Jak je to s daněmi na mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 11:13
Daně na mateřské

Ahoj holky, prosím o radu. Jak je to s daněmi na mateřské? Jsem na Md už 20 měsíců. Myslíte, že má význam podávat daňového přiznání? :nevim:

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
histep
Závislačka 4257 příspěvků 17.01.19 11:16

Tak ono to tak není o tom, zda to má význam :lol: Spíš o tom, zda jsi měla nějaké příjmy ke zdanění nebo ne.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 17.01.19 11:17

Měla jste za rok 2018 zdanitelné příjmy?

Helca83
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 17.01.19 11:28
@histep píše:
Tak ono to tak není o tom, zda to má význam :lol: Spíš o tom, zda jsi měla nějaké příjmy ke zdanění nebo ne.

souhlas :mrgreen: :potlesk:

eumedon
Extra třída :D 14179 příspěvků 17.01.19 11:31
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o radu. Jak je to s daněmi na mateřské? Jsem na Md už 20 měsíců. Myslíte, že má význam podávat daňového přiznání? :nevim:

Zákon o dani z příjmů platí i pro ženy na mateřské.

KamisB
Kelišová 6881 příspěvků 17.01.19 12:01

Tak 20 měsíců na mateřské být nemůžeš, ta se pobírá jen 28 týdnů.
Pokud už pobíráš jen RP a nechodíš si nikam přivydělávat tak nic nepodáváš.

Jen manželovi podepiš pokud jsi za rok 2018 nevydělala víc jak 68tis. - prohlášení že jsi tuhle částku nepřekročila a může si Tě nechat odečíst z daní on.

histep
Závislačka 4257 příspěvků 17.01.19 12:16
@KamisB píše:
Tak 20 měsíců na mateřské být nemůžeš, ta se pobírá jen 28 týdnů.Pokud už pobíráš jen RP a nechodíš si nikam přivydělávat tak nic nepodáváš.Jen manželovi podepiš pokud jsi za rok 2018 nevydělala víc jak 68tis. - prohlášení že jsi tuhle částku nepřekročila a může si Tě nechat odečíst z daní on.

Mateřská dovolená (zakladatelka píše o MD) je volno od zaměstnavatele do 3 let věku dítěte. Nemá to nic společného s pobíráním PPM.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 17.01.19 12:21

Zákoník práce § 195 Mateřská dovolená
(1) V souvislosti s porodem a péčí o narozené dítě přísluší zaměstnankyni mateřská dovolená po dobu 28 týdnů; porodila-li zároveň 2 nebo více dětí, přísluší jí mateřská dovolená po dobu 37 týdnů.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 6 inzerátů 17.01.19 12:38

@histep to je rodicovska dovolena,akorat kdyz se s nekym bavis,tak Ti rekne,ze je na matersky do tri let,ale spravny termin je rodicovska dovolena :kytka:

eumedon
Extra třída :D 14179 příspěvků 17.01.19 12:46

Takhle: Peněžitá pomoc v mateřství ani rodičovský příspěvek nejsou zdanitelnými příjmy, kvůli kterým by bylo nutno podávat daňové přiznání. A to je asi tak všechno, co se k tomu dá říct. Na další závěry je příliš málo vstupních dat.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 17.01.19 12:52
@histep píše:
Nemá to nic společného s pobíráním PPM.

Není to tak, PPM se poskytuje po dobu MD.
Zákon187/2006 Sb. § 33 Délka podpůrčí doby u peněžité pomoci v mateřství
Podpůrčí doba u peněžité pomoci v mateřství činí •a) 28 týdnů u pojištěnky, která dítě porodila, •b) 37 týdnů u pojištěnky, která porodila zároveň dvě nebo více dětí, přičemž po uplynutí 28 týdnů podpůrčí doby peněžitá pomoc v mateřství náleží, jen jestliže pojištěnka dále pečuje alespoň o dvě z těchto dětí,
Když se někdo splete, tak to beru, ale opravovat jiné a nerozumět tomu?

sagina
Echt Kelišová 7757 příspěvků 17.01.19 13:39
@Luboš P píše:
Není to tak, PPM se poskytuje po dobu MD. …
Když se někdo splete, tak to beru, ale opravovat jiné a nerozumět tomu?

@Luboš P tak pokud chceš slovíčkařit, tak PPM se nemusí brát po dobu MD. takoví OSVČ MD nemají a stejně PPM pobírají (pokud jim na ni vznikne nárok). a naopak i zaměsnanec může být na MD a PPM přitom nepobírat, protože mu na ni nárok nevznikne. a vlastně i nezaměstnaní, kteří pobírají PPM z titulu ochranné lhůty na MD nejsou :nevim:

KamisB
Kelišová 6881 příspěvků 17.01.19 22:34

@histep - to není pravda, MD trvá prostě 28 týdnů, pak navazuje rodičovská dovolená. A to do těch max tří let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 23:04

Myslela jsem samozřejmě rodičovskou dovolenou , ale jelikož jsem si myslela , že tady budu diskutovat s normálními lidmi jako v běžném životě , tak mě nenapadlo , že mě tady bude někdo chytat za slovo :potlesk: všem ostatním co se vyjádřili k tématu moc děkuji :mavam:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64553 příspěvků 3 inzeráty 18.01.19 04:49

No, pokud se ptas na veci pravni ci danove, tak je presna formulace na miste a neni to zadne chytani za slovo. Neb to jedno slovo muze mit v tecjto oblaszech dost zasadni vyznam.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >