Reklama

Proč jsou k sobě lidi tak zlí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maminanamatersky
Stálice 85 příspěvků 17.04.18 12:56
Proč jsou k sobě lidi tak zlí?

Jsme mlada, klidna a nekonfliktni rodina. Deset let jsme bydleli v bytovce, kde jsme nemeli s nikym ze sousedu problemy, ani nikdo s nami. Naopak jsme mivali i vrele vztahy. Nedavno jsme se prestehovali do bytu snu do jineho mesta. Opet do bytovky. A tady? Prvni co bylo, tak nam ukradli z kocarku a chodbe drahou deku. Sotva nam nekdo odpovi na pozdrav, vetsinou ani to ne. Myslim, ze se chovame maximalne ohleduplne, ale nedejboze za sebemensi,,pres­tupek". Jednou jsem prelila na balkone kytku a trosku vody caklo na balkon pod nami. Byli tady na nas sousedi vyrvavat, jak kdyby jsme je min podpalili. Nase stara kocka si jednou ustlala na chodbe na sousedciny rohozce. Z toho byla taky kovbojka stoleti. My pretrpime kde co, kour z cigarety, co jde k nam do okna, vyti ciziho psa v sest rano, dupot deti nad hlavou jeste v deset vecer a na nikoho jecet nechodime. Pred materskou jsem pracovala s lidmi a co jsem zazila, to by vydalo na roman. Kam se po rodicaku vratim, fakt nevim :( Dobrou kamaradku mam jenom jednu. Uz jsem se tolikrat v zivote v lidech zklamala, ze uz jsem dalsi hledani pratel davno vzdala. Neverim nikomu uz ani nos mezi ocima. Je mi z toho vseho nejak smutno, tak jsem se o to chtela podelit aspon tady…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Závislačka 2595 příspěvků 17.04.18 13:00

Sestřenice se přestěhovala z jednoho bytu do druhého v rámci 1 paneláku a z nových sousedů je tak trop, že skončila na antidepresivech. Kdo by to byl čekal :(

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 17.04.18 13:01

Svět je plný upírů. Kdo kouše, byl kousnutý. Lidi co jsou zlí jsou zlí proto, že na ně byl někdo zlý. A na ty byl někdo jiný zlý. Je to nedostatek lásky, frustrace, neempatie, možná nedostatek morálních hodnot. Neschopnost odpouštět. Částečně taky naše slovanská mentalita.

Paola21
Závislačka 3413 příspěvků 17.04.18 13:03

Jo to mi připomíná nás s manželem. Koupili jsme dům a první, co nám naši noví sousedi udělali, že nám jeden z nich ukradl dřevo a druhý dřevěný pražec, prima uvítání. Dělají to ale jednotlivci, určitě celá ta bytovka není plná podobných lidí, to dělá pár lidí a ty znepříjemňují život všem sousedům, určitě né jenom vám. Holt to brát s humorem, jsou to v zásadě chudáci, co mají smysl života v tom, dělat druhým problémy a zle, osobně je lituju.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 13:05

Mám dojem, že jste prostě narazili na pár špatných sousedů. Určitě to není problém všech lidí, všech bytovek, všech sousedů. Možná jsou takoví od přírody, možná jsou jen sami přepnutí, možná třeba sousedka nesnáší kočky :nevim: Je potřeba se obrnit a nedat se, případně najít bytovku, ve které vám bude lépe.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 17.04.18 13:08

Jo, lidi dokazou byt zli, taky jsme si zazili svoje. Ale je i spousta hodnych, zalezi, na koho natrefis. Bohuzel sousedske vztahy jsou dulezite a mit dobre sousedy je poklad. My se po deseti letech stehovali, kvui bezohlednymu sousedovi, se kterym se nedalo vyjit, ja byla zrala na psychiatra. Ted mame sousedy fajn a ja se modlim, aby to tak zustalo.

Janičcka92
Kecalka 184 příspěvků 17.04.18 13:09

Je to hrozný kolikrát je mi z toho taky úzko jak vůbec může být někdo takový. pořád jen slyším nějaký negativní řeči typu ten má to ta má zase to. všichni jsou blbý jen ten kdo to říká je mistr světa. už mi to taky leze na nervy. lidi si jenom závidí a nedej bože když se někomu daří. vždycky jsem si myslela, že lidi si přejou, ale to leda tak ve snu co jsem tak poznala… hrůza :roll: každopádně to Vám vůbec nezávidím, nevím co bych dělala :nevim: přestěhovat se je asi blbost že?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 13:17

Podle mě je to hlavně problém v komunikaci. Jako je nesmysl čekat, že mě někdo pochválí, když mu teče voda z mých kytek na jeho balkon. Na místě taky není začít hned vřískat - to není o zlobě, ale o nepřiměřené reakci. Řekla bych pardon, dám si pozor a neřvěte tolik, sousede, ať mi nevzbudíte dítě. Úsměv a jedu dál. To přece není důvod se hroutit. Ukradená deka by mě naštvala hodně, ale bohužel tady nevíš, kdo ji sebral, jestli to nebyl i někdo z venku :nevim:

Maminanamatersky
Stálice 85 příspěvků 17.04.18 13:19

Dalsi stehovani nepripada v uvahu. Dali jsme za nove vybaveni do bytu vsechny nase uspory, nechali jsme delat nabytek na miru apod. Pocitali jsme s tim, ze tu budeme uz naporad :nevim: Asi budu jenom doufat, ze se sousedi treba casem vymeni. Odstehuji a prijdou jini…

lilith1
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 17.04.18 13:24
@Vladimirovna píše:
Svět je plný upírů. Kdo kouše, byl kousnutý. Lidi co jsou zlí jsou zlí proto, že na ně byl někdo zlý. A na ty byl někdo jiný zlý. Je to nedostatek lásky, frustrace, neempatie, možná nedostatek morálních hodnot. Neschopnost odpouštět. Částečně taky naše slovanská mentalita.

A taky taky šílená závist a z toho proudící nenávist. Sousedi jsou schopní ti ojet nové auto mincí, jen tak ze vzteku,.,

Maminanamatersky
Stálice 85 příspěvků 17.04.18 13:28

@Tiger-lily Ja se umim slusne omluvit, ale pak me to stve jeste dlouho, proc mi to nemohli sousedi rict normalne. Jako bych to udelala schvalne a stalo se kdovico :nevim:
Nikdo jiny, nez z baraku tu deku vzit nemohl. Cely dum je jak nedobitny hrad. Nikdo cizi se dovnitr bez klice nedostane. A jeste ten kocarek nebyl nikde na ocich z ulice, ale v tom nejtemnejsim koute u sklepa.

Paola21
Závislačka 3413 příspěvků 17.04.18 13:35
@Maminanamatersky píše:
@Tiger-lily Ja se umim slusne omluvit, ale pak me to stve jeste dlouho, proc mi to nemohli sousedi rict normalne. Jako bych to udelala schvalne a stalo se kdovico :nevim:
Nikdo jiny, nez z baraku tu deku vzit nemohl. Cely dum je jak nedobitny hrad. Nikdo cizi se dovnitr bez klice nedostane. A jeste ten kocarek nebyl nikde na ocich z ulice, ale v tom nejtemnejsim koute u sklepa.

Stačí, aby ho někdo pustil nebo stačí, aby někdo špatně dovřel dveře :nevim:. Sklepy jsou časté místo, kde řádí zloději. Samozřejmě ale, to mohl být i někdo z domu, to už máš stejně jedno. Hlavně už nikde nic drahého nenechávat, zalévat kytky opatrně a hlídat si kočku… - oni si stejně zase něco najdou, ale proč jim to usnadňovat.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 13:38

@Maminanamatersky Jediné, co bych řešila, je ta deka. To ostatní mi opravdu přijde jako žabomyší války a vřískajícího souseda asi nemá cenu se snažit předělat, zbytečně se tím zatěžuješ. Deku bych na obrázku dala třeba na domovní nástěnku s tím, že máme asi v domě zloděje a že deka stála třeba 10 000 a že to oznámíš na policii. Třeba by byla velmi rychle zpět v kočárku.

nestarejtese
Kecalka 412 příspěvků 17.04.18 13:40

Úplně mi je vás líto :( je to hrozný jak dokáží být lidi zlí a ještě k tomu na někoho, kdo takový není a neumí se pořádně bránit… Ja bych dotyčné lidi poslala někam, nenechala bych se ale vy jste asi jiná a chápu vás že vás to trápí, taky sem byla dřív taková…ale jak tu někdo psal, že je svet plny upiru, tak je to naprostá pravda :(

Premek_Orac
Závislačka 4213 příspěvků 17.04.18 13:43

@Maminanamatersky Dobré téma, také jsem skoro denně překvapován zlobou, závistí a záští a říkám si, co k tomu ty lidi vede.
Je mi to natolik cizí, že jsem na to nepřišel.
Tak jenom domněnky: Je to jejich nespokojenost s vlastním životem. A s tím neudělaš nic. Vím, že dost lidí má povahu, že rada nevšímej si toho je k ničemu. Sám jsem takový. Tak to alespoň já beru jako že dostávám životní školu, jaký nebýt. Jak se k druhým nechovat. Asi jen má hloupá sychologická hra, jak se tím přespříliš netížit, ale celkem to funguje.
Je to pro tvé životní štěstí nepodstatná věc. A tak ji tak ber.
Třeba se to časem zlepší.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama