Dávky hmotné nouze 2019

Anonymní
6.11.19 16:12

Dávky hmotné nouze 2019

Ahoj bohužel jsem přišla o práci, v říjnu jsem měla 9 dní brigádu, ale nevyhovovalo to podmínkám pro těhotnou ženskou. Jsem teď v 24tydnu a nedaří se mi najít práci, jsem na UP. Otec nenarozeneho dítěte se mnou nežije. V bytě jsem nahlášená pouze já. Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemám, nemám odpracovaný rok. Žádám si o hmotnou nouzi. A teď se chci zeptat. Mám 2 účty, na jeden mi přišlo minulý měsíc 25 tisíc (od otce dítěte výplata, on je v exekucich, tak by mu to vše vzali). Mám i druhý účet na který mi nepřišlo už od srpna nic a zajímá mě zda se nějak socialka dozví, že mám dva účty a co by se stalo, kdyby se dozvěděli, že mi přišlo 25 tisíc i když ty peníze nebyly moje. Dále mě zajímá, co se stane, když mi přijde v březnu 100.000kc životní pojistka, se kterou mám v plánu zaplatit půjčky a nezbyde mi nic. Chápu že je to zajímat nebude a proto mě zajímá, jestli přijdu o dávky hmotné nouze. Dekuju…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3506
6.11.19 16:20
@Anonymní píše:
Ahoj bohužel jsem přišla o práci, v říjnu jsem měla 9 dní brigádu, ale nevyhovovalo to podmínkám pro těhotnou ženskou. Jsem teď v 24tydnu a nedaří se mi najít práci, jsem na UP. Otec nenarozeneho dítěte se mnou nežije. V bytě jsem nahlášená pouze já. Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemám, nemám odpracovaný rok. Žádám si o hmotnou nouzi. A teď se chci zeptat. Mám 2 účty, na jeden mi přišlo minulý měsíc 25 tisíc (od otce dítěte výplata, on je v exekucich, tak by mu to vše vzali). Mám i druhý účet na který mi nepřišlo už od srpna nic a zajímá mě zda se nějak socialka dozví, že mám dva účty a co by se stalo, kdyby se dozvěděli, že mi přišlo 25 tisíc i když ty peníze nebyly moje. Dále mě zajímá, co se stane, když mi přijde v březnu 100.000kc životní pojistka, se kterou mám v plánu zaplatit půjčky a nezbyde mi nic. Chápu že je to zajímat nebude a proto mě zajímá, jestli přijdu o dávky hmotné nouze. Dekuju…

Proč si k tobě posílá výplatu, když spolu nežijete? Já doufám, že o ty dávky přijdeš, když očividně nouzí netrpíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 16:21

A presne takovejmhle lidem stat plati davky :,( mas chlapa se kterym cekas dite, tak at Ti financne pomuze, asi spolu jste ikdyz spolu nebydlite. Takhle ocuravaj hmotku vsichni. Jsem zenska uplne sama bez penez, pritom ma chlapa co vydelava. Pokud Ti na ucet prijde 100000, davky Ti odejmou. Prijem pro hmotku se posuzuje 3 mesice zpetne. Ty pokud zijes sama mas narok na zivotni minimum, to je 3410. S miminem to bude o 1740kc vic. Rodicak dostanes 7600, co je vic nez vase zivotni minimum dohromady. Na davky hmotne nouze opet narok mit nebudes. Pracuju jakl referent nepojistnych socialnich davek na hmotne nouzi.

• Citovat
  • Nahlásit
Pvln34
6.11.19 16:23

Osobne nechápem, keď sa dvaja ľudia bez peňazí a rezervy rozhodnú mat dieťa :,( pretože to malé bude proste chudák a len z Tej lásky sa nenaje…
Ked sa zadlzeni ľudia rozhodnú bmat dieťa (nechránia sa), tak to mi fakt hlava neberie :zed:
Ono sa to ale vždy nejak udela, že… :zed: :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
10461
6.11.19 16:56

Tak postarat by se o tebe měl přítel, i když spolu nežijete, tak dítě čekáte spolu. Peníze evidentně má :think: Ty mu ještě pomáháš s tím, že si necháš na svůj účet posílat jeho výplatu, aby mu jí nikdo nesebral. Přijde mi na hlavu, do tohohle čekat ještě dítě. Jinak k dotazu, až ti přijdou ty peníze z pojistky, tak ti dávky seberou, to je snad víc než jasný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9099
6.11.19 17:24

To si děláš srandu ne. Doufám, že ze státu žádné dávky nevysomrujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2957
6.11.19 18:18

Nemyslíš spíše příspěvek na bydlení?

Jinak na hmotce zjišťují vše, takže klidně i účty…

Pokud dostaneš penize a doložíš, co jsi s něma udšělala..viz zaplacení dluhu, koupení věcí jako je pračka, tak na hmotce to stačí..na příspěvku na bydlení chtějí jen příjmy z výdělečné činnosti…
A ještě je to tak, že hmotka počítá jakýkoliv příjem 3měsíce zpětně, takže když v lednu dostaneš milion a o dávky požádáš v dubnu, už je přinávat nemusíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat