Reklama

Jak zažádat o Elterngeld, rodičovský příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luc20
Stálice 71 příspěvků 17.04.18 12:23
Jak zažádat o Elterngeld

Dobrý den, mám takový problém. Nemám v ČR pracovní smlouvu a otec dítěte pracuje v Německu. Takže mi tady zadost o rodičovský příspěvek zamítli. Nevíte prosím kde a jak zadat? Přečetla jsem spousty diskuzi, ale jsem z toho jelen :think: Malá má stejný TP jako já, tatínek jinde. Nebude to v Německu problém?
Děkuji za jakékoli zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 17.04.18 12:33

A jste manželé? :)

Luc20
Stálice 71 příspěvků 17.04.18 12:51

@Mia. Prcek nejsme

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 17.04.18 13:17

Já až teď čtu, že jde o Německo. Já jsem vše vyrizovala také ale v Rakousku.. Tak nevím jestli to je stejné :)

Luc20
Stálice 71 příspěvků 17.04.18 13:24

@Mia. Prcek je možné, ze to bude hodně podobne..

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 17.04.18 13:35

Musela jsem tedy především zažádat rodicak v Česku aby mi to mohly zamítnout (jak logické) - to využívá tedy asi máte.
Pak v Rakousku na krankenkasse a finanzamt pro formuláře E401 a E411. Tím se začínalo. To vyplnit a odnést zpět. Oni jeden z formulářů budou posílat do Prahy na vyřízení. A dál by vám měli říct jaký bude postup. Tak to bylo v Rakousku.. Jak je to v Německu netuším, ale určitě budete vyplňovat formuláře.. Tak si zajděte na tu krankenkasse a finanzamt))

Luc20
Stálice 71 příspěvků 17.04.18 13:39

@Mia. Prcek mockrát děkuji. Dnes mi přišel dopis ohledně správního řízení.. tak moc nerozumím tomu, jestli to zamítli nebo o tom teprve rozhodují. :nevim:

astoret
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 17.04.18 13:39
@Mia. Prcek píše:
Musela jsem tedy především zažádat rodicak v Česku aby mi to mohly zamítnout (jak logické) - to využívá tedy asi máte.
Pak v Rakousku na krankenkasse a finanzamt pro formuláře E401 a E411. Tím se začínalo. To vyplnit a odnést zpět. Oni jeden z formulářů budou posílat do Prahy na vyřízení. A dál by vám měli říct jaký bude postup. Tak to bylo v Rakousku.. Jak je to v Německu netuším, ale určitě budete vyplňovat formuláře.. Tak si zajděte na tu krankenkasse a finanzamt))

muzu se zeptat? ja resim v AT to same ted. v CR mi ukoncili rodicak, ze mam tadat v AT, mam zadost, ale jak do ni vyplnit delku rodicaku? v CR mi mel koncit v rijnu. a co vse k tomu treba?

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 17.04.18 13:41

@Luc20 hlavně že už se v tom hrabou???? to je důležité.. Mě to přijde celé postavené na hlavu. Ani Česko, ani Rakousko mi nedokázali pořádně ppporadit co se bude dít. Teď už ale můžete vyplňovat v tom Německu, tam to taky chvíli potrvá :)

Luc20
Stálice 71 příspěvků 17.04.18 13:42

@Mia. Prcek nevíte ještě náhodou, jak je to s placením zdravotního pojištění při pobirani dávek z Německa? Jestli se mám nahlásit na UP?

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 17.04.18 13:42

@astoret moc nechápu jak to myslíte? :) vy jste brala rodicak v Česku a teď vám ho stoply? :)

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 17.04.18 13:44

@Luc20 já jsem nic takového neřešila se přiznám. Ale to by se asi řešilo až by vám to v Německu přiznali ty peníze :)

astoret
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 17.04.18 13:46
@Mia. Prcek píše:
@astoret moc nechápu jak to myslíte? :) vy jste brala rodicak v Česku a teď vám ho stoply? :)

ano, ze spadame pod rakousko a mame si zazadat tam.

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 17.04.18 13:48

@astoret a váš partner začal pracovat až teď v Rakousku? :) nebo už je to dyl? :)

Luc20
Stálice 71 příspěvků 17.04.18 13:48

@Mia. Prcek no myslím to tak, ze když je člověk nezamestnany, tak si musí sám platit zdravotní a sociální.. tak pravé nevím jak je to v tomhle případě, kdo to za mě bude platit. Máme s malou VZP, otec malý má žlutou pendlerskou kartičku..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama