Reklama

Den Země

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RadkaEm
Kecalka 140 příspěvků 23.04.18 11:37
Den Země

Včerejšek byl Dnem Země. Znamená to pro vás něco?

Třídit odpad už snad každý bere jako samozřejmost. Ale co třeba voda? Šetříte s ní? A kde končí po nedělním obědě olej z vaší pánve? A co víčka od jogurtů? Nosíte je do sběrného dvora? A co takhle auta. Kolik automobilů na hlavu je ve vaší rodině? Dokážete se uskromnit a obětovat část vlastního pohodlí ve prospěch životního prostředí?

Mám v těchto oblastech svědomí čisté. A přesto vím, že je to málo. Co mi opravdu chybí, jsou bezobalové obchody. Tímto směrem by se měla EU zaměřit. Vinařům sebrali sudy, ale s hromadou plastu se pořád nepohnulo. Naučili jsme se třídit odpad, naučíme se i nakupovat bez obalů. Jen k tomu potřebujeme nad hlavou bič. Protože co v této zemi není dáno zákonem, na to lidé kašlou.

Blíží se období letních festivalů. Nosíte si s sebou svoje kelímky na pití? Na některé festivaly ani není vstup s vlastní nádobou možný. Bezpečnost nade vše. A Země pláče.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31667 příspěvků 23.04.18 11:42

Odpad netřídím, víčka nikam nenosím, nesnažím v hromadě oleje takže panvicku umyju v klidu umyju ve dřezu. Vodu se snažím šetřit, ale v klidu si dopřeju dlouhou sprchu nebo vanu. Na festivaly mě nikdy nenapadlo nosit svůj kelímek. Vodu si kupuju v Pet lahvích

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 11:44

:mrgreen: netřídím, nešetřím s vodou, olej normálně do dřezu, víčka nikde nenosím, auto máme jedno a nenosím si nikde svoje kelímky, většinou to funguje tak že si u vstupu musíme koupit nějaký a pak dostáváme do něj… a rozhodně nebudu nakupovat bez obalů
jsem rebel, co

Adrasteia
Závislačka 2660 příspěvků 23.04.18 11:45

Tak hlavně vidím problém v konzumní společnosti jako takové. Všichni řeší pytlíky a obaly, ale nikdo neřeší to, že se vyrábí kvanta zbytečných věcí a lidé jsou neustále masírováni, aby si kupovali nové a nové věci - každý rok nový mobil, třičko max. na rok, boty sotva na dvě sezony. Výrobci záměrně vyrábějí všechno tak, aby to moc dlouho nevydrželo, lidé kupují pořád něco nového a vznikají miliony tun odpadu.
Jsme pokrytečtí. Pokud si kupuju stále nové věci - oblečení, boty, elektronika apod a potom si s velkou parádou vezmu v krámu papírový pytlík, tak to fakt nezachráním. To je jenom tak pro naše svědomí - aby se vlk nažral a koza zůstal celá.
Máme jedno auto, třídíme odpad i zbytky z kuchyně. Vodu po koupání dáváme do kbelíku a splachujeme s ní. Na festivaly nechodím - iritují mě tam čuňata, po jejichž nájezdu zbyde akorát udupadná tráva a hory povalujících se odpadků.

vejilka
Závislačka 4356 příspěvků 23.04.18 11:50
@lucenka píše:
Odpad netřídím, víčka nikam nenosím, nesnažím v hromadě oleje takže panvicku umyju v klidu umyju ve dřezu. Vodu se snažím šetřit, ale v klidu si dopřeju dlouhou sprchu nebo vanu. Na festivaly mě nikdy nenapadlo nosit svůj kelímek. Vodu si kupuju v Pet lahvích
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:

lampicka11
Závislačka 3327 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 11:54
@vejilka píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:

Mam to stejne :lol:

vejilka
Závislačka 4356 příspěvků 23.04.18 11:56

Nevím, jestli pár lidí něco spasí. Žijeme zkrátka v moderní době, kdy máme světlo kdykoli, teplo kdykoli, jídlo, oblečení… Není potřeba zas žít jak v pravěku. Já tey přestala používat aviváže, odpad netřídím, jelikož popelnice na tříděný odpad jsou od nás 3km a jsem líná. Nekupuji zbytečnosti a jedeme doma v kompostu. Takže zbytky zeleniny, slupek… dávám tam. Auto máme jen jedno. Jinak kelímky si sebou nikam neberu

Bandii
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 23.04.18 12:00

Netřídím, nesmažím každej den řízky, olej normálně do dřezu, víčka od jogurtu do sběrného dvora?? 8o Ale já jogurty ani nežeru :mrgreen:. Vodu používáme podle toho jak potřebujeme. Na fesťák si rozhodně neponesu svůj kelímek :roll:. Za měsíc vyhodíme asi 100 petek. Aut máme pět. Pečivo v obchodě si beru zásadně do igelitového sáčku, v papírovém je z něj do druhého dne beton. Jídla, které nespotřebujeme, je asi poměrně dost. A nakupování bez obalů si neumím moc představit, bylo by to pro mě nepohodlné :nevim:.

Adrasteia
Závislačka 2660 příspěvků 23.04.18 12:02

No, jak to tu tak čtu - hlavně že máme pohodlí my a po nás potopa.

Tableta
Závislačka 3959 příspěvků 23.04.18 12:02

Třídím, s vodou šetřím, olej nově sbírám do pet, ale ještě jsem ji nenaplnila, protože smažím minimálně. Jogurty kupuju zřídka, ale hliníkové obaly u nás patří do plastů, tam je taky hážu. Auto nemáme. Na fesťáky nechodím.

Upřímně nechápu tady ty komentáře. Žít ekologicky by měla být pro každého samozřejmost. A ohánět se moderní dobou? :lol: :lol: :pocitac: Co to je sakra za výmluvu. Vždycky to jde. Je to jen o tom zvednout tu svou línou zadnici. Peace.

Ještě bych chtěla dodat, že se snažím žít minimalisticky.

Příspěvek upraven 23.04.18 v 12:05

Tableta
Závislačka 3959 příspěvků 23.04.18 12:03
@Adrasteia píše:
No, jak to tu tak čtu - hlavně že máme pohodlí my a po nás potopa.

Amen.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 955 příspěvků 23.04.18 12:04

Me vadi vseobecna premira plastu ve svete - tolik tun plastovych kramu se vyrobi zbytecne, nikdy je nikdo neupotrebi. Objednam si ekologicky gel na prani a on prijde v krabici, ktera je z poloviny vycpana plastovyma pytlema, to pak absolutne postrada smysl :nevim: Vsude jen plastove sacky, plastove lahve, kelimky, obaly.. Na piti mame doma vsichni umyvatelne sklenene lahve, pytliky se snazime pouzivat papirove, napoje v petkach kupujeme minimalne, vodu pijem kohoutkovou. Auto mame jen jedno na delsi cesty, jinak MHD. :think:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31667 příspěvků 23.04.18 12:07
@Tableta píše:
Třídím, s vodou šetřím, olej nově sbírám do pet, ale ještě jsem ji nenaplnila, protože smažím minimálně. Jogurty kupuju zřídka, ale hliníkové obaly u nás patří do plastů, tam je taky hážu. Auto nemáme. Na fesťáky nechodím.

Upřímně nechápu tady ty komentáře. Žít ekologicky by měla být pro každého samozřejmost. A ohánět se moderní dobou? :lol: :lol: :pocitac: Co to je sakra za výmluvu. Vždycky to jde. Je to jen o tom zvednout tu svou línou zadnici. Peace.

Ještě bych chtěla dodat, že se snažím žít minimalisticky.

Příspěvek upraven 23.04.18 v 12:05

Vždycky to nejde… Nemáme tu kontejnery na tříděný odpad, sběr oleje a podobný blbinky

vejilka
Závislačka 4356 příspěvků 23.04.18 12:09

@Tableta Ano souhlasím, je to o lenosti. U sebe to třeba přiznám. Jsem prostě líná sbírat týden zvlášt plast, sklo, syslit to doma, mít bordel a pak jet s tím do popelnice. Nemám taky ráda plýtvání, ale to spíš v rámci šetření, takže vařim tak, aby to množství bylo na dva dny. Zbytečně nesvítíme, s manželem se koupeme spolu. Ale nejsem prostě extrém, kdy celý den nespachuji, myji se jen vodou, jím jídlo týden a nežiji v zimě

Tableta
Závislačka 3959 příspěvků 23.04.18 12:10

@lucenka Tak je jasný, že v rozvojových zemích je to na jiné úrovni.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama