Cvičení s nožičkama při bolení bříška

460
24.7.07 13:05

Cvičení s nožičkama při bolení bříška

Ahojky, mám dotaz. Mám měsíční miminko a trápí nás prdíky. Máme vyzkoušené vše od sab simplexu, přes masáže bříška, trubičky,teplé obklady,homeopatika. Zabírá jedině cvičení s nožičkama a to že malá leží na zádech a já jí dávám nožičky k bříšku a dolů jak kdyby dělala dřepy a nebo s ní cvičím jako kdyby jela na kole. Mám ale strach aby jsem jí nějak nepoškodila kyčle, nebo klouby. Samozřejmě že cvičíme jemně a nic nezkouším násilím, ale dokáže plakat, nebo spíš řvat jak šílená i tři hodiny v kuse a jedině to cvičení ji ztiší, tak cvičíme třeba dvě hodiny a ona se pěkně vyprdíkuje. Nemáte s tím někdo zkušenost? Předem díky za odpověď. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1679
24.7.07 13:17

Nám tohle cvičení přímo doporučil ortoped, takže se nemusíš bát. Mužeš zkusit taky babyvak. U nás skončila „tříměsíční kolika“ příchodem babyvaku do naší domácnosti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
24.7.07 13:36

Taky jsme takhle cvičili, pomáhalo nám to a občas rektální rourka, protože jsme ale přikrmovali, tak nám na koliku skutečně pomohl Nutrilon Comfort.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
24.7.07 13:41

A co spánek na bříšku?

Vlastně ještě nám pomáhá poloha jak tomu říkám letadlo. Leží mi na ruce, hlavou dolů, ruce i nohy visí dolů a dlaní tlačím jemně na bříško, vždycky usne, ale jakmile ji položím do postýlky je konec. Někdy s ní tak chodím celé hodiny aby v noci nevzbudila staršího syna, ale pronese se. Když ji položím na bříško, tak spí. Přes den ji nechávám na bříšku, ale mám strach ze syndromu náhlého úmrtí. Doktorka mi to zakazuje, v porodnici zas říkali že je to nesmysl, že může spát na bříšku. Tak nevím. Ve dne jsme na bříšku a je klid a v noci mám strach že třeba ublinkne a zadusí se, tak ji dám na bok a je hukot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
24.7.07 13:53

tak si pořiď monitor dechu a máš klid :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.7.07 16:10

Na prdíky u nás fungoval gel Pupík - namasírovat, zacvičit nožkama, počkat minutku a prdíme :-) A taky zavinování - nemůžu si to vynachválit. Sice se kroutil, ale prděl a nebrečel :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
24.7.07 16:31

Zvedání nožiček k bříšku je cvik doporučovaný i při rehabilitaci, takže tím jí neškodíš. Taky nám to na prdíky zabíralo, jinak u nás nic jiného nefungovalo - ještě zabírala poloha na bříšku.

Miminko se má, když je vzhůru, na chvíli dávat na bříško. Já jsem syna musela dávat na bříško už v porodnici, aby si začal posilovat šíjové svaly a trénoval na pasení koníčků.

S tím spaním jsem to slyšela tak, že na bříšku by se spát nemělo - že je to nezdravé jak pro dítě, tak pro dospělého. Já jsem dávala syna vždy na bok (ale stejně se nějak dostal na záda). Od asi 4 měsíců spal v polohách, které sám chtěl. Do 9 měsíců spal na bříšku za celý život asi 3×. Teď už častěji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.7.07 16:37

Deimoska: a proč je spaní na břiše nezdravé? Já tak spím pořád, jinak se nevyspím.

Nepříhlášená Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
petra L.
15.9.13 21:29

Nase mu malemu jsou 2 mesice a pomahaji nam kapky espumisan, ty dav jen na noc.Pres den cvicimr nozickama.Ze mu je roztahnu odsebe pokrcene a pak mu ke krouzivim pohyb dam na brisko a na natahnu a tak mu to moc pomaha.Ale pry mi bylo receno od tchyne ze mu tak pry nemam ppmahat pokazde aby se pry naucil prdet sam, jinal se to pry nikdy nenauci sam.Co je na tom pravdy?

• Nahlásit
  • Citovat
1174
15.9.13 22:02
@petra L. píše:
Nase mu malemu jsou 2 mesice a pomahaji nam kapky espumisan, ty dav jen na noc.Pres den cvicimr nozickama.Ze mu je roztahnu odsebe pokrcene a pak mu ke krouzivim pohyb dam na brisko a na natahnu a tak mu to moc pomaha.Ale pry mi bylo receno od tchyne ze mu tak pry nemam ppmahat pokazde aby se pry naucil prdet sam, jinal se to pry nikdy nenauci sam.Co je na tom pravdy?

To jako pak podle. tchýně nebude prdet sam? To je nesmysl. Zacne prdet, az začne past konicky a postupně se to bude zlepšovat s tím, jak se bude více hýbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
15.9.13 22:19

@eva5511 ahoj,nám na prdíky taky pomáhalo nejvíce cvičení s nohama, dělala jsem to stejně jak píšeš a nejvíc zabíralo když jsem přitiskla chodidla k sobě, chytla do jedné ruky a kroužila s celýma nožičkama, to mu hodně ulevilo a pak taky nošení do klubíčka nebo jak se to jmenuje, to bylo super hlavně na kakání a je dodnes :lol: jinak taky na bříšku to pomáhá :mavam: a po koupání masírovat bříško ;) časem se to zlepší :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
15.9.13 22:22
@petra L. píše:

a to ho máš jako nechat brečet bolestí 8-o Neposlouchej tyhle blbý řeči a řiď se sama sebou ;-) Pomáhá to, pomáhá, to je nejdulezitejsi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2760
15.9.13 22:25

Tchyni bych neposlouchala.. samo si mimino nepomůže, dokud se nebude hýbat.. cvič, masíruj, já jsem dávala i laktobacilky, espumisan pred každým kojením, teplá vana taky pomáhala a když bylo nejhůř, tak jsem bříško fénovala-teplý vzduch byl blahodárný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
15.9.13 22:31

Vetsina miminek nema jeste poradne vyvinute brisni svaly a branici takze ani nemuze umet samo prdet (jasne jsou i prdici sikulove). Tak nezbyva nic jineho nez mu pomoci. Pokud by tchynina teorie fungovala tak by si samostatne neuprdla valna cast naroda :mrgreen: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
15.9.13 22:32

Jesteze ty tchyne mame, coz :palec: vzdyt bychom si bez nich ani,,neuprdly" :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama