Covid 19 na začátku těhotenství

Anonymní
10.7.21 11:20

Covid 19 na začátku těhotenství

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo kdo prodělal covid 19 při poslední MS a pak otěhotněl. Já měla covid potvrzený 18.5. a 22.5. jsem měla poslední MS. Byla jsem teď už u doktora vše odpovídá i srdíčko už bylo, ale úplně jsem zapomněla nahlásit, že jsem prodělala covid 19 a známá mi teď řekla, že v těhotenství prodělala covid a musí si píchat injekce. Tím, že jsem měla hodně mírný průběh mě vůbec nenapdalo, že by to mohlo ohrozit miminko…ale zase si říkám, že by se vůbec nezařadilo, kdyby bylo něco špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18056
10.7.21 11:27

Covidjsem prodělala už jako těhotná, bez příznaků a komplikací. Gynekolog to věděl, nic jsem si nepichala, aktuálně mam 7dnu do tp, mala je dle všech testů ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7330
10.7.21 11:34

Ale tys neprodělala covid v těhotenství, navíc ta tvoje známá si nejspíš píchá injekce na ředění krve, a to nemusí mít nic s covidem společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
10.7.21 11:36
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo kdo prodělal covid 19 při poslední MS a pak otěhotněl. Já měla covid potvrzený 18.5. a 22.5. jsem měla poslední MS. Byla jsem teď už u doktora vše odpovídá i srdíčko už bylo, ale úplně jsem zapomněla nahlásit, že jsem prodělala covid 19 a známá mi teď řekla, že v těhotenství prodělala covid a musí si píchat injekce. Tím, že jsem měla hodně mírný průběh mě vůbec nenapdalo, že by to mohlo ohrozit miminko…ale zase si říkám, že by se vůbec nezařadilo, kdyby bylo něco špatně.

Já prodělala covid za těhotenství dvakrát a mám dva zdravé tříměsíční chlapečky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 11:42

@lachtanice86 tak to jsem opravdu ráda…
@Elea9 opravdu se mi ulevilo… @mackA159 má to opravdu co zjistili, že má covid, do té doby si nic nepíchala, já si právě taky říkala, že těhotná jsem ještě nebyla, ale zas se těhotenství bere od posledni MS…
Moc děkuji za reakce… už jsem zase v klidu.

• Citovat
  • Nahlásit
1738
10.7.21 12:55

Tak ono prodelani covidu v tehotenstvi pry muze zpusobovat trombozy, stejne jako jeho prodelani mimo tehotenstvi. Takze mi injekce ba redeni krve prijdou v poradku. Taktez pry statisticky zpusobuje predcasny porid (takze ne kazda porodi predcasne, ale to riziko se s prodelanym covidem zvysuje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
10.7.21 13:33

Přesně jak píše kalie. Covid může při prodělání a až půl roku po něm způsobovat krevní sraženiny, a to u těhotných i krevní sraženiny placenty, což může vést k potratu. Covid dále může způsobit předčasný porod. Injekce na řešení krve v tomto případě mají velký smysl. Měla byste to doktorovi říct, ale každý Dr. se k tomu staví jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
10.7.21 15:02

Můžu ještě napsat, že jsem ani neměla problém s tím, že by mi hrozil předčasný porod. Kluci šli plánovaným cs na konci 39tt a teda vůbec se jim nechtělo. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 15:09

@MatyldaJbc @kalie chci mu hned v pondělí zavolat, uvidím co mi řekne…

• Citovat
  • Nahlásit
452
10.7.21 15:34

PCR test jsem měla pozitivní 11.11. stejný den mi začala MS, s covidem sem byla doma do negativního testu, do konce listopadu. V půlce prosince jsem zjistila těhotenství…vše v pořádku, TP mám za 5 týdnů, žádné injekce si nepicham, pouze mi pichli anti d globulin protože sem rh- ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
10.7.21 17:32

Já měla poslední ms 5.11., tedy asi někdy uprostřed doby, kdy jsem měla covid. Jsem teď ve 36tt a všechno vypadá dobře. Mimi se krásně vyvíjí a já těhu zvládám skvěle, jediné, co mě trápí je pálení žáhy až teď ve třetím trimestru. Já si myslím, že strach ohledně covidu je trochu přehnaný, krev bych si fakt ředit nenechala :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat