Da se vůbec ještě pronajmout byt v Praze?

36
16.11.22 06:41

Da se vubec jeste pronajmout byt v Praze?

Dobry den, byvaly manzel ( bydli stale s nami) hleda uz od zari byt - 2kk. Nehlede na silene ceny ho ani jednou z rady zajemcu nevybrali. Je to normalni, slusne vypadajici chlap. Uz jsem mu to prestavala verit, ale pred tremi mesici zacala hledat kamoska s manzelem a dvema detmi byt ( bez zvirete) a po 3 mesicich se prestehovali kamsi k Melniku. Ze pry v Praze neni mozne nic najit. Ted ctu na netu, ze na kazdy byt je 80% zajemcu Ukrajincu a ze na ne pronajimatel dostane jeste dotaci nekolik tisic na hlavu. Je to pravda? Nechci vzbudit nejakou hate diskuzi, ale rada bych znala fakta, uz jsem fakt zoufala. S manzelem nevychazim, pracuju pri dvou malych detech z domova a to je samozrejme s dalsim clovek v byte narocny a uz chci zit svuj vlastni zivot. Nicmene zase ho nevyhodim na dlazbu nebo nekam na ubytovnu. Ma vubec smysl, aby hledal v Praze?

A jeste mozna nekdo poradi s timto - davala jsem si v srpnu zadost o jakesi prispevky na bydleni a nikdo se me zatim neozval, to je normalni?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7228
16.11.22 06:57

@Kaja2022 koukáš občas na TV? Úřady nestíhají, někde i půl roku dozadu, ohledně těch žádostí…

Co se týká bytů ať prohledá bez realitky a sleví z nároků, najít se dá i v Praze, ne každý chce v domě cizince nebo konkrétně Ukrajince, ale ať počítá i za malý byt 10-15 tisíc a to bez energií :zed: je to teď fakt těžké, naše známá hledala taky 3 měsíce…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36
16.11.22 07:04
@welovefashion píše:
@Kaja2022 koukáš občas na TV? Úřady nestíhají, někde i půl roku dozadu, ohledně těch žádostí…Co se týká bytů ať prohledá bez realitky a sleví z nároků, najít se dá i v Praze, ne každý chce v domě cizince nebo konkrétně Ukrajince, ale ať počítá i za malý byt 10-15 tisíc a to bez energií :zed: je to teď fakt těžké, naše známá hledala taky 3 měsíce…

On hledam 15tisic najem plus poplatky, ma premiovy ucet na bezrealitce. Ted rekl, ze bezrealitky to zrejme nejde a bude hledat s ni, tzn.tri kauce musi slozit. Takze podle vas tam je jeste mensi sance s realitkou?

A k tem uradum, ne, na zpravy nekoukam. Nemam na to pri tom vsem cas a popravde ani naladu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20924
16.11.22 07:08

@Kaja2022 ano, když majitel bytu ubytuje Ukrajince, tak dostává (asi to pořád platí) příspěvek od státu. Ale to je asi polovina, než by dostal tržní nájemné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3327
16.11.22 07:12
@Cenarius píše:
@Kaja2022 ano, když majitel bytu ubytuje Ukrajince, tak dostává (asi to pořád platí) příspěvek od státu. Ale to je asi polovina, než by dostal tržní nájemné.

Pokud nedostává to i to (neofiko, samozřejmě ;) )

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36
16.11.22 07:12
@Cenarius píše:
@Kaja2022 ano, když majitel bytu ubytuje Ukrajince, tak dostává (asi to pořád platí) příspěvek od státu. Ale to je asi polovina, než by dostal tržní nájemné.

Aha, ja to pochopila, ze je to nad ramec toho najemneho. Pripadne, ze se s tim da nejak nelegalne smelit - ze plati najem, plus jeste dostane majitel od statu. Proto nejsou byty pro mistni. Ze to neni vyhodne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7228
16.11.22 07:14
@Kaja2022 píše:
On hledam 15tisic najem plus poplatky, ma premiovy ucet na bezrealitce. Ted rekl, ze bezrealitky to zrejme nejde a bude hledat s ni, tzn.tri kauce musi slozit. Takze podle vas tam je jeste mensi sance s realitkou?A k tem uradum, ne, na zpravy nekoukam. Nemam na to pri tom vsem cas a popravde ani naladu.

No jo tak bude muset holt s realitkou, nebo ať zkusí vydražit nájemné v nějaké mestské části… Ať se zkusí kouknout na Vaší městskou část na stránky, bývá tam info…

Jinak teda situace na úřadech práce, kde se žádá o dávky je na hraně kolapsu, mají málo lidí a hodně práce a nikdo se tam za ty jejich platy nehrne ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36
16.11.22 07:16
@Nowuka2 píše:
Pokud nedostává to i to (neofiko, samozřejmě ;) )

Ano, prave. Cetla jsem vcera, ze je v CR novych od zacatku valky 400 tisic Ukrajincu. I kdyby tu v Praze bylo treba 200tisic z te sumy, tak to preci nemuze udelat takovy bordel v pronajmech. Valka trva uz 3/4roku. I kdyz mam podezreni, ze to cislo asi nebude realne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36
16.11.22 07:21
@welovefashion píše:
No jo tak bude muset holt s realitkou, nebo ať zkusí vydražit nájemné v nějaké mestské části… Ať se zkusí kouknout na Vaší městskou část na stránky, bývá tam info…Jinak teda situace na úřadech práce, kde se žádá o dávky je na hraně kolapsu, mají málo lidí a hodně práce a nikdo se tam za ty jejich platy nehrne ;)

No ja se hlavne bojim, aby me po pul roce nerekli, ze moji zadost ztratili.

Vydrazit nic nejde. Chteji milion i vice ( na tom vam nikdo pujcku neda) a nasledne platite jen trosku snizeny najem, ktery vam muzou jednou za dva roky zvysit. Jedina vyhoda je, ze vas u bytu nevyhodi ( pokud platite).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7228
16.11.22 07:22
@Kaja2022 píše:
No ja se hlavne bojim, aby me po pul roce nerekli, ze moji zadost ztratili.Vydrazit nic nejde. Chteji milion i vice ( na tom vam nikdo pujcku neda) a nasledne platite jen trosku snizeny najem, ktery vam muzou jednou za dva roky zvysit. Jedina vyhoda je, ze vas u bytu nevyhodi ( pokud platite).

Dražby pronájmu, ne bytů jako takových…ten odkaz mi sem nejde pořádně dát, jsou to internetove-drazdy.cz, drazí tam Praha 3 pronájmy, možná máte něco podobného ve své městské části

https://www. internetove-drazby. cz/#estate_type=byty&auction_type=v%C5%A1e&kraj=praha

Příspěvek upraven 16.11.22 v 07:25

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36
16.11.22 07:25
@welovefashion píše:
Dražby pronájmu, ne bytů jako takových…https://www. internetove-drazby. cz/#estate_type=byty&auction_type=v%C5%A1e&kraj=praha

Ano, jedna se o drazby pronajmu. Pred dvema lety byla licitace 2kk najem 90Kc/m2 na dva roky, vybydlene, prez milion.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20924
16.11.22 07:27
@Kaja2022 píše:
Ano, prave. Cetla jsem vcera, ze je v CR novych od zacatku valky 400 tisic Ukrajincu. I kdyby tu v Praze bylo treba 200tisic z te sumy, tak to preci nemuze udelat takovy bordel v pronajmech. Valka trva uz 3/4roku. I kdyz mam podezreni, ze to cislo asi nebude realne.

Ono už se jich zase hodně vrátilo. Jak Ivani dostávají na pr*del všude, tak ten výsledek války nevypadá už tak tragicky, jak vypadal na tom začátku. Ukrajina už má zpět víc jak 50% toho co předtím Rusko obsadilo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
80250
16.11.22 07:29

Možná je problém i ve výši nájmu. 2+kk za 15, nevím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7228
16.11.22 07:33
@Kaja2022 píše:
Ano, jedna se o drazby pronajmu. Pred dvema lety byla licitace 2kk najem 90Kc/m2 na dva roky, vybydlene, prez milion.

U nás se teda žádné miliony neskladají, složí se 30 tisíc a pak se draží, nejvyšší nabídka pa složí kauci 2 měsíční nájmy a dostane smlouvu na rok…byty jsou rekonstruované

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36
16.11.22 07:40
@welovefashion píše:
U nás se teda žádné miliony neskladají, složí se 30 tisíc a pak se draží, nejvyšší nabídka pa složí kauci 2 měsíční nájmy a dostane smlouvu na rok…byty jsou rekonstruované

A to je Praha? A jaka?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Roborock S5 Max

  • (5) + 1 recenze

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný