Daňový bonus na děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kocca
Kecalka 269 příspěvků 16.01.17 17:05
Daňový bonus na děti

Dobrý den, prosím o radu mzdovou účetní nebo kdo se v této oblasti vyzná. Nastoupila jsem do práce 1.9., před tím jsem byla vedena úřadu práce. Zaměstnavatel mi bude dělat roční zúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti. Můžu si uplatnit daňový bonus na dvě děti za celý rok a nebo jen od září do prosince. Můj čistý příjem je 9.500,– Kč nebo to nelze vůbec. Děkuji za odpověď. Kocca

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tarinka
Echt Kelišová 8213 příspěvků 16.01.17 17:21

Ja myslim, ze je tam nejaka podminka, ze musis vydelat minimalne sestinasobek zivotniho minima za rok. Manzel neuplatnuje?

carsa
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 16.01.17 17:23

Tady to máš jasně popsáno:

https://portal.pohoda.cz/…od-1-1-2016/

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63335 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 17:47

@Kocca za celý rok si ho určitě uplatnit nemůžeš, protože nesplňuješ podmínku příjmu, ale přiznám se, že si vůbec nejsem jistá, zda si můžeš nechat roční zúčtování udělat, abys nepřišla ještě o ty měsíčně uplatněné… to je dotaz na @Hanula1212

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 16.01.17 18:28

Předpokládám že ti to u zaměstnavatele bude dělat mzdova účetní a ta bude určite vědět.

eumedon
Extra třída :D 13621 příspěvků 16.01.17 20:08

@j.a.n.i1 Pravděpodobně nesplňuje podmínku příjmu, ale takhle od oka se to střelit nedá, protože uvádí jen, jaký má čistý příjem. Jenomže ZDP pracuje s daňovým základem, tuším, resp. je to tam (tedy ne v zákoně, ale v článku, který jsem k tomu vyhledal) napsáno takto:

poplatník má příjmy podle § 6 až § 9 ZDP alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy platné k počátku roku, pro rok 2016 činí tedy tato částka 59.400 Kč. Do těchto příjmů se nepočítají příjmy osvobozené od daně a příjmy zdaněné srážkovou daní,…

Od září do prosince to jsou 4 měsíce, tj. ta podmínka by byla to min. 14 850 Kč měsíčně před odečtením daní a odvodů. Takže hrubou mzdu za ty 4 měsíce x 1,34. Když to vyjde víc, než 59400 Kč, tak má nárok.

Já bych jí doporučoval nechat si vystavit od mzdové účetní potvrzení o zdanitelných příjmech, vyplnit daňové přiznání, a uvidí, jestli by vracela nebo doplácela. Kdyby doplácela, tak je nebude podávat, ježto nemusí.

eumedon
Extra třída :D 13621 příspěvků 16.01.17 20:19
@Kocca píše:
Dobrý den, prosím o radu mzdovou účetní nebo kdo se v této oblasti vyzná. Nastoupila jsem do práce 1.9., před tím jsem byla vedena úřadu práce. Zaměstnavatel mi bude dělat roční zúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti. Můžu si uplatnit daňový bonus na dvě děti za celý rok a nebo jen od září do prosince. Můj čistý příjem je 9.500,– Kč nebo to nelze vůbec. Děkuji za odpověď. Kocca

Z toho se to spočítat nedá. Kolik jsi měla hrubou mzdu?

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 16.01.17 20:50

@eumedon podmínkou pro vyplacení bonusu je příjem (nikoli základ daně!) ve výši 6násobku minimální mzdy. Takže pokud měla měsíčně hrubou mzdu cca 11tis., na bonus celoroční nárok nemá.
@Kocca pro bonus na děti nesplníš základní podmínku příjmu, pokud bys děti uplatňovala měsíčně, měla bys nárok aspoň v těch 4 měsících. Pokud sis je neuplatňovala máš smůlu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63335 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 21:22

@Hanula1212 Takže moje myšlenka, že si nemá nechat dělat roční zúčtování je správná?

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 17.01.17 06:11

@j.a.n.i1 klidně si ho může nechat udělat, ale bude k ničemu. Na roční bonus nesplňuje podmínku a žádné zálohy nebyly s největší pravděpodobností sraženy. Pokud by jí byly vyplaceny bonusy měsíčně, tak na ty už nárok neztrácí ani po provedeném zúčtování. Ale tady si myslím, že bohužel nebyly vypláceny vůbec. Jiné by to bylo, pokud by si z nějakého důvodu musela podat přiznání, tam by musela ty měsíčně vyplacené bonusy vracet.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63335 příspěvků 3 inzeráty 17.01.17 08:07

@Hanula1212 Diky, tak to jsem to pomotala s dp, blbe jsem si myslela, ze by vracela bonusy i u zictovani, stejne jako u dp.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.17 14:53
Bonus ma děti při dpp

Hezké odpoledne všem, chci se jen zeptat jestli někdo neví, jsem na DPP, tento měsíc budu mít odpracovanych 44hodin, což dělá čistého 4000kč, podepisovala jsem daně na děti tak se chci zeptat jestli budu mít na ně za tento měsíc nárok, rozumí tomu někdo? děkuji předem za odpověďi

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 22.10.17 14:59
@Anonymní píše:
Hezké odpoledne všem, chci se jen zeptat jestli někdo neví, jsem na DPP, tento měsíc budu mít odpracovanych 44hodin, což dělá čistého 4000kč, podepisovala jsem daně na děti tak se chci zeptat jestli budu mít na ně za tento měsíc nárok, rozumí tomu někdo? děkuji předem za odpověďi

Tuším, že k uplatnění nároku na bonus je potřeba mít v daném měsíci vyděláno alespoň půlku minimální mzdy, což je 5500,– Kč hrubého.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63335 příspěvků 3 inzeráty 22.10.17 16:03
@Petrusska007 píše:
Tuším, že k uplatnění nároku na bonus je potřeba mít v daném měsíci vyděláno alespoň půlku minimální mzdy, což je 5500,– Kč hrubého.

Tušíš správně, takže nárok mít tazatelka nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.17 09:54

Dobrý den, prosím nebude umět někdo poradit? Momentální situace: manžel si uplatňuje daň na děti (tři) bohužel se rozvádíme, budeme se od sebe stěhovat. Já OSVČ s malým výdělkem. Poté co se manžel odstěhuje, můžu si já uplatnit tento daňový bonus? A u osvč je vyplácen ročně, jsou nějaké podmínky? Moc děkuji :kytka: daně mi moc nejdou, anonym z důvodu informací o rodině a rozvodu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >