Cykas v bytě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarka.951
Povídálka 18 příspěvků 09.02.19 15:02
Cykas v bytě

Ahoj všem :-)
Prosím o radu… Nevíte, co chybí či přebývá mému Cykasu? Mám ho na okenním parapetu (severo-východ) a hned pod ním je topení. Rosím ho obden a zalévám jedenkrát týdně…

Reakce:
anahry
Kecalka 371 příspěvků 09.02.19 15:31

Když žloutnou listy, je moc vody. Píšeš, že zaléváš jednou týdně - není zálivka příliš vydatná? Aby rostlina mohla přijímat více vody, potřebuje i více světla.

Sarka.951
Povídálka 18 příspěvků 09.02.19 15:40

Naopak mi přijde substrát vysuseny… Těžko definovat, zda zloutne nebo hnedne, vršky má některé hnědé a spodky začínají žloutnout… :roll:

Janli
Kelišová 7249 příspěvků 09.02.19 20:55

Cykas potřebuje vyšší vlhkost vzduchu a míň světla. Dej ho od toho topení pryč a msto rosení pod něj postav mísu s kamínky a vodou. Není to rostlina vhodná do suchých bytů. Když už tak do zimních zahrad.

Sarka.951
Povídálka 18 příspěvků 09.02.19 21:13

@Janli zkusit to můžu, ale řídila jsem se tímto odkazem http://www.cykasy.cz/…_cykasu.html kde naopak píši velmi mnoho světla. Někde jsem také četla, že stačí zalévat jako kaktusy, optimálně 1×14 dní…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

10 let pro Terezu! Státní žalobce navrhl dívce maximální trest. Poškodila naši zemi, hřímal

To nevypadá dobře. I dnes pokračoval soudní proces s Terezou, která byla v... číst dále >

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >