Kácení stromů kolem elektrického vedení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 03.05.18 20:32
Kácení stromů kolem elektrického vedení

Zdravím holky, mám dotaz. Setkaly jste se někdy s tím, že na vašem pozemku rostl strom, který zasahoval do elektrického vedení? Máme se o to starat nebo si to E-on (předpokládám, že je majitelem el. vedení) hlídá sám? Máme je třeba upozornit, ať si strom ořežou nebo ho musíme ořezat na naše náklady? Na googlu jsem našla rozporuplné informace, tak se ptám tady. Moc děkuji za vaše zkušenosti. :)


Reklama

Reakce:
 
ABCD1234
Nováček 9 příspěvků 03.05.18 20:42

Já bych asi nejdřív upozornil majitele el. vedení, a pokud by nijak nereagoval, a bylo by to fakt hrozné, tak bych se asi staral sám… No nevím, zatím se to teda řešit nemusel…

 
Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 03.05.18 20:50

Našemu domu (podotýkám, že panelovému) přišel dopis, že si máme svoji zeleň ohlídat, aby nezasahovala do elektrického vedení. Takže to asi bude na vaše triko

 
Janli
Závislačka 4975 příspěvků 03.05.18 20:51

O svůj pozemek jsi se povinna starat a za stromy, které zasahují do vedení jsi odpovědná. V tuto chvíli už to ovšem řešit nemůžeš, stav stromu ohrožuje životy a kácení by mohlo poškodit vedení. Zavojej na ČEZ distribuce a nahlas stav. Budou to řešit. Buď to skácí sami nebo se s vámi dohodnou na vypnutí elektřiny a budete si na to muset najmout firmu.

 
Pe-G
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 03.05.18 20:55

Tak u nás si stromy pravidelně prořezávají sami 2× ročně, dlouhé větve ořežou.

 
Magdaleeena
Kelišová 5606 příspěvků 03.05.18 20:59

Osobní zkušenost a info, které jsem zjišťovala, tuším, 3 roky zpět.
Povinnost majitele. Jinak mají právo vstoupit na pozemek a sjednat nápravu.
Jejich zaměstnanci provádí kontrolu - tuším minimálně - 1× ročně.

 
nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 03.05.18 20:59
@Janli píše:
O svůj pozemek jsi se povinna starat a za stromy, které zasahují do vedení jsi odpovědná. V tuto chvíli už to ovšem řešit nemůžeš, stav stromu ohrožuje životy a kácení by mohlo poškodit vedení. Zavojej na ČEZ distribuce a nahlas stav. Budou to řešit. Buď to skácí sami nebo se s vámi dohodnou na vypnutí elektřiny a budete si na to muset najmout firmu.

No my pozemek teď koupili, proto to řeším až už je celkem pozdě.. Jinak děkuji za odpověď, to jsem chtěla vědět, zda jsem za to odpovědná. Doufám, že to nebude tak dramatické teda… :(

 
nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 03.05.18 21:03

@Magdaleeena Takže když se o to nebudu starat, vyřeší si to nakonec sami? Nevadí mi, že mi vstoupí na pozemek, bylo by fajn to nechat na nich. :lol: :lol:

 
Magdaleeena
Kelišová 5606 příspěvků 03.05.18 21:10

Koupila jsem dům, kde takto řešili zřejmě x let (v domě dlouhodobě nikdo nebydlel, samozřejmě vlastníka měl) Zahradu jsme ošetřovali, ale jeden rok se stalo, že dva stromy třebaže - za mě nebylo třeba - seřezali. Nebylo to tedy jen na našem pozemku. Dohledávala jsem tedy info, o povinnost majitele vím, snažím se ošetřit sama, oni se s tím nepářou, což nekritizuji :lol: Být Tebou, tak klidně zavolám a domluvím se ala zákon znám, ale poraďte.. kdy ohlídat, případně kdy kontrolují..

@nedline
@nedline píše:
@Magdaleeena Takže když se o to nebudu starat, vyřeší si to nakonec sami? Nevadí mi, že mi vstoupí na pozemek, bylo by fajn to nechat na nich. :lol: :lol:
 
Janli
Závislačka 4975 příspěvků 03.05.18 21:11
@nedline píše:
No my pozemek teď koupili, proto to řeším až už je celkem pozdě.. Jinak děkuji za odpověď, to jsem chtěla vědět, zda jsem za to odpovědná. Doufám, že to nebude tak dramatické teda… :(

Taky jsme k tomu přišli jak slepej k houslím. Jenže u nás se jednalo o vysoký napětí a ty stromy byly už dost velký. Řešilo se to tři roky, před týdnem se konečně kácelo. Přitom už to bylo fakt průserový, za deště jsme nechodili na zahradu, protože už hrozilo krokový napětí. Nečekej, že to za tebe někdo vyřeší. Naopak, pokud strom poškodí vedení, můžou ti to dát k úhradě a nikoho nebude zajímat, že jsi to už tak koupila. Prostě jsi za to odpovědná. Někde to skutečně prořezávají sami, ale pokud to na vašem pozemku nechali vyrůst, nepatříte mezi šťastné. ČEZ kontaktuj co nejdříve, ať je tam vidět snaha o řešení situace a zdůrazni, že jste pozemek právě koupili. Držím pěsti, já jsem šťastná, že už je to za námi a teď už si pozemek budeme udržovat sami.

 
cilly
Generální žvanilka 21922 příspěvků 03.05.18 21:41
@nedline píše:
@Magdaleeena Takže když se o to nebudu starat, vyřeší si to nakonec sami? Nevadí mi, že mi vstoupí na pozemek, bylo by fajn to nechat na nich. :lol: :lol:

Tak hlavně pak volej na poruchovou linku, až ti při bource/větru ten strom padne na vedení a nebudeš svítit. :zed:

Jinak jak tu už bylo zmíněno - za stromy na tvém pozemku zodpovidas ty jako jeho majitel. Distributor provádí údržbu sítě, která zahrnuje i orez stromu tam, kde se na to majitel vyflaknul a vzrostlé dřeviny zasahuji do bezpečnostního pás­ma.

 
nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 03.05.18 22:25

@Janli Super, hned zítra tam brnknu a začnu to řešit, ať máme klid. Nebudeme spoléhat na to, že si toho všimnou sami. Moc děkuji za informace!!! :kytka:

 
nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 03.05.18 22:27

@cilly Ty smajlíky na konci znamenají, že jsem to myslela z legrace… :roll: :potlesk:


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >


Reklama