Reklama

Cysty na vaječníku a DepoProvera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucisuska
Kecalka 123 příspěvků 17.09.18 17:40
Cysty na vaječníku a DepoProvera

Injekční antikoncepce Depo-Provera… Máte prosím aktuální zkušenosti?
Zařekla jsem se, že hormonální antikoncepci už nikdy nechci brát (brala jsem 2004 - 2009 prášky). Po druhém porodu (září 2017), od té doby, co mi naskočila MS (únor 2018), řeším každý druhý měsíc na levém vaječníku prasklou cystu, která neskutečně bolí, za cca 2-3 dny bolest přestane. Tu bolest bych přirovnala tak konci 1.doby porodní… V květnu mi gynekoložka doporučila brát vitamíny pro těhotné, kde jsou vitaminy skupiny B, které prý brání tvoření cyst. Já jsem je brala měsíc a opravdu v červenci jsem ty problémy neměla, ale brát několik let vitaminy pro těhotné asi není řešení, když je mi třicet a do přechodu doufám daleko.
Minulou středu mi praskla znovu cysta a ukrutná bolest. Doktorka mi řekla, že pokud nepřestane, mám dojít. Díky práškům ta bolest přešla, ale od včerejška mě při každém pohybu strašně bolí v podbříšku, vlastně jen ležím, nejsem schopná se postarat o děti (3,5 a 1 rok). Odpoledne jsem šla k dr. a podle utz mi cysta prokrvácela, je za dělohou a už by to bolet nemělo. Když mě začala vyšetřovat, tak jsem se začala svíjet bolestí. Zítra mám přijít na odběry (byla jsem poslední pacientka, proto mi je nemohla nabrat rovnou, v laboratoři bylo zavřené) a znovu na sono. Pokud se to zhorší, tak rovnou do nemocnice. A od včerejška dopoledne mám horečky.
Dr. mi řekla, že by mi doporučila antikoncepci. Já jsem jí řekla, že jsem s ní chtěla probrat tělísko nebo nitroděložní kuličku. Řekla, že to je podle ní ta nejlepší antikoncepce, ale jestli se chci zbavit těch cyst, tak prý by mi doporučila HA - tělísko, prý po císaři (2.porod), může někdy dělat problémy nebo injekce Depo-Provera. Ty jsou pro mě prý z jejího pohledu nejvhodnější. Prášky prý pro mě nejsou moc vhodné (jsem silná). Sama mi řekla, že si to mám nastudovat na internetu a ještě to probereme. Jaké máte prosím zkušenosti? Já bych nejraději udělala opravdu cokoliv, aby cysty navždy zmizely. Třetí miminko neplánujeme. Hlavně mi prosím nedoporučujte vložky TianDe, ty už mi doporučila kamarádka, takže o nich vím. :slight_smile:
Moc děkuji.

Reklama

Reakce:

AliTad
Kelišová 5273 příspěvků 17.09.18 17:59

Jestli zabraly vitamíny, proč raději nebrat nějaký b-komplex?

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 17.09.18 18:45

@lucisuska jestli si chceš oddelat hormonalni system a zadelat si na ridnuti kosti, smele do toho.

potvurka89
Závislačka 2755 příspěvků 17.09.18 18:59

@lucisuska ahoj má tvoje doktorka dobrý utz aby vyloučila že to nejsou cysty endometriozí ? Ty právě i když prasknou tak se vytvoří znovu. A pokud je to bolestivé tak jestli ti je dr. nenechává a už nejsou moc velké to už je na laparku.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >