CT v těhotenství - prosím poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laurelin93
Povídálka 12 příspěvků 11.12.18 10:47
CT v těhotenství - prosím poraďte

Zdravím. Jsem v cca 6 tt, 26.11. jsem byla na CT bederní páteře, takže to bylo nějak před 3 tt. Byla jsem předtím na gyndě, protože jsme se už snažili, ale gynekoložka tak ranou graviditu zřejmě nezachytila (hcg test z krve se dělal a byl negativní). Teď mám otázku - měly jste některá podobnou zkušenost a bylo vše ok? Říkám si, že kdybych měla o dítě přijít, tak už by bylo asi mrtvé, takže potrat z toho zřejmě nebude. Ale myslíte, že hrozí nějaké vývojové vady, když bylo to vajíčko ještě v tak nízkém stupni vývoje?

Pořád na to myslím, na internetu nemůžu najít nic jednoznačnýho a doktorka mi řekla, že počkáme a uvidíme, což mě vůbec neuklidnilo. :/

Reakce:
azalia
Kecalka 331 příspěvků 11.12.18 10:55

CT je poměrně velká nálož záření. Navíc bederní páteře - no nic moc.
Ale „výhoda“ je v tom, že to bylo tak brzy po otěhotnění. V tomto stádiu je to všechno nebo nic. Pokud by RTG záření embryu ublížilo, nezpůsobilo by to tedy VVV, ale rovnou potrat. Pokud se udrželo (a prosperuje) bude s vysokou pravděpodobností v pořádku.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 11.12.18 11:07

Kdysi davno chodila pravidelne pani na rtg noh a chlap je dodnes ok:)

Pozn.: otehotnela v nemocnici, kde lezel i manzel a bylo z toho velke halo :lol: nebyla na pokoji sama :D

hehehe
Extra třída :D 11565 příspěvků 11.12.18 11:21

@Laurelin93
kolik dní po ovulaci to CT bylo?

Laurelin93
Povídálka 12 příspěvků 11.12.18 11:33

Já na sobě ovulaci úplně nepoznám, ale podle výpočtů měla proběhnout 13.11 (menses byla 3.11.-8.11.). Ten klíčovej styk byl buď 12. nebo 14. CT bylo 26.11.

hehehe
Extra třída :D 11565 příspěvků 11.12.18 11:39

@Laurelin93
což znamená, že k oplodnění vajíčka mohlo dojít zhruba od toho 12. do řekněme 17.11, kdyby se ti ovulace zpozdila, spermie mohly být klidně i 3 den od styku života schopné, takže to máme zhruba 9 až 14 den od oplodnění. V tomto období by měl být zárodek údajně odolný proti záření, ale upřímně ti říkám, že úplně klidnou by mě to nenechalo. :(

Staworowski
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 1 inzerát 11.12.18 11:42

Myslím že ne. Já zase otěhotněla po zánětu ledvin, na který jsem brala troje atb jelikož mi nic nezabíralo a měla jsem stále bakterie v moči. Taky jsem se obávala vlivu atb na mimčo. Na gynde mi řekli že takhle z kraje je to buď a nebo. Embryo to buď vydrží nebo ne.

Laurelin93
Povídálka 12 příspěvků 11.12.18 11:42

No, klidná rozhodně nejsem =D Zbývá jen čekat a stres tomu nepomůže, ale vaše názory mě alespoň trochu uklidnily. Budu doufat, že to vážně bylo ještě tak malý, že si to žádnýho záření nevšimlo. =)

Helca83
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 11.12.18 11:52

@Laurelin93 Drzim palce a prosim, napis nam sem pak vysledek, at vime co a jak :mavam:

Laurelin93
Povídálka 12 příspěvků 11.12.18 11:54

Napíšu =)

Laurelin93
Povídálka 12 příspěvků 21.12.18 21:38

Takže, byla jsem dnes u doktora, mimčo je v pohodě, má ukázkově bijící srdíčko a s tím CT je to prý tak, že pokud nezabije plod rovnou, tak by nemělo způsobit ani žádné vývojové vady. Tudíž vesele těhotním dál a pokud se nestane nic jinýho, bude všechno v pořádku. =)

Bubla_Bučková
Závislačka 4490 příspěvků 22.12.18 00:20

V době snažení jsem odmítla i rentgen kolene, které jsem si zvrtla a nemohla chodit :nevim: to jen pro další, až budou hledat příště… Doktor chtěl potvrzení, že jsem těhotná, hroznej blbec… No bylo to 4 dny po ovulaci a nejlepší na tom je, že jsem těhotná skutečně byla :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Svědkyně upálení: Myslela jsem, že je to fake nnebo protest proti Babišovi

Společností doslova otřásl čin neznámého muže, který se v pátek odpoledne... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >