jakto, že Bůh na počátku stvořil velké světlo a malé světlo aby jedno svítilo ve dne a druhé v noci, taky stvořil hvězdy. Jak mohl stvořit světlo, co svítí ve tmě, když Měsíc nesvítí, je to jen odraz Slunce a navíc není náhodou hvězda i Slunce? Já fakt nevím.. :nevim:
Pardon za ten anonym, je tu pár lidí co mě zná a jí se s nimi o tom bavit nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
sophinka1
24.6.13 20:09

A bibli studujes proc? ;) abys uverila nebo aby sis dokazala ze Buh neni?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.13 20:10
@Timinka píše:
A bibli studujes proc? ;) abys uverila nebo aby sis dokazala ze Buh neni?

Věřím, ale nad vším moc přemýšlím(bohužel)

• Citovat
  • Nahlásit
sophinka1
24.6.13 20:12
@Anonymní píše:
Věřím, ale nad vším moc přemýšlím(bohužel)
:mrgreen: a neunika ti potom ta podstata? Osobni vztah s Jezisem?
  • Citovat
  • Nahlásit
31600
24.6.13 20:13

:lol: A ty když se podíváš v noci na Měsíc, tak nemáš dojem, že svítí sám?
Bibli napsali lidé a napsali ji pro lidi tak, jak nejlíp uměli. Jak je stará, nějakých 6tis let či kolik? Co bys čekala, snímky z Hubbleova teleskopu? :mrgreen:

Pokud čteš Bibli, tak se zamýšlej nad trochu jinými věcmi než nad nějakou alegorií posloupnosti vzniku vesmíru a jeho obsahu, to mi přijde v Bibli jako podružná záležitost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36850
24.6.13 20:15
@Anonymní píše:
Co si myslíte o Bibli, mám tam pár nejasností. Jakto, že Bůh na počátku stvořil velké světlo a malé světlo aby jedno svítilo ve dne a druhé v noci, taky stvořil hvězdy. Jak mohl stvořit světlo, co svítí ve tmě, když Měsíc nesvítí, je to jen odraz Slunce a navíc není náhodou hvězda i Slunce? Já fakt nevím.. :nevim:
Pardon za ten anonym, je tu pár lidí co mě zná a jí se s nimi o tom bavit nechci.

Bible neobsahuje presny popis historickych udalosti, tohle s temi svetly by se dalo vysvetlit jako „Buh zapricinil vznik vesmiru“. V dnesni dobe doslova bibli veri malokdo, kdyz budes cist dala, narazis na stvoreni zeny z Adamova zebra, osmisetletyho Noeho a dalsi pikanterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.13 20:16
@Pudloslava píše:
Bible neobsahuje presny popis historickych udalosti, tohle s temi svetly by se dalo vysvetlit jako „Buh zapricinil vznik vesmiru“. V dnesni dobe doslova bibli veri malokdo, kdyz budes cist dala, narazis na stvoreni zeny z Adamova zebra, osmisetletyho Noeho a dalsi pikanterie.

Možná uvnitř hledám jen výmluvu, protože bych chtěla zkusit buddhismus. Jenže nevím, jak se rozhodnout.

• Citovat
  • Nahlásit
3396
24.6.13 20:17

A kdo napsal Bibli? Já myslela, že Ježíš :think:

Jinak se omlouvám, že neporadím. Já ji četla jako dítě, takovou tu obrázkovou a hrozně mě bavily ty příběhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larr
24.6.13 20:18

Jen to nejhorší - jsem veliký ateista. Jinak - to, že se s některými bavit nechceš mě udivilo - zejména to, jakpak to tu zařídíš 8o :mrgreen:.

@Anonymní píše:
  • Citovat
  • Nahlásit
8959
24.6.13 20:22
@Anonymní píše:

Já bych to taky neřešila:-) v té době lidé ani nevěděli, že slunce je hvězda a že měsíc je odraz slunce:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12505
24.6.13 20:24

Podívej se na film muž ze země
Jinak ona je bible uplně jiná než byla na samém začátku, tolikrát se přepisovala, že je už nejspíš o nečem jiném

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sophinka1
24.6.13 20:25
@Banny píše:
A kdo napsal Bibli? Já myslela, že Ježíš :think:Jinak se omlouvám, že neporadím. Já ji četla jako dítě, takovou tu obrázkovou a hrozně mě bavily ty příběhy.
:lol: ne Jezis bibli nepsal.
  • Citovat
  • Nahlásit
8959
24.6.13 20:26
@Banny píše:
A kdo napsal Bibli? Já myslela, že Ježíš :think:Jinak se omlouvám, že neporadím. Já ji četla jako dítě, takovou tu obrázkovou a hrozně mě bavily ty příběhy.

to fakt ne:-) neví se, kdo ji napsal.. bylo to větší množství autorů..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3396
24.6.13 20:26

@Timinka :oops: já si to myslela :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36850
24.6.13 20:27
@Anonymní píše:
Možná uvnitř hledám jen výmluvu, protože bych chtěla zkusit buddhismus. Jenže nevím, jak se rozhodnout.

Bible logicka neni a krestanstvi neni o tom, ze bychom bibli dokazovali nejaky fyziklani jevy.
Zkouset nabozenstvi mi pripada divne, musis preci vedet, cemu veris. Jestli veris v jednoho Boha a zivot vecny jako cil o ktery usilujes, anebo naopak v reinkarnaci a vypadnuti z ni jako vysvobozeni. Je to dost podstatny rozdil. Pokud neveris ani jednomu, tak si utvor svou osobni filosofii a z obou nabozenstvi si vyber, co ti je pro tvuj osobni rust blizsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat