Darování vajíček 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LadyBanker
Nováček 7 příspěvků 15.02.18 13:06
Darování vajíček 2018

Ahojda dámy, chtěla jsem se s vámi jen podělit o zkušenost s darováním. Daruji v centru GYNEM na Praze 8. Všechno to začalo, když naši známí bohužel už opakovaně podstupovali IVF bez výsledku (ona 35 let, on 40). A taky na mě neustále vyskakovala reklama, darujte dostanete 25 tisic. Neříkám, že hlavní motivace, byla finanční, ale je to takový přilepšení k výplatě. Ok šla jsem do toho a vyplnila dotazník, ozvali se téměř hned a měla jsem vstupní prohlídku, kde vše dopadlo dobře. Taky se mě ptali na různé choroby, jak členů tak moje, jinak bych chtěla říct trochu pravdy o tomhle: na jejich webu píší, že je podmínka středoškolské vzdělání a dobrý fyzický a psychický stav. Co se týče vzdělání, tak stačilo jen říct, nic doložit nepotřebovali, a psychický stav jen se na něj zeptali, jestli je tam nějaká porucha nebo něco, ale taky nic neověřovali. Nechci příjemkyně děsit, ale je to tak. A pak mě poslali na genetiku, a to trvalo brutálně dlouho, až po 4 měsících se mi ozvali. a při každé návštěvě mi také brali krev, a zkoumali nevím už co, ale určitě pohlavní choroby. Po té co vše dopadlo dobře, jsem dostala antikoncepci, brala jsem jí kontinuálně cca 2 a půl cyklu, pak uběhl týden já dostala MS a začala píchat Nejdřív týden ovaleap 150 ml pak se k tomu přidal cetrotide 3×, Fostine 2× decapeptyl 2× v jednom dni a Pregnyl. Byly dvě kontroly, jak to jde. A zítra den D a odběr. To dárcoství mě ohromně naplňuje, je to báječný pocit, vědět, že někomu pomůžu, teď už vím, že do toho půjdu klidně znova, ty injekci mi nějak nevadily, až na ten cetrotide, to jsem měla rudé a svědivé břicho ještě 3 hodiny. Potýkala jsem se ještě s celkem s únavou, ale jinak vše okej a moc a moc se těším na zítra a doufám, že pomohu. :srdce:

Přečtěte si článek: Postup při darování vajíček

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 15.02.18 15:23

Tak pokud ti nevadí, že ti budou po světě běhat děti, o kterých nebudeš nic vědět a že si huntuješ tělo, tak si to užij. Je to finančně podhodnocený byznys se zdravím a genetickým materiálem dárkyň. A fakt se mně líbí, že to všechny dělají proto, aby jiným pomohly. Ale ještě jsem neslyšela od žádné, že by ty peníze za darování dala třeba na nemocné děti, když jim jde tak o pomoc druhým.

LadyBanker
Nováček 7 příspěvků 15.02.18 15:31

@ivunak To nebudou moje děti, geneticky je ovlivňuje až prostředí dělohy, ze mě budou mít maximálně nějaký genetický kod do začátku. Tělo si „huntuju“ úplně stejně jako ženy mající potíže s fertilitou. Ty vajíčka, co stimuluji by stejně odešly s další MS, pokud bych sama neotěhotněla. Chce si to nejdřív něco zjistit, než do toho takhle rejpat. Ono, když ve většině případou to darují mladé ženy, kolem 20, nebo studentky, tak těch prostředků zatím moc nemají, a pomáhá jim to například do začátku získat bydlení, zaplatit kauci apod. Je to také náhrada ušlého zisku, mě to stálo několik dní volna. A myslím, že ať je motivace jakákoliv, byť i jen finanční, tak pokud dárkyně projde těmi přísnými pravidly pro výběr, tak příjemkyni hodně pomůže. A o to přeci jde.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 15.02.18 15:52
@LadyBanker píše:
@ivunak To nebudou moje děti, geneticky je ovlivňuje až prostředí dělohy, ze mě budou mít maximálně nějaký genetický kod do začátku. Tělo si „huntuju“ úplně stejně jako ženy mající potíže s fertilitou. Ty vajíčka, co stimuluji by stejně odešly s další MS, pokud bych sama neotěhotněla. Chce si to nejdřív něco zjistit, než do toho takhle rejpat. Ono, když ve většině případou to darují mladé ženy, kolem 20, nebo studentky, tak těch prostředků zatím moc nemají, a pomáhá jim to například do začátku získat bydlení, zaplatit kauci apod. Je to také náhrada ušlého zisku, mě to stálo několik dní volna. A myslím, že ať je motivace jakákoliv, byť i jen finanční, tak pokud dárkyně projde těmi přísnými pravidly pro výběr, tak příjemkyni hodně pomůže. A o to přeci jde.

Tak asi nevíš, že dítě je napůl z vajíčka a napůl ze spermie, tudíž pokud daruješ vajíčko, bude půlka dítěte tvoje. Kde se prosím tě učí to, že geny předává děloha? Omlouvej si to jak chceš. Já si nedovedu představit, že bych chtěla žít s vědomím, že mám někde dítě. Že někde je další člen naší rodiny a nikdo o něm neví.
Huntovat si tělo podstoupením IVF pro svoje dítě, které nemůžu počít z nějakého důvodu přirozenou cestou a nebo pro peníze je sakra rozdíl. A jak píšeš, že darují mladé a bezdětné, tak to vůbec nechápu. Riskovat poškození při odběru, zavlečení zánětu a problémy při stimulaci a pak nemít svoje dítě pro ušmudlaných dvacet tisíc?
No a rozesmálas mně těmi přísnými pravidly pro výběr, když v prvním příspěvku píšeš, že stačí napsat cokoliv a nikdo to neověřuje.
Jsou to na jednu stranu lehce vydělané peníze, na druhou stranu ale za ně může dárkyně zaplatit tu cenu nejvyšší.

LadyBanker
Nováček 7 příspěvků 15.02.18 15:57

@ivunak Ty kritéria zdravotní jsou přísná, dost podrobné genetické vyšetření a opakované vyšetření z krve, to co mi přišlo, že neověřovali bylo vzdělání a psychický stav. Já vycházím z toho co mi řekli. Já osobně to pro peníze nedělám, ale když už za to jsou. A vzhledem k tomu, že už je ta praxe celkem zavedená, si nemyslím, že by mi to způsobilo nějaké komplikace. Ale uvidíme, všeho do času. :) Já věřím, že ne. No lehce to úplně nebylo, zabíralo to dost času.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28315 příspěvků 15.02.18 16:35
@LadyBanker píše:
Ahojda dámy, chtěla jsem se s vámi jen podělit o zkušenost s darováním. Daruji v centru GYNEM na Praze 8. Všechno to začalo, když naši známí bohužel už opakovaně podstupovali IVF bez výsledku (ona 35 let, on 40). A taky na mě neustále vyskakovala reklama, darujte dostanete 25 tisic. Neříkám, že hlavní motivace, byla finanční, ale je to takový přilepšení k výplatě. Ok šla jsem do toho a vyplnila dotazník, ozvali se téměř hned a měla jsem vstupní prohlídku, kde vše dopadlo dobře. Taky se mě ptali na různé choroby, jak členů tak moje, jinak bych chtěla říct trochu pravdy o tomhle: na jejich webu píší, že je podmínka středoškolské vzdělání a dobrý fyzický a psychický stav. Co se týče vzdělání, tak stačilo jen říct, nic doložit nepotřebovali, a psychický stav jen se na něj zeptali, jestli je tam nějaká porucha nebo něco, ale taky nic neověřovali. Nechci příjemkyně děsit, ale je to tak. A pak mě poslali na genetiku, a to trvalo brutálně dlouho, až po 4 měsících se mi ozvali. a při každé návštěvě mi také brali krev, a zkoumali nevím už co, ale určitě pohlavní choroby. Po té co vše dopadlo dobře, jsem dostala antikoncepci, brala jsem jí kontinuálně cca 2 a půl cyklu, pak uběhl týden já dostala MS a začala píchat Nejdřív týden ovaleap 150 ml pak se k tomu přidal cetrotide 3×, Fostine 2× decapeptyl 2× v jednom dni a Pregnyl. Byly dvě kontroly, jak to jde. A zítra den D a odběr. To dárcoství mě ohromně naplňuje, je to báječný pocit, vědět, že někomu pomůžu, teď už vím, že do toho půjdu klidně znova, ty injekci mi nějak nevadily, až na ten cetrotide, to jsem měla rudé a svědivé břicho ještě 3 hodiny. Potýkala jsem se ještě s celkem s únavou, ale jinak vše okej a moc a moc se těším na zítra a doufám, že pomohu. :srdce:

Ty je nedaruješ, Ty je prodáváš za peníze. Opakovanou stimulací jdeš naproti rakovině. Že Ti to za ty prachy stojí.

nostress
Extra třída :D 12715 příspěvků 15.02.18 18:08
@ivunak píše:
Tak pokud ti nevadí, že ti budou po světě běhat děti, o kterých nebudeš nic vědět a že si huntuješ tělo, tak si to užij. Je to finančně podhodnocený byznys se zdravím a genetickým materiálem dárkyň. A fakt se mně líbí, že to všechny dělají proto, aby jiným pomohly. Ale ještě jsem neslyšela od žádné, že by ty peníze za darování dala třeba na nemocné děti, když jim jde tak o pomoc druhým.

Přesně. Nemohla bych žít s vědomím, že někde žijí moje další děti, a nic o nich nevím, ani jak s nimi kdo zachází, jak se jim daří, a tak. :?

Příspěvek upraven 15.02.18 v 18:16

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28315 příspěvků 15.02.18 18:12
@nostress píše:
Přsně. Nemohla bych žít s vědomím, že někde žijí moje další děti, a nic o nich nevím, ani jak s nimi kdo zachází, jak se jim daří, a tak. :?

přesně

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 20:19

Je vidět, ze z Vás nemá nikdo problemy, kteri ji tady odepisuji. holky trosku empatie ;) jsou lidi, kteří darovany vajíčka potřebuji, protože by nemohli mít nikdy dítě. kde by je ty kliniky sháněly kdyby nikdo nechtěl darovat vajíčka? druhá věc je, že jsou za to peníze a někteří to opravdu dělají jen za peniz a ne za pomoc ostatním. tim Te tady neodsuzuji..

Janli
Kelišová 5026 příspěvků 15.02.18 20:25

Chodí tady dost žen, pro které je darované vajíčko jediná šance jak porodit dítě, a ty jí za to budou vděčné do konce života. Tak tady do zakladatelky přestaňte vandrovat. Vás do toho nikdo nenutí. A jestli vám tak moc leží na srdci zdraví druhých, postavte se k nejbližší trafice a dávejte přednášky každýmu, kdo si tam koupí cigarety. Její “zničený” zdraví přinese obrovský štěstí někomu jinýmu.

kve-tinka
Závislačka 4327 příspěvků 16.02.18 08:31

Taky o darování uvažuji, už nějaký čas, pohrávala jsem si i s myšlenkou náhradní matky…ale u darování vajíčka se bojím reakce těla na stimulace a u náhradní matky, celkového hormonálního „šoku“, kdy po porodu půjde dítě pryč. :nevim:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 16.02.18 10:36

Osobně jsem víc proti obchodu s genetickým materiálem z pohledu toho dítěte. Zdraví dárkyň je jejich problém, pokud jsou za peníze to ochotny podstoupit. Nemyslím si, že geny jsou pouze fyzická záležitost, ale v je v nich uložena historie, zkušenosti, vývoj rodu předků dárce/dárkyně. Chápu, že jsou lidi, kteří na to takhle nepohlíží a jdou si pouze za tím mít to dítě. Ale je otázka kam až dojít. Už teď ty genetické výzkumy jdou někdy přes čáru. U nás to taky chvíli vypadalo, že možná dítě nebude, takže moc dobře vím, co je touha po dítěti. Ale do přijetí ani darování bychom s manželem nikdy nešli, v tom jsme měli jasno.
A jako zakladatelka měla potřebu se pochlubit tím, že prodala vajíčka nebo teda spíš udělat reklamu centru Gynem tak někteří zase tady k tomu mají potřebu říct pohled a názor z druhé strany.

nostress
Extra třída :D 12715 příspěvků 16.02.18 10:44
@ivunak píše:
Osobně jsem víc proti obchodu s genetickým materiálem z pohledu toho dítěte. Zdraví dárkyň je jejich problém, pokud jsou za peníze to ochotny podstoupit. Nemyslím si, že geny jsou pouze fyzická záležitost, ale v je v nich uložena historie, zkušenosti, vývoj rodu předků dárce/dárkyně. Chápu, že jsou lidi, kteří na to takhle nepohlíží a jdou si pouze za tím mít to dítě. Ale je otázka kam až dojít. Už teď ty genetické výzkumy jdou někdy přes čáru. U nás to taky chvíli vypadalo, že možná dítě nebude, takže moc dobře vím, co je touha po dítěti. Ale do přijetí ani darování bychom s manželem nikdy nešli, v tom jsme měli jasno.
A jako zakladatelka měla potřebu se pochlubit tím, že prodala vajíčka nebo teda spíš udělat reklamu centru Gynem tak někteří zase tady k tomu mají potřebu říct pohled a názor z druhé strany.

Souhlasím s tebou. Od toho ty diskuse přeci jsou. Pokud někdo založí diskusi s tak ožehavým tématem, pak musí počítat s tím, že se dočká i opačných názorů. Jinak, dětské domovy a kojeňáky jsou plné opuštěných dětí…

Milumínka
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 24.06.18 12:25

A jak to teda dopadlo? Nejake komplikace, nebo nasledky? A kolik jste vubec dostala penez? Klidne napiste zpravu pokud nechcete sem do prispevku.

Klopotkova
Kelišová 6797 příspěvků 24.06.18 12:43
@Milumínka píše:
A jak to teda dopadlo? Nejake komplikace, nebo nasledky? A kolik jste vubec dostala penez? Klidne napiste zpravu pokud nechcete sem do prispevku.
:roll:
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama