Daňové přiznání 2020

Anonymní
20.1.20 15:14

Daňové přiznání 2020

Ahoj, holky mám dotaz, měla jsem do června 2019 smlouvu v práci, od 1.července jsem byla než práce a do 3 dnů jsem nastoupila na rizikový těhotenství takže nemocenská, která mi skončila minulý týden a přecházím na mateřskou.. Moje otázka zní, kde se dá sehnat tiskopis daňového přiznání, a mohu to odevzdat na finančním úřadě či soukromé účetní? Nebo musím zajít do práce jak pro formulář tak pro odevzdání? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
83
20.1.20 15:22

Tiskopis dostaneš na finančáku a buď si ho vyplníš sama dle potvrzení o DPFO od zaměstnavatele + přiložíš k tomu doklad, že jsi byla na ÚP a poté na mateřské a nebo můžeš požádat nějakou účetní, která ti to vyplní ale listiny k tomu stejně budeš muset doložit. Vyplněný pak dáš na finančák - na podatelnu nebo přímo konkrétní pracovnici, která ti to tam bude zpracovávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
20.1.20 15:22

https://adisepo.mfcr.cz/…/vstup.faces
tady to můžeš vyplnit sama i ti to spočítá. Můžeš požádat i posledního zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
25.1.20 13:02

Obnovuji téma :)

Ahojky. Minulý rok v březnu se mi narodilo dítě, jsem stále zaměstnaná na HPP, pobírala jsem mateřskou, teď rodičák. Od podzimu si přivydělávám na dohodu, mám podepsaný růžový formulář. Jak je to s daňovým přiznáním? Musím dělat nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6749
25.1.20 13:11

Podle toho, co píšeš, zřejmě povinnost podat daňové přiznání nevznikla. Čerpalas mezi mateřskou a rodičovskou řádnou dovolenou? Kolik peněz máš u dohody? Ptám se z toho důvodu, pokud by byla sražená nějaká záloha na daň, mohla by být teoreticky vrácena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
25.1.20 13:30

@Hanula1212 dovolenou jsem nečerpala a z dohody žádnou daň neodvádím - teď ji nemám u sebe, ale je to taková ta do 300h co se z ní nic neodvádí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6749
25.1.20 13:53

Tak v tom případě nemusíš nic řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.1.20 19:54

DPP (u více zaměstnavatelů) a daňové přiznání za rok 2019

Dobrý večer holky,
nevíte některá, zda musím do daň. přiznání dávat všechny příjmy z DPP nebo jen ty, ze kterých byla odvedena srážková daň…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6749
29.1.20 19:58

Tak do daňového přiznání musíš dát veškeré přímy zdaněné zálohovou daní a můžeš dát příjmy zdaněné srážkovou daní. Pokud se rozhodneš příjmy zdaněné srážkovou daní do přiznání dát, pak musíš všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.1.20 20:09

@Hanula1212
děkuji, takže všechny, ok
Jenže já bláhová si myslela, že mi vrátí všechny ty "srážkové daně, a ono mi to vychází o dost méně…
Možná jsem to špatně pochopila, měla jsem příjmy do 10.000,–Kč měs., takže u jednoho zaměstnavatele jsem měla podepsané prohlášení k dani_a pokud to uvedu do DP, tak z toho také počítám daň?
Už mi to hlava fakt nebere, něco jsem asi pochopila špatně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6749
29.1.20 20:25

Zálohová daň je od toho zálohová, že se v průběhu roku sráží jako záloha na daň a ta se vypořádá po skončení roku buď v rámci ročního zúčtování nebo v daňovém přiznání. Taky byla zřejmě uplatněna měsíčně sleva na dani na poplatníka. Pokud bys tyto příjmy do přiznání nedala, pak by byla sleva uplatněna 2×. Jednou měsíčně a jednou z příjmů zdaněných srážkovou daní v daň. přiznání.
Pokud měsíčně využíváš slevu na poplatníka aspoň částečně a nemáš žádné další slevy ani odpočty, pak ti nemůže být srážková daň vrácena celá.
Pokud např. zam. A 10000,– daň 1500 sleva 2070,– - ze slevy využito 1500, nevyužito 570,–
Zam. B 10000 srážková 1500
Pokud by to takto bylo celý rok, pak zjednodušeně řečeno na tu srážkovou daň zůstává z té slevy na poplatníka jen těch 570,– a maximálně ty mohou být vráceny. To píšu jen pro pochopení, samozřejmě s přepočtem na celý rok. Snad je to srozumitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.1.20 20:56

@Hanula1212 super, moc děkuji
přeji pěkný večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.2.20 13:10

Zdravím holky. Tedy kdyby sis pořád nebyla jistá, mám dobrou účetní - Monika Nejedlá z Corloxu. Vždycky nám to dělali v zaměstnání automaticky, tak mi to teď připadá nějaké složité, když jsem se snažila sama proklikat těmi formuláři **** :nevim: :D

edit adminom - odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
25.2.20 13:21

Holky, prosim co se vyznate. Kamaradka resi dap a neni si jista. Momentalne je na materske dovolene. U zamestnavatele ma HPP, dobu neurcitou. U druheho ma podepsanou dohodu o provedeni prace s prijmem do 10 000 kc.DAP si bude delat sama. Dotaz: vstupuji prijmy od druheho zam.do DAP? Materska ano, to vi. Dekuji za info predem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6749
25.2.20 13:25
@Lisianne píše:
Holky, prosim co se vyznate. Kamaradka resi dap a neni si jista. Momentalne je na materske dovolene. U zamestnavatele ma HPP, dobu neurcitou. U druheho ma podepsanou dohodu o provedeni prace s prijmem do 10 000 kc.DAP si bude delat sama. Dotaz: vstupuji prijmy od druheho zam.do DAP? Materska ano, to vi. Dekuji za info predem.

Příjmy od zaměstnavatele do DAP vstupují, PPM není zdanitelný příjem, takže ta ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat