Cysta na vaječníku – bojím se. Co mám čekat?

8087
28.8.08 20:22

cysta na vaječníku

Ahoj holky, mám bolesti v podbříšku a na sonu mi zjistili cistu na pravém vaječníku :? ke gynekologovi teprve půjdu! Jsem z toho celkem vystrašená ..máte s tím některá zkušenost? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4494
28.8.08 20:30

Zkušenosti mám, ale nevím, co by tě zajímalo - první mi odstranili laparoskopicky (byla velká 6cm v průměru, tak nechtěli asi riskovat), druhá mi nečekaně praskla, takže se akorát čekalo, až se tekutina v dut.břišní vstřebá a přestane to bolet. U tebe patrně budou čekat, jestli cysta neustoupí sama, většinou v průběhu nadcházející MS…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
28.8.08 20:42

Já ji měla po clostylbegytu (lék na vyvolání ovu) a praskla při MS, takže s ní nedělali nic. Moji švagrové praskla mimo MS (nevěděla o ni), měla silné bolesti a zvracela. Musela tehdy na pohotovost a nechali si ji v nemocnici. Byla tam dva dny na kapačkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
28.8.08 21:38

Koren já ji mám velkou taky 6 cm… jsem z toho celkem vystrašená mám to porvé :-( dost dlouho mě bolelo teď břicho při chůzi při všem :-( tak na jednu stranu jsem ráda, že zjistili proč a bude se s tím něco dělat! samozdřejmě mě hned napadlo, že nebudu moct otěhotnět :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.8.08 22:54

Ahoj Obláčku, měla jsem cystu ve 20 letech, moje „husa gynekoložka“ si ji při pravidelné kontrole nevšimla a cysta tak narostla do obřích rozměrů, přišla jsem o pravý vaječník a vejcovod, nyní mám jen levý vaječník a super doktora, který tvrdí, že otěhotnění bude úplně stejné jako u žen, které mají vaječníky dva! Ničeho se neboj, je super, že se na to přišlo tak brzy a ty mimíska budou určitě brzy!! Držím palečky!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
28.8.08 23:33

Barabundo… Tééda to zní děsivě :( chápu dobře že jsi přišla o pravý vejcovod a vaječník kvůli té cistě? :cry: to zní opravdu hrozně… jsem nervozní zda mi s tím budou něco dělat nebo to nechají tak, že to zmizí :roll: nic méně mě už dost dlouho bolí břicho i když se mi trošku naplní močák tak to cítím a musím hned běžen na wc bolí to při chůzi při běhu při plavání při dosedání. vlastně vím o tom celý den :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
29.8.08 07:10

barabundo : J8 před tou první cystou byla necelý měsíc také na gyn. kontrole, ale těžko říct, jak rychle je cysta schopna narůst :o …

Obláčku : Neboj, já otěhotněla hned :) Teda poprvé jsem potratila, ale to s tím asi nemělo co dělat. Vaječník mi zachovali. Jen se bojím, aby se mi ty cysty nedělali čím dál častěji :? Jako prevence prý může fungovat HA, jenže tu já nesnáším a navíc jsem ještě trpěla na cysty v prsou a tam zas se ta HA taky údajně moc nedoporučuje… :roll:
Tak neboj, lepší je asi počkat, aby tě jen pozorovali a zkusili, jestli se nevstřebá, to je jasné…tak držím pěstí a soucítím s bolestmi při chůzi - moc dobře to znám - člověk pak jde jak s kudlou v břiše… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5254
29.8.08 08:32

Ahoj,taky mi doktor zjistil cystu,bohužel mě pořád jen pozoroval,až cysta měla asi 7cm a skončila jsem ve špitále.Laparoskopicky mi jí odstranili a za 3 dny jsem byla doma,od té doby mám naštěstí pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.8.08 08:47

Já měla cystu v těhotenství..... Nejdříve mě strašili dalším.. mimoděložním těhotenstvím… pak že musím být v nemocnici, kdyby začala růst a praskla… a pak mi další doktor řekl, že tam vůbec nevadí, že je hormonálního původu a že bude mít mimi z čeho čerpat...... Drželi si mě tam hajzlíci, protože měli podstav…!! Tak jsem odešla domů… a vše bylo ok.. Jinak opravdu často odchází při menstruaci… Když ti na ni přišli, není žádný problém… pohlídají si tě… Děti budou..:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.8.08 10:59

Děsivě to zní, ale pan doktor říkal, že děti můžu mít úplně plnohodnotně jako ostatní ženy s vaječníky oběma. Mám jen levý vaječník a vejcovod. Mám pravidelnou ms a myslím, že v tomhle jsem v pohodě, oni si na to už dnes dávají pozor, takže bud naprosto v klidu, miminka mít budeme!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2342
29.8.08 11:03

obláčku - tak přesně tento problém teď řeším.cysta se mi udělala po clostilbegytu,a jasan že přes ni nemůžu otěhotnět.tak jsme čekali do příchodu MS.udělali UTZ a cysta měla 5 cm.....další cyklus jsem byla na dovči,tak jsem před ní opět šla na UTZ a dr. říkal,že byla ještě větší než minule.byla jsem tak v šoku,že jsem se ani nezeptala jak veliká…a to mě už taky hrozně bolel vaječník až to nešlo vůbec vydržet…no a teď v pondělí jsem byla objednaná na 10,ale dneska mi z CARu volala sestřička,že jestli můžu přijít už v 7:30,aby tam byl anesteziolog…takže pokud tam bude,tak jsem to pochopila tak,že mi ji nějak,nevím jak odstraní…ale na tohleto já vůbec nejsem připravená.jsem hrozná srabka.no už aby to bylo za mnou…
jo a v tvém případě - val k doktorovi co nejdřív.fakt to není sranda.a oni už si tě pohlídají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
29.8.08 14:55

Míšo moc na tebe myslím určitě sem napiš budu celá napjatá! mě bolí taky dost břicho a hlavně je to stresující když vím že mi zase něco je :-( držímpěstičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
29.8.08 15:02

Koreno: to je fajn že se Vám miminečko povedlo takhle brzinko… já neberu HA od ledna 2008 před 3 měsíci jsem měla zánět vaječníku a teď jsem 3 měsíce brala utrogestan a když už jsem se začala radovat …že všechno bude dobré tak zase ne! Dlouhou dobu bolení v podbříšku tak jsme se s manželem pořád uklidňovali jo to bude asi ovulace pak jsme si říkali a ha tak to už bude asi před MS aha a teď je to MS no jenže se to tak stupňovalo až jsme jeli na pohotovost protože bolest byla šílená :-( Jelikož teď bydlíme v USA kde je zdravotnictví sice na skvělé úrovni ale hrozně drahé takže pokud by mi měli cistu operovat asi bych jela na operaci do ČR to by vyšlo levněji i sletenkou :roll: no uvidíme … Taky zatím holky vůbec nevím jestli když člověk má cistu jestli se musí nějak četřit nebo nějak se omezovat nebo i když to bolí tak si zaplavat vůbec nevím :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
29.8.08 15:39

oblacku: Já si myslím, že by ses rozhodně měla šetřit - běžně si nechávají lidi s cystou na pozorování v nemocnici, aby leželi. A mně teď jak praskla, tak bych měla být ideálně taky v klidu…tak se šetři…s tím zdravotnictvím v USA je to teda na prdlačku - ono zase pak cestovat s cystou letadlem, pak tu běhat za doktory, než by ti to vyřídili - kdyby to bylo akutní, tak tam asi stejně musíš zůstat, že :roll: Tak ať to dobře dopadne…jen upozorňuji, že když cysta praskne, tak to byla bolest horší než porod :x Tak aby ses nelekla, fakt jsem to měla co rozdýchávat :? a nevěděla, co se děje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3963
29.8.08 16:33

Já jsem taky měla cystu na vaječníku 6 cm, ale nešetřila jsem se ani trochu. Dr. mě strašil, že půjdu na operaci, pokud sama nezmizí po MS. Praskla a v pohodě se vstřebala, zřejmě tomu pomohlo i to, že jsem se opila, což se mi obvykle nestává… :oops: Ale rozhodně to neber jako radu!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama