Reklama

Darování vajíček 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
LadyBanker
Nováček 7 příspěvků 15.02.18 13:06
Darování vajíček 2018

Ahojda dámy, chtěla jsem se s vámi jen podělit o zkušenost s darováním. Daruji v centru GYNEM na Praze 8. Všechno to začalo, když naši známí bohužel už opakovaně podstupovali IVF bez výsledku (ona 35 let, on 40). A taky na mě neustále vyskakovala reklama, darujte dostanete 25 tisic. Neříkám, že hlavní motivace, byla finanční, ale je to takový přilepšení k výplatě. Ok šla jsem do toho a vyplnila dotazník, ozvali se téměř hned a měla jsem vstupní prohlídku, kde vše dopadlo dobře. Taky se mě ptali na různé choroby, jak členů tak moje, jinak bych chtěla říct trochu pravdy o tomhle: na jejich webu píší, že je podmínka středoškolské vzdělání a dobrý fyzický a psychický stav. Co se týče vzdělání, tak stačilo jen říct, nic doložit nepotřebovali, a psychický stav jen se na něj zeptali, jestli je tam nějaká porucha nebo něco, ale taky nic neověřovali. Nechci příjemkyně děsit, ale je to tak. A pak mě poslali na genetiku, a to trvalo brutálně dlouho, až po 4 měsících se mi ozvali. a při každé návštěvě mi také brali krev, a zkoumali nevím už co, ale určitě pohlavní choroby. Po té co vše dopadlo dobře, jsem dostala antikoncepci, brala jsem jí kontinuálně cca 2 a půl cyklu, pak uběhl týden já dostala MS a začala píchat Nejdřív týden ovaleap 150 ml pak se k tomu přidal cetrotide 3×, Fostine 2× decapeptyl 2× v jednom dni a Pregnyl. Byly dvě kontroly, jak to jde. A zítra den D a odběr. To dárcoství mě ohromně naplňuje, je to báječný pocit, vědět, že někomu pomůžu, teď už vím, že do toho půjdu klidně znova, ty injekci mi nějak nevadily, až na ten cetrotide, to jsem měla rudé a svědivé břicho ještě 3 hodiny. Potýkala jsem se ještě s celkem s únavou, ale jinak vše okej a moc a moc se těším na zítra a doufám, že pomohu. :srdce:

Přečtěte si článek: Postup při darování vajíček

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 15.02.18 15:23

Tak pokud ti nevadí, že ti budou po světě běhat děti, o kterých nebudeš nic vědět a že si huntuješ tělo, tak si to užij. Je to finančně podhodnocený byznys se zdravím a genetickým materiálem dárkyň. A fakt se mně líbí, že to všechny dělají proto, aby jiným pomohly. Ale ještě jsem neslyšela od žádné, že by ty peníze za darování dala třeba na nemocné děti, když jim jde tak o pomoc druhým.

 
LadyBanker
Nováček 7 příspěvků 15.02.18 15:31

@ivunak To nebudou moje děti, geneticky je ovlivňuje až prostředí dělohy, ze mě budou mít maximálně nějaký genetický kod do začátku. Tělo si „huntuju“ úplně stejně jako ženy mající potíže s fertilitou. Ty vajíčka, co stimuluji by stejně odešly s další MS, pokud bych sama neotěhotněla. Chce si to nejdřív něco zjistit, než do toho takhle rejpat. Ono, když ve většině případou to darují mladé ženy, kolem 20, nebo studentky, tak těch prostředků zatím moc nemají, a pomáhá jim to například do začátku získat bydlení, zaplatit kauci apod. Je to také náhrada ušlého zisku, mě to stálo několik dní volna. A myslím, že ať je motivace jakákoliv, byť i jen finanční, tak pokud dárkyně projde těmi přísnými pravidly pro výběr, tak příjemkyni hodně pomůže. A o to přeci jde.

 
ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 15.02.18 15:52
@LadyBanker píše:
@ivunak To nebudou moje děti, geneticky je ovlivňuje až prostředí dělohy, ze mě budou mít maximálně nějaký genetický kod do začátku. Tělo si „huntuju“ úplně stejně jako ženy mající potíže s fertilitou. Ty vajíčka, co stimuluji by stejně odešly s další MS, pokud bych sama neotěhotněla. Chce si to nejdřív něco zjistit, než do toho takhle rejpat. Ono, když ve většině případou to darují mladé ženy, kolem 20, nebo studentky, tak těch prostředků zatím moc nemají, a pomáhá jim to například do začátku získat bydlení, zaplatit kauci apod. Je to také náhrada ušlého zisku, mě to stálo několik dní volna. A myslím, že ať je motivace jakákoliv, byť i jen finanční, tak pokud dárkyně projde těmi přísnými pravidly pro výběr, tak příjemkyni hodně pomůže. A o to přeci jde.

Tak asi nevíš, že dítě je napůl z vajíčka a napůl ze spermie, tudíž pokud daruješ vajíčko, bude půlka dítěte tvoje. Kde se prosím tě učí to, že geny předává děloha? Omlouvej si to jak chceš. Já si nedovedu představit, že bych chtěla žít s vědomím, že mám někde dítě. Že někde je další člen naší rodiny a nikdo o něm neví.
Huntovat si tělo podstoupením IVF pro svoje dítě, které nemůžu počít z nějakého důvodu přirozenou cestou a nebo pro peníze je sakra rozdíl. A jak píšeš, že darují mladé a bezdětné, tak to vůbec nechápu. Riskovat poškození při odběru, zavlečení zánětu a problémy při stimulaci a pak nemít svoje dítě pro ušmudlaných dvacet tisíc?
No a rozesmálas mně těmi přísnými pravidly pro výběr, když v prvním příspěvku píšeš, že stačí napsat cokoliv a nikdo to neověřuje.
Jsou to na jednu stranu lehce vydělané peníze, na druhou stranu ale za ně může dárkyně zaplatit tu cenu nejvyšší.

 
LadyBanker
Nováček 7 příspěvků 15.02.18 15:57

@ivunak Ty kritéria zdravotní jsou přísná, dost podrobné genetické vyšetření a opakované vyšetření z krve, to co mi přišlo, že neověřovali bylo vzdělání a psychický stav. Já vycházím z toho co mi řekli. Já osobně to pro peníze nedělám, ale když už za to jsou. A vzhledem k tomu, že už je ta praxe celkem zavedená, si nemyslím, že by mi to způsobilo nějaké komplikace. Ale uvidíme, všeho do času. :) Já věřím, že ne. No lehce to úplně nebylo, zabíralo to dost času.

 
Uživatel je onlineBurj Chalifa
Nadpozemská drbna 28730 příspěvků 15.02.18 16:35
@LadyBanker píše:
Ahojda dámy, chtěla jsem se s vámi jen podělit o zkušenost s darováním. Daruji v centru GYNEM na Praze 8. Všechno to začalo, když naši známí bohužel už opakovaně podstupovali IVF bez výsledku (ona 35 let, on 40). A taky na mě neustále vyskakovala reklama, darujte dostanete 25 tisic. Neříkám, že hlavní motivace, byla finanční, ale je to takový přilepšení k výplatě. Ok šla jsem do toho a vyplnila dotazník, ozvali se téměř hned a měla jsem vstupní prohlídku, kde vše dopadlo dobře. Taky se mě ptali na různé choroby, jak členů tak moje, jinak bych chtěla říct trochu pravdy o tomhle: na jejich webu píší, že je podmínka středoškolské vzdělání a dobrý fyzický a psychický stav. Co se týče vzdělání, tak stačilo jen říct, nic doložit nepotřebovali, a psychický stav jen se na něj zeptali, jestli je tam nějaká porucha nebo něco, ale taky nic neověřovali. Nechci příjemkyně děsit, ale je to tak. A pak mě poslali na genetiku, a to trvalo brutálně dlouho, až po 4 měsících se mi ozvali. a při každé návštěvě mi také brali krev, a zkoumali nevím už co, ale určitě pohlavní choroby. Po té co vše dopadlo dobře, jsem dostala antikoncepci, brala jsem jí kontinuálně cca 2 a půl cyklu, pak uběhl týden já dostala MS a začala píchat Nejdřív týden ovaleap 150 ml pak se k tomu přidal cetrotide 3×, Fostine 2× decapeptyl 2× v jednom dni a Pregnyl. Byly dvě kontroly, jak to jde. A zítra den D a odběr. To dárcoství mě ohromně naplňuje, je to báječný pocit, vědět, že někomu pomůžu, teď už vím, že do toho půjdu klidně znova, ty injekci mi nějak nevadily, až na ten cetrotide, to jsem měla rudé a svědivé břicho ještě 3 hodiny. Potýkala jsem se ještě s celkem s únavou, ale jinak vše okej a moc a moc se těším na zítra a doufám, že pomohu. :srdce:

Ty je nedaruješ, Ty je prodáváš za peníze. Opakovanou stimulací jdeš naproti rakovině. Že Ti to za ty prachy stojí.

 
nostress
Extra třída :D 13201 příspěvků 15.02.18 18:08
@ivunak píše:
Tak pokud ti nevadí, že ti budou po světě běhat děti, o kterých nebudeš nic vědět a že si huntuješ tělo, tak si to užij. Je to finančně podhodnocený byznys se zdravím a genetickým materiálem dárkyň. A fakt se mně líbí, že to všechny dělají proto, aby jiným pomohly. Ale ještě jsem neslyšela od žádné, že by ty peníze za darování dala třeba na nemocné děti, když jim jde tak o pomoc druhým.

Přesně. Nemohla bych žít s vědomím, že někde žijí moje další děti, a nic o nich nevím, ani jak s nimi kdo zachází, jak se jim daří, a tak. :?

Příspěvek upraven 15.02.18 v 18:16

 
Uživatel je onlineBurj Chalifa
Nadpozemská drbna 28730 příspěvků 15.02.18 18:12
@nostress píše:
Přsně. Nemohla bych žít s vědomím, že někde žijí moje další děti, a nic o nich nevím, ani jak s nimi kdo zachází, jak se jim daří, a tak. :?

přesně

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 20:19

Je vidět, ze z Vás nemá nikdo problemy, kteri ji tady odepisuji. holky trosku empatie ;) jsou lidi, kteří darovany vajíčka potřebuji, protože by nemohli mít nikdy dítě. kde by je ty kliniky sháněly kdyby nikdo nechtěl darovat vajíčka? druhá věc je, že jsou za to peníze a někteří to opravdu dělají jen za peniz a ne za pomoc ostatním. tim Te tady neodsuzuji..

 
Janli
Kelišová 5683 příspěvků 9 inzerátů 15.02.18 20:25

Chodí tady dost žen, pro které je darované vajíčko jediná šance jak porodit dítě, a ty jí za to budou vděčné do konce života. Tak tady do zakladatelky přestaňte vandrovat. Vás do toho nikdo nenutí. A jestli vám tak moc leží na srdci zdraví druhých, postavte se k nejbližší trafice a dávejte přednášky každýmu, kdo si tam koupí cigarety. Její “zničený” zdraví přinese obrovský štěstí někomu jinýmu.

 
kve-tinka
Závislačka 4366 příspěvků 7 inzerátů 16.02.18 08:31

Taky o darování uvažuji, už nějaký čas, pohrávala jsem si i s myšlenkou náhradní matky…ale u darování vajíčka se bojím reakce těla na stimulace a u náhradní matky, celkového hormonálního „šoku“, kdy po porodu půjde dítě pryč. :nevim:

 
ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 16.02.18 10:36

Osobně jsem víc proti obchodu s genetickým materiálem z pohledu toho dítěte. Zdraví dárkyň je jejich problém, pokud jsou za peníze to ochotny podstoupit. Nemyslím si, že geny jsou pouze fyzická záležitost, ale v je v nich uložena historie, zkušenosti, vývoj rodu předků dárce/dárkyně. Chápu, že jsou lidi, kteří na to takhle nepohlíží a jdou si pouze za tím mít to dítě. Ale je otázka kam až dojít. Už teď ty genetické výzkumy jdou někdy přes čáru. U nás to taky chvíli vypadalo, že možná dítě nebude, takže moc dobře vím, co je touha po dítěti. Ale do přijetí ani darování bychom s manželem nikdy nešli, v tom jsme měli jasno.
A jako zakladatelka měla potřebu se pochlubit tím, že prodala vajíčka nebo teda spíš udělat reklamu centru Gynem tak někteří zase tady k tomu mají potřebu říct pohled a názor z druhé strany.

 
nostress
Extra třída :D 13201 příspěvků 16.02.18 10:44
@ivunak píše:
Osobně jsem víc proti obchodu s genetickým materiálem z pohledu toho dítěte. Zdraví dárkyň je jejich problém, pokud jsou za peníze to ochotny podstoupit. Nemyslím si, že geny jsou pouze fyzická záležitost, ale v je v nich uložena historie, zkušenosti, vývoj rodu předků dárce/dárkyně. Chápu, že jsou lidi, kteří na to takhle nepohlíží a jdou si pouze za tím mít to dítě. Ale je otázka kam až dojít. Už teď ty genetické výzkumy jdou někdy přes čáru. U nás to taky chvíli vypadalo, že možná dítě nebude, takže moc dobře vím, co je touha po dítěti. Ale do přijetí ani darování bychom s manželem nikdy nešli, v tom jsme měli jasno.
A jako zakladatelka měla potřebu se pochlubit tím, že prodala vajíčka nebo teda spíš udělat reklamu centru Gynem tak někteří zase tady k tomu mají potřebu říct pohled a názor z druhé strany.

Souhlasím s tebou. Od toho ty diskuse přeci jsou. Pokud někdo založí diskusi s tak ožehavým tématem, pak musí počítat s tím, že se dočká i opačných názorů. Jinak, dětské domovy a kojeňáky jsou plné opuštěných dětí…

 
Milumínka
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 24.06.18 12:25

A jak to teda dopadlo? Nejake komplikace, nebo nasledky? A kolik jste vubec dostala penez? Klidne napiste zpravu pokud nechcete sem do prispevku.

 
Klopotkova
Echt Kelišová 7561 příspěvků 24.06.18 12:43
@Milumínka píše:
A jak to teda dopadlo? Nejake komplikace, nebo nasledky? A kolik jste vubec dostala penez? Klidne napiste zpravu pokud nechcete sem do prispevku.
:roll:
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >