Co vše sbalit na dovolenou (a kolik)

22.8.15 12:55

Co vše sbalit na dovolenou (a kolik)

Dobré odpoledne :) Čeká mě moje první delší dovolená u moře (10 dní), sepisuju seznam věcí, a tak trošku tápu nad výběrem věcí a nad množstvím. Našla jsem spoustu seznamů na internetu, které už mi pomohly vzít něco, co by mě jinak nenapadlo (např. šňůra a kolíčky na prádlo), ale cokdyž víte něco navíc :)
Je něco, co jste si třeba vzaly, i když to není úplně obvyklé, a byly jste za to rády? Nebo co vám naopak chybělo a doporučili byste mi, abych to neopomněla?
A jaké množství věcí brát? Třeba netuším, jestli mi na pláž budou stačit 2 osušky, které budu střídavě prát v ruce, nebo jich vzít víc. Pak nevím, kolik vzít triček a halenek, jestli je lepší vzít jich pár a prát je, nebo víc a neprát. Pak třeba nevím, v čem je nejlepší chodit na pláž, atd.
Jedeme autem, takže místem nijak extra šetřit nemusím, do Chorvatska, bez dětí.
Ocením jakékoli praktické rady, co se balení týká. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13124
22.8.15 13:03

Hlavně nešil. Vem si na každý den tričko/halenku + pokud máš hodně místa 2-3 navíc. Dvoje plavky, něco přes plavky, spodní prádlo, 2-3 kraťasy, jedny dlouhé kalhoty, něco na spaní, jeden svetr nebo mikinu pro chladnější večer, příp. letní šaty. Pantofle k vodě, sandále, hygienu. Osuška ti na týden stačí jedna a nevidím důvod, proč bys ji měla prát. Stejně tak oblečení, to vypereš až doma. A pohodlné oblečení na cestu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.8.15 13:39

@levandule23 Osušky jsem brala pro každého 2(jednu na pláž a jednu do koupelny) pak každému ručník a potom hromadu miniručníků(na cestu, na hlavu na kde co). Boty beru většinou žabky k moři, trekový sandále pro případ nějakého výšlapu a sandále/baleríny na,,večer,,. Jo a do chorvatska bych brala určitě boty do vody. Karimatku nebo něco na čem budete ležet, opalovací krém
Na každý den čisté tričko a kalhotky plus jeden ks od každého navíc pro jistotu. Pak nějaké sukně, kraťasy, šaty, něco na spaní, jedny dlouhý kalhoty, mikinu a něco pohodlného na cestu. 2-3 páry ponožek(pro jistotu). PLAVKY(ty vezu většinou dvoje.
Nějakou základní lékárničku - ibalgin, náplast, dezinfekci, nůžky(stačí malý), hylak, něco na alergii a na spálení(ovšem stejně dobře poslouží bílý jogurt)no a já bych si vezla ještě nějaký femigel či canesten, kdyby mě chytla nějaká frnditída
Sluneční brýle, vlhčený ubrousky na cestu.
Já třeba musím vést ještě roztook na čočky, čočky(ty co mám v očích, plus rezervní pár, případně si kupuju denní) a brýle.
Nevím jak to máte s ubytováním, takže bych brala třeba sáčky na led.
Ovšem klid nejduležitější jsou doklady a peníze/karta vše ostatní koupíš a ve skutečnosti nikdy neušpiníš všechno prádlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
22.8.15 13:46

Já vždycky tahala spoustu všeho možného, na každý den tričko a šaty na večer a tak různě. Naposledy jsme byli v Chorvatsku a pokud jsem na sobě neměla jen plavky, tak jsem si přes ně přehodila volné tričko nebo pareo. Večer jsem využila asi dvoje šaty. Ale záleží kam jedete (apartmán, hotel, soukromé ubytování…) My třeba jedli přímo v restauraci na pláži, takže zase jen v plavkách… letos fakt beru jen to nejnutnější, co se oblečení týče.
Jinak bez čeho se neobejdu (kromě základních věcí) je prací gel, Panthenol a vlastní polštář :mrgreen:
Letos teda jedem s prckem, takže toho bude zase víc, léky, hračky, ale sama bych už to moc neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
22.8.15 13:50

Za prvé : nešil ;) Za druhé : mrknu na tohle video, třeba ti pomůže https://www.stream.cz/…ktne-zabalit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
22.8.15 13:56

Umělohmotné pouzdro na peníze, které se dá pověsit na krk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
22.8.15 13:57

Termosku. Pití v ní vydrží krásně studené i na rozpálené pláži.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
22.8.15 14:11

@levandule23 nešil a hlavně nezapoměň platební kartu, vše se dá dokoupit ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.8.15 14:57

Moc to řešíš ;) I s malým dítětem jezdím stylem „doklady a platební kartu mám, ostatní se dá v nouzi koupit“.

Záleží jak jsi náročná, na pěších vandrech a motodovolených mi na dva týdny stačily dvě trika, jedny kalhoty a nějaký spodní prádlo, zbytek zavazadel zabral spacák, stan a technické věci.
Obvykle balím tak, že si rozmyslím, jak velké můžu vzít zavazadlo a do toho se zabalím. Ale málokdy máme místa nazbyt. Na delší cesty autem se mi osvědčila chladnička - vychlazené pití a třeba ledová káva po cestě je vážně luxus :-) No a na pobyt nepromokavé pouzdro na doklady a peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
22.8.15 15:09

Polovinu věcí a dvakrát tolik peněz, než plánuješ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1929
22.8.15 22:13

No začneme oblečení, to si vem podle toho za jak moc velkou dámu chceš být, já která jezdím s 20 kilovým kufrem na 10 dní na dovolenou, asi brát 2 halenky nebude :-D Na pláž nosím takový ten plážový přehoz :),také bych nezapoměla boty do vody, nepíše se tu kam se jede ale třeba v chorvatsku jsou docela většinou šutry a ježci, určitě léky, krémy, ty osušky, no podle toho jestli máte třeba ještě nějaký ty podložky nebo jak se to jmenuje :DD pokud jen ležení na osuškách, tak tak 3,plavky, brýle sluneční, doklady, peníze, nevím jak to máte s jídlem, ale karton vod se určo hodí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama