Covidpassy i v lete?

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
14.1.22 16:14

Já taky nejsem žádnej magor co to podceňuje, to vůbec, opatření dodržuju víc, než mnozí očkovaní…vadí mi to očkování všeho co se hýbe a nátlak na absenci jakéhokoli individuální zvážení, jakéhkoli vyvažování přínosů. Že se bohužel v mojí bublině o tom člověk ani nemůže normálně pobavit o tom, co se tak prostě kolem nás děje, protože jsem vyvrhel a nesmím na téma covid ani pípnout. A s těmi dětmi mě to vůbec nepřekvapuje, u nás pracujou studenti a tam by byl úplně out někdo bez očka, melou o společenské odpovědnosti a sobeckosti, třeba že b šli na rande s někým neočkovaným, no to ani omylem, když nemůže do kina a baru, je mimo, s tím se nebavíme. Když jsem se klučiny co to ještě před očkováním prošel bez příznaků zeptala, co z toho má že letí hned na třetí dávku, čekala jsem jakoukoli odpověď, třeba že další varianty mohou být nebezpečnější, nebo něco, je to velice inteligentní mladý muž, a ne, melou tu mediální masírku jak kolovrátek, že nechce skončit na ventilátoru a zabít babičku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 16:18

@Janasas
To je přesně to, to je mi líto :(. Taky mám v okolí pár lidí, kterým to nesedlo, a že tady nechci zveřejnit jejich jména fakt neznamená, že neexistujou. Nikdo neví, co jsem si v minulém roce prožila, a prostě to zkoušet nechci v zájmu vyššího dobra, nejsem ochotná, bohužel. Jsem ochotná maximálně se chránit a testovat, abych nikoho nenakazila, to ano. A ještě ke všemu s tím užitkem o tom nejsem tak přesvědčená.

• Citovat
  • Nahlásit
6465
14.1.22 17:13
@Anonymní píše:
Já si žiju v podstatě jako dřív, jsem neočkovaná. Jediný co jsem musela oželet je kino, jinak vše v podstatě při starém. Na dovolené jsem nebyla 11 let, do kaváren a restaurací chodím výhradně v létě stejně jako před tím a jelikož je to venku na zahrádce nikdo nic nekontroluje, nikdo nic nevyžaduje.

90 % aktivního času trávíme se psy venku, popř. bobujeme, v létě na přehradě, tam taky nikdo nic nechce. V mém okolí je většina lidí neočkovaných (je to tak 70 na 30), popř. mají falešné certifikáty, aktuálně je novinkou to, že u testů ze slin si s sebou vezmete nakaženého, který plivne za vás a máte na 180 dní, ač bez nemoci, klid. Nijak to neobhajuji, pouze sděluji fakt. Názor na to mám takový, že je mi to jedno.

Zavedením pracovní karantény se z COVIDu stala to velmi špatná komedie, a protože veškerá opatření a výroky vlády v poslední době silně smrdí Kocourkovem, kde umí velmi dobře chytat tmu do pytlů, myslím, že se této situace jen tak nezbavíme. Vrchnosti a některým OČKOfanatikům uvedené nastolení totiž nesmírně vyhovuje.

To bylo loni, letos na zahrádce mohou sedět jen očkovaní a věř, že spousta restaurací to kontroluje (teda zatím jen uvnitř, zahrádky moc nejedou), v létě si to nedovedu představit…

Jinak já jsem v tomto též pesimista, když vidím, co je kolem toho za humbuk, nucení do očkování, povinné, pokuty za neočkování (v jiných zemích), ten tyátr teď testování všech v práci, tak nevěřím, že na léto zruší covid pass. Myslím, že fakt budou moci všude jen očkovaní 3 dávkami. Tudíž nic neplánuji, neb mám dvě dávky, a vyprší mi to v březnu. Takže buď do léta chytnu někde covid a budu mít chvíli klid a možná se někam v létě podíváme, nebo to řeší soukromý pronájem v ČR. Mrzí mě to spíš za dceru (8), že nebudeme moct třeba na koupaliště, do aquaparku, ale rybníků je v okolí taky dost.-). Ona chce k moři, ale za cenu očkování prý ne. Ne, že by byla tak uvědomělá, ale bojí se k smrti injekcí:-))).

Pokud to bude jinak, budu příjemně překvapená. Nechci absolvovat ani žádné testy, já se zase bojím, že někde v cizině bude test pozitivní a budeme tam muset do karantény (cestujeme vždy hromadnou dopravou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16882
14.1.22 22:37
@Fazulina píše:
To bylo loni, letos na zahrádce mohou sedět jen očkovaní a věř, že spousta restaurací to kontroluje (teda zatím jen uvnitř, zahrádky moc nejedou), v létě si to nedovedu představit…

Jinak já jsem v tomto též pesimista, když vidím, co je kolem toho za humbuk, nucení do očkování, povinné, pokuty za neočkování (v jiných zemích), ten tyátr teď testování všech v práci, tak nevěřím, že na léto zruší covid pass. Myslím, že fakt budou moci všude jen očkovaní 3 dávkami. Tudíž nic neplánuji, neb mám dvě dávky, a vyprší mi to v březnu. Takže buď do léta chytnu někde covid a budu mít chvíli klid a možná se někam v létě podíváme, nebo to řeší soukromý pronájem v ČR. Mrzí mě to spíš za dceru (8), že nebudeme moct třeba na koupaliště, do aquaparku, ale rybníků je v okolí taky dost.-). Ona chce k moři, ale za cenu očkování prý ne. Ne, že by byla tak uvědomělá, ale bojí se k smrti injekcí:-))).

Pokud to bude jinak, budu příjemně překvapená. Nechci absolvovat ani žádné testy, já se zase bojím, že někde v cizině bude test pozitivní a budeme tam muset do karantény (cestujeme vždy hromadnou dopravou).

No, ono je to narizeni napsane tak, ze pokud to z provoznich duvodu nemohou kontrolovat u vstupu, tak to maji kontrolovat pred „poskytnutim sluzby“. Takze by stacilo, aby vsem objednal ockovany kamos a je to.

Nehlede na to, ze stale plati lekarske tajemstvi a hospodskemu to proste nikdo ukazovat nemusi, jakykoliv soud by to shodil (viz to video kolujici po fb, zadny postih se nekonal).
Takze prusvih spis je, ze jsou provozovatele zbytecne predpos*ani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5683
14.1.22 23:26
@Lucie_Sx píše:
No, ono je to narizeni napsane tak, ze pokud to z provoznich duvodu nemohou kontrolovat u vstupu, tak to maji kontrolovat pred „poskytnutim sluzby“. Takze by stacilo, aby vsem objednal ockovany kamos a je to.Nehlede na to, ze stale plati lekarske tajemstvi a hospodskemu to proste nikdo ukazovat nemusi, jakykoliv soud by to shodil (viz to video kolujici po fb, zadny postih se nekonal).
Takze prusvih spis je, ze jsou provozovatele zbytecne predpos*ani.

Hlavní průšvih je, že to nařízení vůbec někoho napadlo, že ho někdo schválil a že se vymáhá (i když třeba bez opory zákona).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16882
15.1.22 00:30
@Paola21 píše:
Hlavní průšvih je, že to nařízení vůbec někoho napadlo, že ho někdo schválil a že se vymáhá (i když třeba bez opory zákona).

Tak samozrejme.
Ale kdyby lidi drzeli pri sobe (vim, nesmysl) a vykaslali se na to, nezmuzou s tim nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4450
15.1.22 01:00
@Janasas píše:
@klenott souhlasím.. hlavně se bojí o děti.. Kluk mi řekl, že se chce očkovat.. Tak se ho ptám proč. Prý to mají něco jako in :roll: :roll:
7 tř ě se kuci chlubí kdo je :roll: ale že by ty děti aspon byly poučené, že teda jsou přesvědčené o zdraví, když už to ne, prostě,, joooo já mám tečku :roll:

Já jsem to u těch děcek v tomto věku čekala. Ono to celý slušně vyplachuje hlavy i dospělým. :roll: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9513
15.1.22 11:01

Já tda vyloženě nejsem proti opatření jako takovým, některým!!! ale teda kdybych měla třída karanténu a myslím, že je, že by se denně měli testovat a respirátory celý den. u nás popůl 8 až půl 3, tak ho radši nechám doma..
Kluk po každém testování má krvácení z nosu a ted chodíme na neuro má velké migreny a ceý den něco na puse by prostě nedal.. I když vím, že to hromada lidi musí zvládnout, tak prostě toto mi za to nestojí a radši ho nechám doma, abych mu denně balila něco na na boelst hlavy a komedie, že mu teče tam z nosu krev :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
15.1.22 11:34
@Janasas píše:
Já tda vyloženě nejsem proti opatření jako takovým, některým!!! ale teda kdybych měla třída karanténu a myslím, že je, že by se denně měli testovat a respirátory celý den. u nás popůl 8 až půl 3, tak ho radši nechám doma..
Kluk po každém testování má krvácení z nosu a ted chodíme na neuro má velké migreny a ceý den něco na puse by prostě nedal.. I když vím, že to hromada lidi musí zvládnout, tak prostě toto mi za to nestojí a radši ho nechám doma, abych mu denně balila něco na na boelst hlavy a komedie, že mu teče tam z nosu krev :roll:

To je mi lito :( Nase dcera zvlada uplne v pohode testovani i respiratory. Ma je radsi nez rousky. Mit takove problemy jako vy, taky bych nechala dite doma, lepsi nez ho rvat analgetiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 11:36
@VitaminC píše:
Jsem presvedcena, ze neockovani nedostanou nikam ani v lete. Cisla porad klesaji a rostou, neni duvod menit nastaveni. V Evrope uz nemuzou neocko ani do MHD.

Myslím si to podobně. Rakousko, Itálie, Německo,…letecké dovolené obecně bez očko budou problematické. My očkovaní jsme 2 dávkami + covid, ted se nám do třetí dávky moc nechce, zváště když to na omicron nefunguje. V práci mě do třetí tlačí, ale jsem 2 měsíce po covidu a připadá mi to brzy…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 11:47
@Anonymní píše:
Myslím si to podobně. Rakousko, Itálie, Německo,…letecké dovolené obecně bez očko budou problematické. My očkovaní jsme 2 dávkami + covid, ted se nám do třetí dávky moc nechce, zváště když to na omicron nefunguje. V práci mě do třetí tlačí, ale jsem 2 měsíce po covidu a připadá mi to brzy…

Pozor na to, kdyžtak bych zašla na hladinu protilatek aspoň, kolega v práci, 33 let, běžel hned na třetí taky cca 2 měsíce po covidu, jeho manželka taky a v pohodě, on týden vysoké horečky, několik dní 40, nějaké křeče z horeček, volali mu rychlou…jako já vím, není to smrtelné a bude v pořádku, ale kdo tohle chce..

• Citovat
  • Nahlásit
9513
15.1.22 20:09

Holky a jak je to s dětmi.. Máme kluka teda 13 let, chceme jet do Chorvatska- autem, tam tam nějaké problémy jsou.. Očkovaný neni.. Bude někdo něco kontrolovat - cestou, hranice..
Ubytování.. Asi zvolíme méně příjemné vaření uvnit kvůli tomu, ale známí mají takové ubytování, že je to větší dům nad písečnou pláží, tak chceme tam..
Nebo jak to budete řešit s dětmi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
15.1.22 20:22
@Janasas píše:
Holky a jak je to s dětmi.. Máme kluka teda 13 let, chceme jet do Chorvatska- autem, tam tam nějaké problémy jsou.. Očkovaný neni.. Bude někdo něco kontrolovat - cestou, hranice..
Ubytování.. Asi zvolíme méně příjemné vaření uvnit kvůli tomu, ale známí mají takové ubytování, že je to větší dům nad písečnou pláží, tak chceme tam..
Nebo jak to budete řešit s dětmi…

Podle aktualnich podminek by mu stacil negativni PCR test. https://www.mzv.cz/…tupu_do.html Snad se to do leta nezmeni. Pak jen potreba studovat podminky vsech zemi, kudy projizdite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat