Co zasadit na terase?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

7654
Povídálka 47 příspěvků 07.05.18 12:34
Co zasadit k terase?

Ahoj holky zahradnice,

konecne postoupila uprava nasi zahrady tak daleko, ze si mohu zkraslit okoli terasy. Mam tu cca 3 metry dlouhy uzky zahon navazujici primo na terasu. Poradite mi co do nej?
Puvodni predstava byla nejake traviny, ale nenasla jsem zadny vyhovujici druh, chtela bych, aby to bylo alespon 50 cm vysoke a dlouho hezke.
Traviny to byt nemusi.. ????
Co byste si k terase zasadily vy?

Diky za kazdy napad!

Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44766 příspěvků 07.05.18 12:55

Nam konci terasa a zacina travnik.
Zahradku mame az dal od domu a terasy. Mam koupene semena, jak jsou ty obrovske jahodniky, ktere rostou do vysky, ze si udelam skalku ovocnou.
Ale chci sadit az na podzim a nemuze byt hned u terasy. My mame terasu 150 m2, prostorna, aby tam vlezlo posezeni, sedacka zahradni, trampolina a bazen. Bazen davame ke kraji, ze decka jak skacou, tak chlorova voda caka, tak tam krome travniku byt nic nemuze, protoze by to spalili.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 07.05.18 13:01

@7654 já měla u terasy skalničky. všechny možné květinky od růžové po fialovou. Hned za tím začínal trávník. Akorát nejsem moc zahradník, názvy neporadím. Vybírala jsem tak, že jsem najela do zahradnictví a nakoupila, co se mi líbilo:D třeba toto http://kallima.sk/species.php?…

Uživatel je onlinejkra
Generální žvanilka 24885 příspěvků 07.05.18 13:03

Buxusy a okrasne vysoke travy.

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 16462 příspěvků 07.05.18 14:08

Dnes jsem viděla inspiraci na Novinkách v článku o bydlení. Krásný dům, krásná zahrada a v ní originální čarověníky. Koukni, třeba tě to zaujme.
 https://www.novinky.cz/…-rezimu.html

wingec
Závislačka 2945 příspěvků 07.05.18 14:16

Buxusy se už nedoporučují vysazovat, napadají je zavíječi (housenky) a je to hroznej opruz, situace se do budoucna nezlepší, spíš to bude horší, přitáhlo to oděkud z Číny nebo co
bohužel už mám zkušenost :zed: :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >