Dáváte na hlídání do miniškolky v 17m

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 08.01.18 12:52
Dáváte na hlídání / do miniškolky ? 17 měsíců

Ahoj,
Moje otázka je jednoduchá dáváte děti na hlídání ale nemám namysli babičku nebo tak. Spise miniškolku, či jine prostředí které tak nezná. Jak to zvládají? Nebo myslíte že je brzy? Abych trochu přiblížila situaci. Malá měla 17 měsíců bývá od cca půl roku u babičky na hlídání, občas i přes noc ne hned tedy od půl roku.Kdyz byla menší bylo to v pohodě, co z toho má rozum ví že není doma nejsme tam v noci je to hrůza, přes den v pohodě.
Malá je ráda v kolektivu dětí, vidím vždy jak více oživne stačí když potkáme o rok staršího souseda ???? jen mám strach skrs to cizi prostředí, jak to bude snášet když tam nebude nikdo blízký. Jeste abych upřesnila informaci skrs hlídání jedná se o hlídání na styl miniškolky paní kousek od nás odkud pocházím je taky maminkou a se svojí maminkou hlídají děti, v baráčku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 08.01.18 13:01

@Michaela65 Dávám malou od jednoho roka na 4-5 hodin do malinké skupiny u mateřského centra.

pikola
Neúnavná pisatelka 18726 příspěvků 08.01.18 13:01

Moje chodila od roka a půl, chvíli trvalo než si zvykla, ale chodila tam pak moc ráda. Chodila nejdřív na dvě hodiny odpoledne, pak na půl dne od devíti do dvou přes půl roku. Nevím jestli mám společenský dítě, ale pak šla po přestěhování znovu před třetím rokem a je spíš občas problém jí dostat domů.
Co bych nedělala tam hned dítě dát a odejít, tady se u malých dětí dělá pomalé zvykání postupně a vždy se rozloučit, žádné trhání brečících dětí rodičům.

leja.t
Stálice 96 příspěvků 08.01.18 13:07

Verunka chodila do miniškolky od 15 měsíců. 2 dopo v týdnu. Honzík chodí od 12 měsíců taky dvě dopo v týdnu. Ještě mám dvojčata narozená letos v dubnu a ti začnou taky ve 12 měsících na dvě dopo v týdnu. Teď je 2 ty dvě dopoledne v týdnu hlídá chůva. U nás děti nemají problém s cizím prostředím. ????

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 08.01.18 13:15

Ja bych klidne dala, pokud si mala zvykne a bude se ji tam libit. Ale ze sveho okoli vim, ze mensi deti si zvykaji lip. Snadno se zaujmou jinymi lidmi a novymi vecmi, a zaroven si jeste tolik neuvedomuji cas. Kdyz si ted zvykne, ze skolicka je misto kde je to prima a obcas se tam chodi, tak bude mnohem vic v pohode az prejdete na celodenni dochazku. Nez kdybys ji tam pak ve trech nebo ve ctyrech letech prvniho zari proste supla na cely den - to je pak mnohem vetsi sok.

Popokatepetla
Závislačka 2962 příspěvků 08.01.18 13:17

Dvojčata jsem dávala od 2 let do miniškolky na jedno dopoledne týdně. Cca tři měsíce dobré, pak už tam nechtěly, bylo to s brekem, tak jsem je tam dávat přestala a šli až ve 3 letech do školky, tam už to bylo bez problému.

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 08.01.18 13:20
@Kočičí duše píše:
Ja bych klidne dala, pokud si mala zvykne a bude se ji tam libit. Ale ze sveho okoli vim, ze mensi deti si zvykaji lip. Snadno se zaujmou jinymi lidmi a novymi vecmi, a zaroven si jeste tolik neuvedomuji cas. Kdyz si ted zvykne, ze skolicka je misto kde je to prima a obcas se tam chodi, tak bude mnohem vic v pohode az prejdete na celodenni dochazku. Nez kdybys ji tam pak ve trech nebo ve ctyrech letech prvniho zari proste supla na cely den - to je pak mnohem vetsi sok.

Uvažuji že zkusíme a uvidíme že začátku na chvilku ať si pomalu zvyká. prave nemám nikoho v okolí kdo dává před školkou takto na hlídání tak jsem chtěla slyšet zkušenosti. To je právě hlavní důvod proč ji chci tam chci dát. Poznam že v kolektivu dětí je opravdu ráda a bude to lepší než pak kolem třetí roku na celý den z ničeho nic. Dalsi je důvod i kvůli brigádě občas možná budu trochu sobecká ale abych měla možnost odechnout si.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 08.01.18 13:20

@Michaela65
Syn byl od cca roku a půl na jeden den v týdnu v soukromé školce. Podobná situace jako u vás - společenské dítko, v dědině neměl vrstevníka a kroužky v rodinném centru přestaly stačit. Domluvila jsem se s ředitelkou školky, že pokud bude problém, budou hned volat. Nejdřív 3h, pak 4h a až při třetí návštěvě školky začal syn opravdu plakat. No a na počtvrté se mnou nechtěl ze školky odejít. Od cca 6.návštěvy školky byl už na celých 8h a bez problémů. Vždy byl větší problém dostat ho ze školky než do ní. Za mě doporučuji, ale s citem - každé dítě reaguje trochu jinak. ;)

Jindriska88
Kecalka 187 příspěvků 08.01.18 13:51

@Michaela65

Můžu poradit z druhé strany. Jeden čas jsem v takovém zařízení pracovala. Nejprve záleží na povaze dítěte. Měli jsme 1,5 letého klučinu a ten dával celý den, pak 3 letou, která brečela o maminku.

Obecně nové dítko rodiče nechali u nás na 4 h do oběda a takhle to opakovali do té doby, kdy dítě si tam zvyklo, pak se nechalo přes oběd a na spinkání a pak na celý den.

Jednoduše prostě to zkusit a přizpůsobit se situaci.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 08.01.18 14:05

Maminky a kolik dáváte za takové hlídání? Já přemýšlím, že bych dala do nějaké miniškoličky svého syna, skoro 32 měsíčního. Hodně špatně mluví, třeba by ho to trochu rozmluvilo :) Je hodně společenský, ale děti na hřištích se ho začínají bát, jakmile na ně spustí tou jeho „řečí“ :nevim: :lol: ikdyz dětská mě od toho odrazuje skrz nemoce. Mám ještě mladšího syna, který trpí hodně na rýmy. Nosí si často děti něco domů? Koukala jsem v okolí bydliště a našla jsem jich dost, ale chtějí za docházejí za 2 dopoledne v týdnu, skoro 5 tis. :roll: je to možné? Děkuji :kytka:

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 08.01.18 14:12
@Terezxx píše:
Maminky a kolik dáváte za takové hlídání? Já přemýšlím, že bych dala do nějaké miniškoličky svého syna, skoro 32 měsíčního. Hodně špatně mluví, třeba by ho to trochu rozmluvilo :) Je hodně společenský, ale děti na hřištích se ho začínají bát, jakmile na ně spustí tou jeho „řečí“ :nevim: :lol: ikdyz dětská mě od toho odrazuje skrz nemoce. Mám ještě mladšího syna, který trpí hodně na rýmy. Nosí si často děti něco domů? Koukala jsem v okolí bydliště a našla jsem jich dost, ale chtějí za docházejí za 2 dopoledne v týdnu, skoro 5 tis. :roll: je to možné? Děkuji :kytka:

Co vím miniškolky jsou pěkně mastné, i u nás. Proto jsem dřív nad tím neuvažovala. Až teď jsem náhodně objevila paní co si zavedla něco na styl miniškolky doma, je hodně chválena a bere si dvě stovky na den, při pravidelnějším hlídáním 180 Kč.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 08.01.18 14:33
@Michaela65 píše:
Co vím miniškolky jsou pěkně mastné, i u nás. Proto jsem dřív nad tím neuvažovala. Až teď jsem náhodně objevila paní co si zavedla něco na styl miniškolky doma, je hodně chválena a bere si dvě stovky na den, při pravidelnějším hlídáním 180 Kč.

Zkusím pohledat tedy něco takového, děkuji :palec: Já právě hlídání jako takové nepotřebuji, když jsem doma s mladším. Chtěla jsem jen, aby se dostal mezi podobně staré děti. Aby se trochu snažil mluvit. Hlavně kvůli tomu. Taky aby si vyzkoušel být někde sám, byl trochu samostatnější, doma mi stojí furt za zadkem. :mrgreen: Třeba jen na 2-3 hodiny 2× týdně, ale takovou pálku se mi fakt dávat nechce. No, kdyžtak půjde až později do státní školky :)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 08.01.18 14:47

@Terezxx
Před třemi lety nás soukromá školka na jeden den v týdnu vyšla na 5tis/měsíc, ale půlku z toho manželovi vrátil zaměstnavatel. Byla to česko-anglická školka s výukou podle montessori (tedy luxus). Peněz nelituji - syn se naučil opravdu mluvit anglicky a stal se sebevědomějším než jeho vrstevníci.

A rýmečky neřeším - když je někde s nachlazenými dětmi, beru to jako sběr imunity do budoucnosti. Naštěstí v té soukromé školce taky v rýmečkách neviděli problém. Čím víc běžných kmenů bakterií a virů pozná teď, tím míň problémů bude mít v budoucnu - mám ověřeno já vs. manžel (já cestovala a chodila do jeslí i školek, on šel do školky až ve 4letech - já jen posmrkávám, on lehne na týden s horečkami) ;)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 08.01.18 15:34
@Vlaďka 83 píše:
@Terezxx
Před třemi lety nás soukromá školka na jeden den v týdnu vyšla na 5tis/měsíc, ale půlku z toho manželovi vrátil zaměstnavatel. Byla to česko-anglická školka s výukou podle montessori (tedy luxus). Peněz nelituji - syn se naučil opravdu mluvit anglicky a stal se sebevědomějším než jeho vrstevníci.A rý­mečky neřeším - když je někde s nachlazenými dětmi, beru to jako sběr imunity do budoucnosti. Naštěstí v té soukromé školce taky v rýmečkách neviděli problém. Čím víc běžných kmenů bakterií a virů pozná teď, tím míň problémů bude mít v budoucnu - mám ověřeno já vs. manžel (já cestovala a chodila do jeslí i školek, on šel do školky až ve 4letech - já jen posmrkávám, on lehne na týden s horečkami) ;)

Já nepotřebuji, aby se syn učil anglicky. Jen, aby ho ostatní děti trochu přinutily se snažit domluvit česky :lol: Peníze máme, nebyl by problém platit soukromou školku. Ale fakt mi přijde zbytečné dát za 20 hodin/měsíc tolik peněz. U těch nemocí mi tolik nejde o staršího, ale o mladšího, kterého už i hospitalizovali kvůli různým zánětům, co furt má. Starší jen pár dnů smrká, ale mladšího to vždy položí. Jinak, já jsem šla taky do školky až ve 4 letech a nemocná nebývám vůbec. Za poslední 3 roky jsem lehla 3×, takže tím, že váš manžel nastoupil do školky dýl mít špatnou imunitu nemusí :)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 08.01.18 16:04

@Terezxx
Jo, tak angličtina u nás taky byl bonus ke spolehlivé péči. Jinou použitelnou školku jsme tehdy bohužel nenašli. A záleží s čím byl syn hospitalizovaný. Ten můj taky zkončil s horečkami na tři dny v nemocnici (6.nemoc s divokým průběhem). A ještě teď je hlídaný na imunologii. Ale jinak z nemocnosti ostatních dětí nevybočuje. :nevim: Možná zkusite vybrat malý kolektiv. :think:

Manžel má opravdu nevybudovanou imunitu z dětství - když si z něho sestřenky utahují, nazývají ho „skleníkovou kytičkou“ (nechodil moc ven, nejezdil na tábory, nechodil na kroužky, jen mimo školu seděl doma s kamarádem od sousedů). Vzbouřil se až v pubertě a to je na budování přirozené imunity trochu pozdě. Naštěstí je jinak normální :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama