Co zasadit na terase?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
7654
Povídálka 50 příspěvků 07.05.18 12:34
Co zasadit k terase?

Ahoj holky zahradnice,

konecne postoupila uprava nasi zahrady tak daleko, ze si mohu zkraslit okoli terasy. Mam tu cca 3 metry dlouhy uzky zahon navazujici primo na terasu. Poradite mi co do nej?
Puvodni predstava byla nejake traviny, ale nenasla jsem zadny vyhovujici druh, chtela bych, aby to bylo alespon 50 cm vysoke a dlouho hezke.
Traviny to byt nemusi.. ????
Co byste si k terase zasadily vy?

Diky za kazdy napad!

Reakce:
Kelsey
Hvězda diskuse 45249 příspěvků 07.05.18 12:55

Nam konci terasa a zacina travnik.
Zahradku mame az dal od domu a terasy. Mam koupene semena, jak jsou ty obrovske jahodniky, ktere rostou do vysky, ze si udelam skalku ovocnou.
Ale chci sadit az na podzim a nemuze byt hned u terasy. My mame terasu 150 m2, prostorna, aby tam vlezlo posezeni, sedacka zahradni, trampolina a bazen. Bazen davame ke kraji, ze decka jak skacou, tak chlorova voda caka, tak tam krome travniku byt nic nemuze, protoze by to spalili.

Lalelale
Závislačka 3457 příspěvků 07.05.18 13:01

@7654 já měla u terasy skalničky. všechny možné květinky od růžové po fialovou. Hned za tím začínal trávník. Akorát nejsem moc zahradník, názvy neporadím. Vybírala jsem tak, že jsem najela do zahradnictví a nakoupila, co se mi líbilo:D třeba toto http://kallima.sk/species.php?…

jkra
Nadpozemská drbna 26482 příspěvků 07.05.18 13:03

Buxusy a okrasne vysoke travy.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17267 příspěvků 07.05.18 14:08

Dnes jsem viděla inspiraci na Novinkách v článku o bydlení. Krásný dům, krásná zahrada a v ní originální čarověníky. Koukni, třeba tě to zaujme.
 https://www.novinky.cz/…-rezimu.html

wingec
Závislačka 2945 příspěvků 07.05.18 14:16

Buxusy se už nedoporučují vysazovat, napadají je zavíječi (housenky) a je to hroznej opruz, situace se do budoucna nezlepší, spíš to bude horší, přitáhlo to oděkud z Číny nebo co
bohužel už mám zkušenost :zed: :zed:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >