Třetí císařský řez - ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 09:06
Třetí císařský řez - ano či ne?

Zdravím vás všechny, potřebovala bych trošku poradit nebo spíše slyšet názory jiných maminek nebo maminek co za sebou už několik císařů mají.
Mám dvě děti narozeny císařským řezem. S manželem přemýšlíme o třetím dítku, což by pro mě znamenalo další císařský řez. Na porodním sále mi řekli, že třetí dítko mohu mít s rozestupem dvou tří let, ale i přesto bych měla obavy, pokud bych se nakonec rozhodla, že do toho půjdem. Přece jen už mám dva drobky doma. Co kdyby se něco stalo?

Přečtěte si článek: Porod císařským řezem a hojení poté

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 09:07

Ja mam dve deti cisarem a cekam treti.doktorka mi merila jizvu a vse v pohode.

Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 11.12.18 09:11

Nech si zjistit stav jizvy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 09:16

Konzultovat vše s lékaři. Známá má císařů pět, samozřejmě za bedlivého sledování, ale s lékařským požehnáním. Pokud bude jizva OK a doktoři to posvětí…

Jadala
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 11.12.18 09:17

Před třetím těhotenstvím jsem si nechala zkontrolovat stav jizvy. Těhotenství probíhalo bez problémů, všechny tři řezy mám v rozmezí 3 a 3/4 roku. :mavam:

Uživatel je onlineHobitka
Závislačka 4096 příspěvků 11.12.18 09:21

Mam tri cisare v rozestupu 5 let. Ja teda rovnou u druheho rikala, ze planujeme vice deti a rikali, ze vse vypada, jak ma, ze za ty cca 3 roky po druhem klidne muzu. Po treti sekci uz se na dalsi tehotenstvi netvarili. Ze mam srusty. Jinak po treti sekci jsem dokonce byla fit nejrychleji. Zjistovat stav jizvy - tak je to moznost - treba kdyby tam byl nejaky nezhojeny otvor, ale ta jizva je nejvic namahana az ke konci tehotenstvi, on Ti stejne nikdo nerekne, jak se to bude vyvijet. Pokud nemas zadne bolesti jizvy, tak bych se toho tolik nebala :hug: .

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 11.12.18 09:30

Taky mam tři sekce a v pohodě :palec: akorát mi říkali ze mam teď jizvu větší tak 4.ditko opatrně - ale jsme u tři deti ;)

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 11.12.18 09:31

Přesto si myslím, ze kdybychom chtěli 4.dite tak to taky zvládneme - žádné prudké pohyby.. a bude to ok ;)

KamisB
Kelišová 6872 příspěvků 11.12.18 09:36

mne když jsem chtěla další dítko, tak nejdřív hnali na podrobný ultrazvuk jizvy. Jestli není už za klidového stavu tenká, nebo nemá někde „dírku“.
Dítě další se sice nepovedlo, ale kvalitní ultrazvuk bych fakt doporučila. Sice nic není 100% a nikdo neví jak se jizva bude chovat ke konci. Ale bez toho bych do toho asi nešla

kytka007
Neúnavná pisatelka 18296 příspěvků 11.12.18 09:52

Mam tri sekce, tri deti a zelenou pro ctvrty, kdybychom chteli, coz ale neni v planu :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 20:15
@Anonymní píše:
Ja mam dve deti cisarem a cekam treti.doktorka mi merila jizvu a vse v pohode.

Můžu se zeptat jaký bude mezičas mezi druhým a třetím císařem?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 20:16
@Anonymní píše:
Konzultovat vše s lékaři. Známá má císařů pět, samozřejmě za bedlivého sledování, ale s lékařským požehnáním. Pokud bude jizva OK a doktoři to posvětí…

Pět císařů? Tý jo, no to si neumím představit :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 20:19

@Jadala děkuji za odpověď, pokud bych se rozhodla pro třetí těhotenství, tak by mě to vyšlo také v rozmezí pěti let, pokud by nám samozřejmě přálo a bylo vše v pořádku. Ale zjišťování stavu jizvy nedělají automaticky, ne? Musela bych si zažádat pravděpodobně, ne? Když jsem to chtěla u mého gynekologa při druhém těhu, koukal na mě, jak kdyby to slyšel poprve :mrgreen: :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 20:24

@Hobitka děkuji za odpověď, pokud bych se rozhodla pro třetí těhotenství, tak by mě to vyšlo také v rozmezí pěti let, pokud by nám samozřejmě přálo a bylo vše v pořádku. No každopádně mám ještě rok na přemýšlení :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 20:28

@kytka007 @KamisB @Lioness34 @Oplatečka díky za odpověď holky. Je pravda, že teď už více císařů je asi normálních, ne jako dřív… A s tou jizvou, mě ji při druhém těhotenství kontrolovaly až někdy kolem 35 tt, že dříve to prý nemá cenu..na začátku těhotenství bude jiná než na konci. Ale určitě kdyby to bylo aktuální tak bych konzultovala..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >