Co z ovoce - švestky, jablka?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
15602
29.8.16 19:17
@Akras2 píše:
To jo. Jenže z toho stávajícího množství bych vypalila tak dvě deci :mrgreen: Tak jsem za trest upekla koláč, vyrobila 10 sklenic kompotu a ještě dala dvě kila kamarádce. A jsem v pulce :zed:. Nesnáším svestky. :mrgreen: :oops:

Bych ti od nich klidně odpomohla. U nás letos nic  :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
405
29.8.16 19:23

@Akras2 taky se nam jich letos, urodilo, uz to prezrava a ja se porad ne a ne dokopat ktomu, abych to posbirala a neco s tim delala :cert: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
405
29.8.16 19:28

@Šmoulice vazne? Ja bych klidne poslala, ale nevim nevim, jestli by to tu rychlost CP prezilo :mrgreen: to by ti pak prisla uz fakt skoro slivovica :mrgreen: :P

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15602
29.8.16 19:30
@Leňule97 píše:
@Šmoulice vazne? Ja bych klidne poslala, ale nevim nevim, jestli by to tu rychlost CP prezilo :mrgreen: to by ti pak prisla uz fakt skoro slivovica :mrgreen: :P

To by mě akorát vytočilo :mrgreen: nemůžu pít, maximálně tak čuchat :mrgreen:
A kdybych někde natrefila za dobrou cenu, jeeee hned by bylo povidel na koláče :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2359
29.8.16 20:09

Nás zásobuje tchán. Už jsem letos dělala rybizovou marmeládu, hned nato jsem vyfasovala meruňky, pak okurky a teď mám třetí kolo švestek. Do mrazáku už se nevejde ani nanuk. Ve sklepě stoji hromada zavařenych kompotu a dochází mi prázdné sklenice. Mam zavařeno na tři roky dopředu :mrgreen:. U nás už voni cely barák po svestkach. A to jsou včera natrhany. Takže kvas na slivovici by byl fakt rychle.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1114
29.8.16 20:18

..jééé já bych taky brala-já vyrábím povidla, nebo namrazím na zimu na koláč, ale já miluju povidla…zrovna jsem včera dodělala povidla z černého bezu-piplačka, ale mňamka..co bych dala za švestky :lol: :lol: :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2359
29.8.16 20:46

Já se podelim, jen nevim co by dorazilo :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15602
29.8.16 20:52
@Akras2 píše:
Já se podelim, jen nevim co by dorazilo :D

Kvas :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1114
29.8.16 21:21
@Akras2 píše:
Já se podelim, jen nevim co by dorazilo :D

mě by nevadila ani ta slivovice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2359
29.8.16 21:25

@monson je fakt ze pokud by bylo vedro mohlo by to přijít i vypaleny :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1114
29.8.16 21:39
@Akras2 píše:
@monson je fakt ze pokud by bylo vedro mohlo by to přijít i vypaleny :mrgreen:

no zaplatila bych sice poštovné, ale asi by to bylo míň než v pálenici :mrgreen: :mrgreen: to bych brala :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1114
29.8.16 21:40
@Akras2 píše:
@monson je fakt ze pokud by bylo vedro mohlo by to přijít i vypaleny :mrgreen:

a ušetřila bych si práci s těmi povidly :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2359
29.8.16 21:45

@monson tak to abych to teda ještě vypeckovala :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1114
29.8.16 22:15
@Akras2 píše:
@monson tak to abych to teda ještě vypeckovala :mrgreen:

to nemusíš ono se to po cestě vydestiluje a odpeckuje samo, já je pak vyhodím (ty pecky):mrgreen: :mrgreen: i když teď mě napadá, že pokud budou s peckama-bude ten balík těžší a tudiž dražší :mrgreen: :mrgreen: otázkou by bylo, jak dlouho by balíček cestoval :mrgreen: já můžu na oplátku poslat domácí kozí sýr :mrgreen: :mrgreen: udělám čerstvý a on by cestou dozrál :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22953
2.9.18 07:15

Inspirace na koláče a buchty

Ahoj, přidávám inspiraci co z jablíček, třeba včera jsem pěkla jednoduchý a dobrý jablkový koláč téměř bez cukru . Pak tu jsou recepty na různé jablkové koláče, třeba výborný jablkový koláč , jablkový koláč v karamelu , jablečná bábovka nebo rychlá jablečná buchta

Ze svestek mohu doporučit švestkový koláč s tvarohem :kytka:

Máte svůj oblíbený recept? Podělte se a vložte ho sem :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1 Good Sleep

  • (4.7) + 729 recenzí

2 Pokračovací mléko

  • (5) + 213 recenzí

3 batolecí mléko

  • (5) + 185 recenzí