Povadlé listy u fialek

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markétka09
Povídálka 37 příspěvků 28.04.18 10:30
Povadlé listy u fialek

Ahoj holky, chtěla bych Vás poprosit o radu-mám doma u okna 2 fialky. Jsou tedy krásné, zrovna mi nádherně kvetou :kytka: Všimla jsem si ale, že jim začaly nějak viset listy. U některých listů jsem si i všimla nějakého poškození, jeden list je i na konci jakoby uhnilý? Prosím koukněte na fotky, co myslíte? Zalévám pravidelně jednou týdne a hnojím jednou za 14 dní. Nerada bych o ně přišla :-)

Reklama

Reakce:

Aspera
Neúnavná pisatelka 19721 příspěvků 28.04.18 10:34

Koukni jestli není přelitá a jestli nehnije od středu. Pokud je přelitá a nehnije tak vyndat z květináče na noviny, nechat vyschnout a znova zasadit do nového substrátu. Pokud hnije najít nějaké dobré lístečky a vypěstovat si novou.

Pipet
Generální žvanilka 23921 příspěvků 28.04.18 10:36

A nejsou přelité? Než je zaliješ, zkus do květináče zapíchnout špejli až dolů a mrkni, jestli je celá suchá.

Třeba si pro jistotu z každé ulom lístek a nechej zakořenit, budeš mít náhradníky, kdyby něoo :mrgreen:

Markétka09
Povídálka 37 příspěvků 28.04.18 10:42

@Pipet S tou špejlí je to dobrý nápad :) Nevím, jestli jsou přelité, zalévám jednou týdně, je to na fialky moc?

Markétka09
Povídálka 37 příspěvků 28.04.18 10:43

@Aspera Myslíš, že by mohly být přelité? Zalévám pravidelné jednou týdne, ale je pravda, že fialky jsou na to citlivější. Každopádně díky za radu :-)

Pipet
Generální žvanilka 23921 příspěvků 28.04.18 10:47

Tak ony mají dost dužnaté listy a stonky, umí s vodou dobře hospodařit.
Já na ty svoje pravidelně zapomínám, kolikrát je zaliju až po pár týdnech, kdy se začnou tvářit, že jako teda uschnou :oops: a v pohodě, zas ožijou :mrgreen:

Markétka09
Povídálka 37 příspěvků 28.04.18 10:49

@Pipet Tak budu zalévat méně a uvidíme, snad si taky takhle řeknou :lol:

Aspera
Neúnavná pisatelka 19721 příspěvků 28.04.18 11:43

@Markétka09 koukni jak na tom jsou. Tím vyndáním je můžeš zachránit. A u mě takto vypadá přelití a nebo hniloba dle toho jak si všimnu brzo.

Pipet
Generální žvanilka 23921 příspěvků 28.04.18 11:59

Jo, určitě bych je vyndala, zkontrolovala kořeny, špatné odstranit, rány nechat zaschnout a zas zasadit.

Jim se většinou tak svěsí ty spodní listy, tak je zaliju.

Ještě jak jsou chlupaté, tak skoro nic neodpařujou přes listy… týdně zalívat je podle mě hodně. Ještě máš plastové květináče.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama