Covid a miminko

49
5.11.20 20:07

Covid a miminko

Ahojky. Mám dotaz, jak to prožívate vy, které máte mimi od 0 do 1 roku ten covid?
Máte strach o své mimi?
Jak strach překonáváte?

Já mám 3 měsíčního syna. Strach mám. O dětech moc nemluví. Nosím roušku, ale potkáváme při vycházce x lidí bez roušek :nevim:
Mám celkové obavy, co bude a nebude dál.
Ale snažím se být nad věcí :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19681
5.11.20 20:14

Deti a ty male tuplem, maj vetsinou uplne bezpriznakovy prubeh. A ne, zrovna o deti se nebojím, jsou jinak zdrave. Ja mam doma rok a pul starého syna a chodim dobrovolnicit do nemocnice primo na covid oddeleni. Stejne tak mamka a ségra a normalne se s nima vídáme. Jediný o koho mam strach je deda, tam by to byla konecna, ale ten sedi doma a sam se boji vychazet ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17183
5.11.20 20:14

@Rossallie tak strach bys měla mít spíš o své rodiče a prarodiče, ne o mimi
ty jsi o covidu ještě nic nečetla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9786
5.11.20 20:15

Mám 11m dítě a jsem nesmírně vděčná za to, že jsem porodila, ještě než toto šílenství začalo. Obdivuji všechny maminky co jsou těhotné a rodí právě v této nelehké době.
K dotazu, strach mám, samozřejmě, že ano, ale musím přiznat, že ne větší, než třeba z chřipky. Jsou nemoci, kterých se bojím mnohem více, ale snažím se si to nepřipouštět. Každá máma má o své dítě strach.
Ano, jsme nyní zalezlý doma, stýkáme se jen s nejbližšími venku, domů nám nikdo nechodí. Nicméně kdyby bylo na mě a byl otevřený bazén, dětské skupiny, seberu dceru a jdeme…
Osobně mám na celou pandemii svůj vlastní názor…kontroverzní…ale respektuji co je nařízeno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25148
5.11.20 20:15

Mám roční a 7 letou, u nás to teda není tak hrozné, ale jezdíme MHD, chodím nakupovat i s kočárem když musím :nevim: i na hřiště s nima chodím, by nám hráblo být jen doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
5.11.20 20:28
@stinga píše:
@Rossallie tak strach bys měla mít spíš o své rodiče a prarodiče, ne o mimi
ty jsi o covidu ještě nic nečetla?

Prarodiče nemám. Rodiče chodí do práce. Strach o ně mám, ale stejně jako o mimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1142
5.11.20 20:32

Mám desetiměsíčního syna a strach mám spíš o rodiče a babičku :nevim: ale nebydlíme ve městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19226
5.11.20 20:34

@Rossallie ja ted mam ve skutečnosti nejvetsi strach o sebe. Jsem cerstve po nekolikatem porodu, mam uz nejaky vek, celkove jsem velmi unavena… Ted jsem mela hloupou anginu a nemohla se ji zbavit. Navic jsem uz byla svedkem te omezene lekarske pece behem sestinedeli, takze mam obavy spíš takove obecne, zda bychom sehnali v pripade potreby odpovidajici lekarskou péči…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.11.20 20:49

Mám šestitýdenního syna a Covidu se tedy bojím. Na procházce taky potkáváme lidi bez roušek, takže buď po nich házím zlý pohled a oni si ji nandají, nebo malému zakreju boudičku plenou. :palec:
Osobně se tedy nejvíc bojím omezení péče. Před třemi týdny jsme potřebovali změřit malého hodnoty bilirubinu na žloutenku a nikde to nechtěli udělat, že je to covid. Pak se ještě blbé koukali, jak jsme nezodpovědní. :zed: :zed: Bojím se, kdo ví, jak by to bylo v nemocnici, kdyby onemocněl. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
5.11.20 20:52

Ja se na jare vic bala, ze kdyby me to nak vic sejmula a manzela taky, kdo se postara..ted uz ma rok a pul a uz se tak nejak nebojim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
5.11.20 20:56

@Lizzie001 a kdyz kolem tebe ty lidi projdou, si myslis, jako ze te stihnout nakazit? Vzdyt je to blbost :roll: zas neomezuj ostatni a pokud se bojis, tak chod, kde nikdo neni. Do obchodu jako nechodis? Chlap do prace nechodi? Staci sahnout na vytah a pak na rousku. Tak tu nehazej trapny obliceje na kolemjdoucí lidi, kteri ti nic neudelali :roll: :roll: :roll: tyhle matky miluju. Sed doma radsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
5.11.20 20:57

Jako popravdě, určitě bych to nechtěla chytnout těhotná. I chřipka může plod trvale poškodit a tohle sice říkají, že to těhotné nic moc nedělá, ale může to zasahovat i nervovou soustavu a kdoví, co to udělá s těma miminama do budoucna. Těm už narozenym miminům do 1-2 let by to nemělo nic dělat, mají dobrou imunitu danou vývojově, prostě aby přežily, většinu věcí ani nechytnou. Takže pokud ho vyloženě nikdo nechová v uzavřené místnosti s Covidem, nechytne to, nebo prodělá pár dní horeček a nerozeznáte to od běžného nachlazení. Že vidíš někoho na procházce bez roušky, to na tebe Covid opravdu neskončí, to zas nepřeháněj. :mrgreen: Nechodila bych teď zbytečně do uzavřených prostor typu obchod, MHD a už vůbec ne nemocnice (třeba kontroly kyčlí!) ale jinak se asi nemusíš extra bát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
5.11.20 21:04
@Lizzie001 píše:
Mám šestitýdenního syna a Covidu se tedy bojím. Na procházce taky potkáváme lidi bez roušek, takže buď po nich házím zlý pohled a oni si ji nandají, nebo malému zakreju boudičku plenou. :palec:
Osobně se tedy nejvíc bojím omezení péče. Před třemi týdny jsme potřebovali změřit malého hodnoty bilirubinu na žloutenku a nikde to nechtěli udělat, že je to covid. Pak se ještě blbé koukali, jak jsme nezodpovědní. :zed: :zed: Bojím se, kdo ví, jak by to bylo v nemocnici, kdyby onemocněl. 8o

Jejda to, že furt nandáváš plenu přes kočárek rukama kdoví od čeho, těch bacilů na malého naplácáš mnohem víc než kdybys prostě šla na čerstvej vzduch a míň to prožívala. :roll: Venku, pokud vyloženě nechodíš po zastávkách MHD, je to prakticky nemožné chytnout, takže zle se dívat za každou roušku je opravdu mimo. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.11.20 21:06

@Micaella22 Někdo blbě zakašle a už to lítá všude, proto to dělám.. A myslím, že chůzí po chodníku opravdu nikoho neomezuji! Naopak se vždycky snažím jít u kraje. Pokud zachytí můj pohled, tak se dá předpokládat, že koukali i oni na mě. Proč to dělají, když tam jen jdu? Kvůli tomu, že mám kočár? Kvůli tomu, že se nemůžou roztahovat přes celý chodník, jim ještě já upírám práva, ne?
Jinak do obchodu nechodím, objednáváme přes internet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.11.20 21:09

@prejeta_zaba Tu plenu beru jako velkou roušku.. Myslím, že když někdo půjde kolem a zakašle, tak se kapénky rozlétnou. Já jdu na čerstvý vzduch do polí, jinam nechodím, ale tenhle nápad má víc lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama