Daně - odpočet na dítě dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.03.18 11:41
daně - odpočet na dítě dotaz

Ahoj, zůstala jsem sama ze synem a jsem osvč. S manželem se rozvádíme, v péči ho má já. Manžel je zaměstnanec a doposud si ho odečítal z daní on. Teď už na to nemá nárok a chci se zeptat, jestli si ho můžu odečíst z daní já i když vydělávám tak málo, že daně neplatím. Budou mi za syna (6let) něco vracet, nebo se to do daní vůbec nepromítne, nevíte někdo? Děkuji

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 64247 příspěvků 17.03.18 11:47

No, pokud si ho odečítal v roce 2017 manžel, tak ho neuplatníš. Navíc budeš potřebovat jeho čestné prohlášení, že ho neuplatňuje. Jinak, pokud by ho neuplatňoval, tak když vyděláš víc jak tuším 66000 za rok, tak si syna upatníš a sleva na něj jde do bonusu, takže ti ji vyplatí najednou na účet. Ale pokud si ho doteď uplatňoval otec, tak ty nemůžeš. Nejde na jedno dítě uplatnít 2×

elan
Kecalka 156 příspěvků 17.03.18 11:48

Nárok na odpočet má stále, to že se rozvádíte nevadí, u odpočtu to je na dohodě rodičů, kdo bude uplatňovat, to že máte dítě v péči také nevadí, i tak může uplatňovat otec

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60959 příspěvků 3 inzeráty 17.03.18 11:54
@Anonymní píše:
Nárok na odpočet má stále, to že se rozvádíte nevadí, u odpočtu to je na dohodě rodičů, kdo bude uplatňovat, to že máte dítě v péči také nevadí, i tak může uplatňovat otec

Tohle není pravda, podmínkou pro uplatnění dítěte je to, že s ním daný rodič žije ve společné domácnosti, což pokud ho má v péči matka, tak s ním otec ve společné domácnosti nežije, ano, u střídavé péče po část roku jo.
Plus tedy nevím, je na tom tak intimního, že je potřeba to dávat anonymně…

Anonymní  17.03.18 11:58

@j.a.n.i1 Nechci, aby známí věděli, kolik vydělávám a že se rozvádím, je to docela čerstvé. Za rok 2017 si bude uplatňovat on, ptala jsem se spíš na rok 2018, abych věděla, co mě čeká.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60959 příspěvků 3 inzeráty 17.03.18 11:59
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Nechci, aby známí věděli, kolik vydělávám a že se rozvádím, je to docela čerstvé. Za rok 2017 si bude uplatňovat on, ptala jsem se spíš na rok 2018, abych věděla, co mě čeká.

Počkej, já ale reagovala na ten druhý anonym 8) u tebe celkem chápu, že dotaz zadáváš anonymně…

Anonymní  17.03.18 12:08

@terinka4444 díky za info, takže by mi měli příští rok něco vracet, to je fajn vědět.

terinka4444
Hvězda diskuse 64247 příspěvků 17.03.18 12:29
@Anonymní píše:
@terinka4444 díky za info, takže by mi měli příští rok něco vracet, to je fajn vědět.

no za předpokladu, že si ex nebude ale malého odpisovat dál. A pokud bude, tak ty máš smůlu. Neměl by to dělat, ale když to udělá, tak bohužel

vulpes
Závislačka 4743 příspěvků 17.03.18 14:44
@terinka4444 píše:
no za předpokladu, že si ex nebude ale malého odpisovat dál. A pokud bude, tak ty máš smůlu. Neměl by to dělat, ale když to udělá, tak bohužel

neměl by náhodou ex k tomu odpisu v práci každý rok doložit od partnera buď potvrzení od zaměstnavatele nebo u osvč čestné prohlášení, že ten druhý partner odpočet neuplatňuje?
Pokud tohle ex nedoloží, tak by mu zaměstnavatel neměl umožnit bonus čerpat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60959 příspěvků 3 inzeráty 17.03.18 16:20
@terinka4444 píše:

A nemělo by naopak stačit, že ona doloží rozsudek o svěření do péče = druhý rodič nesdílí domácnost a tedy nemůže ani slevu na dítě čerpat?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama