Co z ovoce - švestky, jablka?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Jak tady někdo píše, někdy přidávám i pudink a je to taky dobré pro děti. Já švestky nepropasírovávám, normálně rozvařím i s jablky a rozmixuji, je to Ok.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak holky, teď jsem povařila nějaký švestky, trochu jsem je přisladila Glukopurem, zítra je rozmixuju, přihřeju a přidám pak k vařeným rozmixovaaným jabličkům, udělám přesnídávku a uvidíme, jaký to bude slavit úspěch. Já teda teď chutnala ty vařený švestky a mohla jsem se užrat, mňamka.
Zbytek švestek jsem dala do krabičky do mrazáku, ať máme na koláče a knedlíky.
Díky moc za rady a návody. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Teda holky, tak jsem udělala švestkovo-jablečnou přesnídávku a nevím, nevím, jak dlouho se u nás „ohřeje“. Do zimy asi nevydrží! ![]()
Ještě se zeptám - někdo tady psal, že nezavařuje, jen nalije horké do skleniček. Nezkazí se mi to
, pokud zavařovat nebudu?
Díky moc. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
pampalin píše:
Teda holky, tak jsem udělala švestkovo-jablečnou přesnídávku a nevím, nevím, jak dlouho se u nás „ohřeje“. Do zimy asi nevydrží!
Ještě se zeptám - někdo tady psal, že nezavařuje, jen nalije horké do skleniček. Nezkazí se mi to, pokud zavařovat nebudu?
Díky moc.
tak to je fajn, že chutná ![]()
A s tím zavařením/nezavařením mě to taky zajímá ![]()
(ale pokud to do zimy sníte, tak to snad ani zavařovat nemusíš
)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já teda vařím a hned spotřebováváme cca tak do 14dnů a už se mi stalo, že v některé skleničce to bylo nahoře chytlé jako začátek plísně, tak nevím čím to je a některé jsou úplně Ok. Jestli máš myčku zkus to na ten nejvyšší stupeň, taky se chystám to vyzkoušet zavařit v myčce jak tu už někdo psal. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jo ještě jsem chtěla říct, ale že my to nemáme kde skladovat v chladnu, leda bych to musela mít v ledničce, takže i ta pokojová teplota tomu asi pomáhá. Jestli máš možnost to mít někde ve sklepě, tak si myslím že ti vydrží déle.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
berushkacz píše:
Jo ještě jsem chtěla říct, ale že my to nemáme kde skladovat v chladnu, leda bych to musela mít v ledničce, takže i ta pokojová teplota tomu asi pomáhá. Jestli máš možnost to mít někde ve sklepě, tak si myslím že ti vydrží déle.
Myčku nemám, mám 2 ruce
! Jsme v domě, takže máme špajz, ale v obchodech to přeci taky nemají v chladnu - i když v těch kupovaných jsou asi nějaký konzervanty, co?
Nakonec jsem je i zavařila, tak uvidíme. Zítra se chystám udělat jablíčka s hruškama.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Oživují. Holky poraďte mi co mám udělat ze švestek. Uz mam kompot, povidla i zamrazene. A porad jich tu mam spoustu. Knedlíky už jsme měli 3×, koláč už nikdo nechce ani videt
.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Usušit. I když „živé“ švestky moc nemusíme, čerstvě usušené se dobře zobou.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
To jo. Jenže z toho stávajícího množství bych vypalila tak dvě deci
Tak jsem za trest upekla koláč, vyrobila 10 sklenic kompotu a ještě dala dvě kila kamarádce. A jsem v pulce
. Nesnáším svestky.
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit