Délka pobírání rodičáku

Anonymní
10.2.20 14:22

Délka pobírání rodičáku

Zdravím, máte některá z Vás zkušenost jak to funguje s délkou pobírání rodičáku, když nemám odpracováno?
Na internetu jsem četla, že mi to dají automaticky na 4 roky, že si to nemůžu dát třeba na 2 roky jak když odpracováno máte. Je to pravda?
Nyní ze mě bude matka samoživitelka a chtěla jsem si dát rodičák na 2 roky, abych mohla zaplatit bydlení a nějak ten rok vyžít než si najdu na dopoledne aspoň nějakou brigádu a mít se zas trošku líp, jenže když jsem si to pročítala tak tam bylo právě že si to nemůžu určit. Takže jsem se lekla, zítra jdu samozřejmě na úřad se zeptat, ale chtěla jsem i tady, jestli náhodou s tím nemáte některá zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2946
10.2.20 14:27

Žádná délka už se neřeší. Vybíráte si pouze ČÁSTKU, kterou chcete pobírat měsíčně a podle toho ten rodičák pobíráte dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
10.2.20 14:27

Ahoj, já neměla mateřskou, mám taky jen rodičák. Bez odpracování si můžeš zvolit maximálně 10 000,– měsíčně, což vychází na 2,5 roku. Pokud bys chtěla zvolit vyšší částku, musela bys zařídit papíry u otce dítěte v práci a doložit na pracák. Oni ti na úřadě poradí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6502
10.2.20 14:33

Hele, je to easy. Mas celkovou hromadu penez a podle toho, kolik mesicne budes brat, se ti to protahne na dany pocet mesicu. Pokud nemas odpracovano, je strop 10k/mesic, tzn 300/10=30 mesicu, tzn necele tri roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2946
10.2.20 14:35

@sakota je to přesně 2,5 roku, nepsal bych tedy „necelé 3 roky“ i když taky máte pravdu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1349
10.2.20 14:50

Ted uz to tak neni, takze se neboj :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 16:13

Děkuju moc, už jsem se právě lekla, když jsem ty články pročítala.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama