Dcera mě vychovává

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 13:05
Dcera mě vychovává

Náš vztah s dcerou je napjatý už léta, neboli její chování úplně nesouvisí s věkem. Nyní je jí 17 a já jsem natolik vycukaná, že ji prostě doma nechci! Navíc mě neustále peskuje před mladšími sourozenci a bohužel se obávám, že oni to nasávají jako houba a nevím, čeho se dočkám. Její chování je však dáno především její povahou a tím, že mnou jako matkou z nějakého důvodu léta pohrdá.
Nejsou to problémy typu kouření, flákání po diskotékách, záškoláctví, ale přesto je to hrozné. Někdy mám pocit, že snad ještě horší.
Uvedu pár příkladů pro ilustraci: Minulý týden jsem ráno vypravovala děti do školy, tuto dceru a syna vozím do 15 km vzdáleného města, mladší dceru vyhazuji dole ve vsi na zastávce, jezdí do vedlejšího města, pak mám ještě batole. Všechny jsem vzbudila, ustrojila nejmladšího, nakrájela chleby a poprosila děti, aby jeden ustlal, druhý roztáhl závěsy a nejstarší dceru, aby namazala ukrojené chleby. Zeptala se mě, proč to nenamažu a takovým mentorským tónem mě poučila o tom, že je to (z mé strany) lenost..
Dnes jsem jí nechtěně šlápla na nohu, než jsem stačila cokoli říct, povýšeným tónem řekla, že slova promiň se asi nedočká…
Když jsem čekala malého, vlezl si ke mně do postele večer tenkrát 4 letý syn. Byla jsem unavená, vyčerpaná a bylo mi zle (třetí měsíc). Syn zlobil, kopal mě do zad, kňučel, po nějaké době jsem to nevydržela a bez toho, aniž bych mu cokoli udělala, jsem ho odvedla do jeho postele, kde spustil křik. Načež z koupeny vylezla dcera (tehdy 15 letá) a zpucovala mě, jak se prý chovám, jestli se neumím ovládat, co si to k tomu dítěti dovoluji…
Mohla bych pokračovat, je to na denním pořádku. Ona nebude poslouchat moje kecy, ona se nedočká omluvy, ona si jde uvařit něco jiného, protože nejí maso (jde si vzít do lednice párek). Teď je doma (nastydlá). Ohřívám oběd - kuře s bramborem, ona nemá hlad a jde si udělat čínskou polévku. No prostě strava, že by člověk blil, ale poradit si nenechá. Taky co by jí matka, která je úplně blbám, mohla poradit.
Bohužel ona se velice zvláštně chová už léta letoucí. Já jsem v tom žila, tak jsem to asi v počátku úplně nedokázala vyhodnotit, nebo vnímat, ale už v době, kdy byla cca devítiletá, mi moje sestra řekla, jestli jsem si všimla, jak hrozně se ke mně ona jako děcko chová. Bohužel jsem si myslela, že se to časem srovná, ale je to měsíc od měsíce horší. Jak říkám, nejsou to typické chování problémového dítěte, je to něco jiného, hlubšího a asi nezměnitelného. Z její strany pohrdání, pocit, že má potřebu mě neustále ukázňovat, vychovávat, usměrňovat…
Ona tedy pro doplnění se moc dobře neučila, není hloupá, ale vždy jí chyběla systematičnost, píle a ochota nechat si poradit.
Potřebovala vysvětlit chemii - jak se tvoří oxidy. Začala jsem tím, že oxid má oxidační číslo -II… Než jsem stačila říct cokoli dalšího, seřvala mě, že ona potřebuje naučit, jak se tvoří oxidy a nehodlá hodinu poslouchat moji přednášku… Pak schytala další pětku a nechala si to vysvětlit.
Psali jsme pravopisné cvičení. V jednom slově jsem si při opravě nebyla jistá a podívala se do pravidel… „Koukám, že víš tako hovno.“ Odpověděla mi tehdy (byla v sedmičce)…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Karleon
Kelišová 5350 příspěvků 17.04.18 13:08

Děti jsou naši učitelé. Co ti tím chce dcera asi nazančit?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 17.04.18 13:12

Má dcera otce který žije s vámi? Co on na to říká?

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 17.04.18 13:16

Já to řeknu na rovinu. Celých 14 let jsem žila v domnění, že moje matka je bůh. Po 20 letech sem zjistila, že nás jen zbytečně poštvávala proti otci at už to bylo jak to bylo. V 18ti mě vyhodila z domu, protože jsem nebyla k ničemu měla jsem práci na sezónu takže po sezóně konec a to už sem byla k ničemu. To, že jsem jí dávala všechny peníze až na pár korun no ok. Ted je můj vztah s matkou tak samo napjatý. Má přítele, který jí zneužívá nechává si kakat na hlavu, čeká 5 dítě. Riskuje svoje zdraví už ted má šílené problémy. Poštvává proti mě sourozence o tom, že se si chtěla vzít už podruhé sestru na víkend a nechce mi jí dát ani nemluvím. Proč to píšu? Slušně jsem sní jednala celé ty roky, dělala co se ode mě očekávalo, co po mě chtěla. Slušně jí celá rodina říkala, at toho přítele kopne do zadku tahat se s babama není ok. Všichni jsme jen trubky a víme přece prd. Ted jí pomáhám a stejně jsem za idiota.

Má rada zní. Zkus překousnout svou hrdost a vzít to z té druhé stránky. Možná jsou to náznaky, že něco není ok. Vyhodit svoje dítě z domu celou situaci jen stěžuje vlastní zkušenost.

Mish_Ellie
Povídálka 24 příspěvků 17.04.18 13:16
@Karleon píše:
Děti jsou naši učitelé. Co ti tím chce dcera asi nazančit?

Souhlasím, zkus se zeptat sama sebe co to v tobě vyvolává za pocity.??

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 17.04.18 13:17

„Koukám, že víš tako hovno.“ v životě bych si nedovolila tohle mámě říct, to by nám asi spadl barák na hlavu. Radu nemám, nikdy jsem tohle nezažila, ale co bych vypíchla: dcera se podle všeho dost špatně učí, ale smí úplně všechno, včetně nadávek. Asi samo se to nejspíš nesrovná. Z netu se špatně radí, ale nemáš třeba mámu nebo tchýni, kterých se zeptat na názor, jestli podle nich s dcerou něco děláš špatně?

lilith1
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 17.04.18 13:19
@Anonymní píše:
Náš vztah s dcerou je napjatý už léta, neboli její chování úplně nesouvisí s věkem. Nyní je jí 17 a já jsem natolik vycukaná, že ji prostě doma nechci! Navíc mě neustále peskuje před mladšími sourozenci a bohužel se obávám, že oni to nasávají jako houba a nevím, čeho se dočkám. Její chování je však dáno především její povahou a tím, že mnou jako matkou z nějakého důvodu léta pohrdá.
Nejsou to problémy typu kouření, flákání po diskotékách, záškoláctví, ale přesto je to hrozné. Někdy mám pocit, že snad ještě horší.
Uvedu pár příkladů pro ilustraci: Minulý týden jsem ráno vypravovala děti do školy, tuto dceru a syna vozím do 15 km vzdáleného města, mladší dceru vyhazuji dole ve vsi na zastávce, jezdí do vedlejšího města, pak mám ještě batole. Všechny jsem vzbudila, ustrojila nejmladšího, nakrájela chleby a poprosila děti, aby jeden ustlal, druhý roztáhl závěsy a nejstarší dceru, aby namazala ukrojené chleby. Zeptala se mě, proč to nenamažu a takovým mentorským tónem mě poučila o tom, že je to (z mé strany) lenost..
Dnes jsem jí nechtěně šlápla na nohu, než jsem stačila cokoli říct, povýšeným tónem řekla, že slova promiň se asi nedočká…
Když jsem čekala malého, vlezl si ke mně do postele večer tenkrát 4 letý syn. Byla jsem unavená, vyčerpaná a bylo mi zle (třetí měsíc). Syn zlobil, kopal mě do zad, kňučel, po nějaké době jsem to nevydržela a bez toho, aniž bych mu cokoli udělala, jsem ho odvedla do jeho postele, kde spustil křik. Načež z koupeny vylezla dcera (tehdy 15 letá) a zpucovala mě, jak se prý chovám, jestli se neumím ovládat, co si to k tomu dítěti dovoluji…
Mohla bych pokračovat, je to na denním pořádku. Ona nebude poslouchat moje kecy, ona se nedočká omluvy, ona si jde uvařit něco jiného, protože nejí maso (jde si vzít do lednice párek). Teď je doma (nastydlá). Ohřívám oběd - kuře s bramborem, ona nemá hlad a jde si udělat čínskou polévku. No prostě strava, že by člověk blil, ale poradit si nenechá. Taky co by jí matka, která je úplně blbám, mohla poradit.
Bohužel ona se velice zvláštně chová už léta letoucí. Já jsem v tom žila, tak jsem to asi v počátku úplně nedokázala vyhodnotit, nebo vnímat, ale už v době, kdy byla cca devítiletá, mi moje sestra řekla, jestli jsem si všimla, jak hrozně se ke mně ona jako děcko chová. Bohužel jsem si myslela, že se to časem srovná, ale je to měsíc od měsíce horší. Jak říkám, nejsou to typické chování problémového dítěte, je to něco jiného, hlubšího a asi nezměnitelného. Z její strany pohrdání, pocit, že má potřebu mě neustále ukázňovat, vychovávat, usměrňovat…
Ona tedy pro doplnění se moc dobře neučila, není hloupá, ale vždy jí chyběla systematičnost, píle a ochota nechat si poradit.
Potřebovala vysvětlit chemii - jak se tvoří oxidy. Začala jsem tím, že oxid má oxidační číslo -II… Než jsem stačila říct cokoli dalšího, seřvala mě, že ona potřebuje naučit, jak se tvoří oxidy a nehodlá hodinu poslouchat moji přednášku… Pak schytala další pětku a nechala si to vysvětlit.
Psali jsme pravopisné cvičení. V jednom slově jsem si při opravě nebyla jistá a podívala se do pravidel… „Koukám, že víš tako hovno.“ Odpověděla mi tehdy (byla v sedmičce)…

no nevím je mi 40+, ale toto bych se v životě neodvážila vypustit z pusy vůči mámě., protože bych přes ní okamžitě dostala..a prostě platilo..dokud tě živíme, tak se budeš chovat podle našich pravidel..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 13:19

@Kobliha51 Nemá. Měla jsem dvě děti z předchozího vztahu. Syn byl a je naprosto bezproblémový. Od malička, až dosud.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 17.04.18 13:22
@Lalelale píše: „Koukám, že víš tako hovno.“ v životě bych si nedovolila tohle mámě říct, to by nám asi spadl barák na hlavu. Radu nemám, nikdy jsem tohle nezažila, ale co bych vypíchla: dcera se podle všeho dost špatně učí, ale smí úplně všechno, včetně nadávek. Asi samo se to nejspíš nesrovná. Z netu se špatně radí, ale nemáš třeba mámu nebo tchýni, kterých se zeptat na názor, jestli podle nich s dcerou něco děláš špatně?

Asi bych milé dceři řekla, že bude respektovat dfaná pravidla s kterými bych ji seznámila, kdyby se jí to nelíbilo, tak ji klidně oznámím, že je nezvladatelná a potřebuje diagnosták a výchovný ústav, kde bude do 18-let, pak at se stará sama, když se chová jako fracek.

Eneer
Závislačka 2930 příspěvků 17.04.18 13:24

Možná má nastavené „jiné“ hranice, které teď už asi bude problém změnit… člověk si k tobě dovolí jen to, co mu sama dovolíš. Těžko říct, kde je ta příčina…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 13:25

@Elfryt Přemýšlí o domově mládeže při její škole.
Od malička jsem se starala, vozila do školy, vyzvedávala (jsme dojíždějící), aby se jim něco nestalo. Vozila na kroužky, které si sama vybrala. A jestli máš na mysli, že jsem si vodila domů nějaké chlapi - strejčky, tak nikoli. Současný manžel je druhý a poslední. O rodinu se stará, živil a platil vše vždy i mým dětem s předchozího vztahu. Dokonce mi řekl, když mi bývalý někdy neposlal peníze, že se mám na to vykašlat…
Ve výsledku si dcera s mým současným mužem rozumí líp než se mnou. Ale drzá byla a je tedy i na něj.

Mish_Ellie
Povídálka 24 příspěvků 17.04.18 13:25

Určitě to nenechávejte dále ladem, máte další děti dokonce i batole a všechno tohle negativní přenášíte i na něj. :,( Dceruška si musí uvědomit kde je její místo. Já si tohle dovolit tak bych letěla 8o

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 17.04.18 13:28
@Anonymní píše:
@Elfryt Přemýšlí o domově mládeže při její škole.
Od malička jsem se starala, vozila do školy, vyzvedávala (jsme dojíždějící), aby se jim něco nestalo. Vozila na kroužky, které si sama vybrala. A jestli máš na mysli, že jsem si vodila domů nějaké chlapi - strejčky, tak nikoli. Současný manžel je druhý a poslední. O rodinu se stará, živil a platil vše vždy i mým dětem s předchozího vztahu. Dokonce mi řekl, když mi bývalý někdy neposlal peníze, že se mám na to vykašlat…
Ve výsledku si dcera s mým současným mužem rozumí líp než se mnou. Ale drzá byla a je tedy i na něj.

Pak bych sní zkusila na rovinu promluvit. Ségra je ted v pubertě a je to sní taky strašný. Pokud si líp rozumí s přítelem pak bych poprosila, aby s ní promluvil on. Já třeba mluvila se ségrou a pochopila, že ač je to doma jaké to je musí pomoct a přestat urážet matku. A je jaká je snaží se.

Kakika
Extra třída :D 14947 příspěvků 17.04.18 13:28

Chová se takto i k někomu jinému?

xjuklickova
Kelišová 5119 příspěvků 1 inzerát 17.04.18 13:30

Jak se do lesa volá… Co s tim chces ted delat? Uz je dost velka na to, aby jsi ji vysvetlovala jak se ma chovat? Muzes si s ni zkusit promluvit, ale jestli se pochopite, tak to je ve hvezdach.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >