ČSSZ oddělení nemocenského pojištění

175
15.1.21 17:51

ČSSZ oddělení nemocenského pojištění

Ahoj holky,
prosím pracuje některá z Vás na ČSSZ? Byla jsem pozvána na pohovor (oddělení nemocenského pojištění). Slyšela jsem, že místa už bývají často obsazená. Máte některá s tímto zkušenosti? A na jaké otázky se často ptají?

Děkuji :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.1.21 18:15

Byla jsem na nemocenském půl roku po škole v rámci absolventského programu. Kolektiv byl super, ale práce velmi náročná. Všechny ty neschopenky, počítání pojistného… Nedovedu si představit jaké to musí být teď.
Při pohovoru se mě ptala paní ředitelka na věci ohledně ČSSZ ( pod jaké ministerstvo spadá, jaké jsou důchody atd… ) Ale myslím, že to byly otázky spíše pro nás absolventy.

• Citovat
  • Nahlásit
175
15.1.21 18:25

Děkuji ti za odpoveď. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 18:25

@albert karty tahle místa bývají často obsazena už pri zadání inzerátu. VR vypisují jen aby se neřeklo. Zvlášť teď v Covid době si místa hlídají pro své známé. Ale když tě pozvali na pohovor, tak třeba ještě nikoho nemají. Jinak otázky ohledně ZP apod.

• Citovat
  • Nahlásit
175
15.1.21 18:44
@Anonymní píše:
@albert karty tahle místa bývají často obsazena už pri zadání inzerátu. VR vypisují jen aby se neřeklo. Zvlášť teď v Covid době si místa hlídají pro své známé. Ale když tě pozvali na pohovor, tak třeba ještě nikoho nemají. Jinak otázky ohledně ZP apod.

já se právě na to ptala hned známe, zda už to není obsazené (už tam nepracuje). Zeptala se kolegyně, která dělá na jiném oddělení. Prý by místo obsazené být nemělo, hledají někoho šikovného a nestíhají. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 19:32

Chvíli jsem tam dělala, pak jsem presla na jiné oddělení. Práce byla náročná, ted je to masakr a vypomahaji i jiná oddělení. Výpočty, kontroly podkladů, musíš znát zákony. Na pohovoru se mne ptala ředitelka pod jake ministerstvo patří a kolik % je pn a jestli vím jak se počítá ppm. Žádného známého jsem tam neměla, přihlásila se do VŘ a to jsem potom vyhrála. Ale určitě mi pomohl fakt, že jsem dělala účetní a věděla jsem co a jak se počítá.

• Citovat
  • Nahlásit
175
16.1.21 09:35
@Anonymní píše:
Chvíli jsem tam dělala, pak jsem presla na jiné oddělení. Práce byla náročná, ted je to masakr a vypomahaji i jiná oddělení. Výpočty, kontroly podkladů, musíš znát zákony. Na pohovoru se mne ptala ředitelka pod jake ministerstvo patří a kolik % je pn a jestli vím jak se počítá ppm. Žádného známého jsem tam neměla, přihlásila se do VŘ a to jsem potom vyhrála. Ale určitě mi pomohl fakt, že jsem dělala účetní a věděla jsem co a jak se počítá.

Dekuji za odpověď a užitečné informace :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.1.21 10:05

Jestli hledáš pohodovou praci na úřadě tak se tomuhle oddělení vyhni :lol: Spousta práce, fluktuace, porad změny, dost pakárna. K tomu klienti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.1.21 10:07

Teď už pohovory nejsou jenom na oko, neb to nikdo nechce dobrovolne dělat. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
16.1.21 11:14
@JanaK8 píše:
Jestli hledáš pohodovou praci na úřadě tak se tomuhle oddělení vyhni :lol: Spousta práce, fluktuace, porad změny, dost pakárna. K tomu klienti..

Já vim, když ono se těžko někde dostává…absolvovala jsem posledně pohovor na jiném úřadě..šlo vidět ze jsem je zaujala, dokonce na mě pěli chválu… ale bylo to jen na oko. Volali mi ze se chysta další vyberko u nich ať se prihlasim. Tak uvidime

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 17:20
@albert karty píše:
Já vim, když ono se těžko někde dostává…absolvovala jsem posledně pohovor na jiném úřadě..šlo vidět ze jsem je zaujala, dokonce na mě pěli chválu… ale bylo to jen na oko. Volali mi ze se chysta další vyberko u nich ať se prihlasim. Tak uvidime

Tak to ti úplně rozumím. Tahle je strašně těžké se dostat do státního. Ono kdyby aspoň narovinu řekli, ať si člověk nedělá naděje a vlastně neztrácí čas. Já takhle absolvovala 3 kola a to jedno kolo bylo na 5 hodin testování a pak to dali znamemu. Ještě horší je to, když jdeš do služebního poměru, to je jeden velký kamaradcovt.

• Citovat
  • Nahlásit
175
16.1.21 18:08

Je to demotivující. Musím se vzdy naučit okruhy abych byla připravena…kdyby alespoň dali vědět nějak předem. Je to ztráta času :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 18:47
@albert karty píše:
Je to demotivující. Musím se vzdy naučit okruhy abych byla připravena…kdyby alespoň dali vědět nějak předem. Je to ztráta času :zed:

No právě, tohle je šílené plýtvání časem obyčejných lidí. Člověk se učí jak blb všechny možné předpisy co chtějí vědět a pak se dozvíš, že místo bylo už dávno obsazené. Kdyby to řekli aspoň hned. Ale snad ti to vyjde, když tady holky píšou, že je to náročná práce, tak tam by asi kmaradicky nedávali. Držím palce a kdyžtak dej vědět, jak jsi dopadla. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
175
16.1.21 18:59

Dekuji, určitě dam. Tak za týden se ozvu 💁‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 21:31

Já jsem na téhle pozici pracovala 4 roky. K práci jsem se bohužel taky dostala protekčně. Pracovala jsem tam ještě dávno než vešel v platnost služební zákon na jiné pozici. Pak jsem se byla po pár letech zeptat na práci a že už mě znali, tak mi slíbili, že když se přihlásím do výběrka, tak ho vyhraju a já pak dala s klidem ve stávající práci výpověď. Za ty 4 roky nevím, že by se na tohle odďelení vzal někdo na dobu neurčitou pod služební poměr bez protekce, ale stávalo se, že se někdo líbil a pak ho oslovili na místo za mateřskou, protože to jsou místa pod zákoníkem práce a tam se vypisovat výb. řízení nemusí. Za mě nejvíc výtížené oddělení z ČSSZ, hodně byrokracie, časté přesčasy, stres, nestíhá se, programy často fungují špatně a mají výpadky. V době covidu nic moc, zažila jsem tam ještě tu první vlnu epidemie a to se chodilo i o víkendech. Počítej jen s ženským kolektivem, takže i hodně slepičárna. Ale měla jsem tam i dobré kolegyně, z kterých se staly kamarádky. V kanceláři nás bohužel sedělo 12, některé jsou formou open space, ale né asi všude. Nakonec jsem dostala nabídku do soukroma, tak jsem odešla a bohužel to dopadlo blbě kvůli stěhování firmy, takže hledám teď taky zas práci. Bohužel po práci na OSSZ je člověk použitelnej zas na úřady, kde jsou místa ale hodně protekční, hlavně na městskejch úřadech. Obecně hodně úřadů vybírá lidi s VŠ, i když na tu pozici není vysokoškolské vzdělání potřeba. A soukromé firmy na bývalé úřednice koukají skrz prsty. Naučíš se tam jednat s lidma, ale jinak jen jejich interní programy, který nikde nevyužiješ. Ideál složit po půl roce zkušební doby úřednickou zkoušku a zůstat až do důchodu :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat