Děloha na screeningu stočená dozadu

141
4.7.20 12:51

Děloha na screeningu stočená dozadu ????

Na screeningu v 13tt mi gynekolog řekl, ze mám stocenou dělohu dozadu. Nikdy predtim mi o tom můj doktor nic neříkal, na tom screeningu mi říkali, ze to ničemu nevadí. Ale miminko bylo prý hlouběji uložené, možná proto byl problém změřit to sijove projasneni a tak to změřili pak vaginalne. Predtim mě poslali se projít, drepovat, jist, stejně si prcek nedal říct, neotočil se :mrgreen: Ale jinak výsledky všeho úplně OK, nosní kustka, krev, vše v poradku. Trpím dost na takovou jakoby svalovou bolest podbřišku, zad a hlavně do konecniku, tak si říkám, jestli to nevadí miminku, ze má málo místa, když to roste dozadu. A hlavně do budoucna, jestli se deloha otočí během tehotenstvi, nebo ne…mate s tim maminky zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

403
4.7.20 13:05

Ahojky, nevim teda jestli je to to samé ale delohu mam položenou taky níž a smerem dozadu :D nic o stočeni sem neslysela :D ale kazdopadně sem 35tt a malý si prostor udělal :D a taky mi říkali ze to nicemu nevadí mam to dokonce zdenene po mamce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
4.7.20 13:13

Nic se neděje. Já ji mám taky zaklonenou dozadu a s tím se prostě člověk narodí není v tom žádná vážná komplikace. No stres :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
4.7.20 13:17

Rvf děloha

Mám taky zakloněnou delohu. Taky se chystám na 1.screening. Měla by se otočit v 2.trimestru. V prvním těhotenství se normálně preklopila dopředu. V podstatě to nic neznamená. Možná ze začátku bolesti zad jak se zvětšuje děloha. Doktor mi doporučoval už v 6tt ležet na břiše, abych tomu preklopeni pomohla. Zatím to nepomáhá, ale určitě se preklopi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
4.7.20 13:19

Taky jsem to mela. To se samo otoci dopredu. Muj dr rikal: to se otoci, jeste jsem nevidel zenskou co by nosila pupek ma zadech :lol: doporucuje se spat na brise atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
974
4.7.20 13:22

Cvičit kočičí hřbet. Mně to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16345
4.7.20 14:36
@ashanthe píše:
Na screeningu v 13tt mi gynekolog řekl, ze mám stocenou dělohu dozadu. Nikdy predtim mi o tom můj doktor nic neříkal, na tom screeningu mi říkali, ze to ničemu nevadí. Ale miminko bylo prý hlouběji uložené, možná proto byl problém změřit to sijove projasneni a tak to změřili pak vaginalne. Predtim mě poslali se projít, drepovat, jist, stejně si prcek nedal říct, neotočil se :mrgreen: Ale jinak výsledky všeho úplně OK, nosní kustka, krev, vše v poradku. Trpím dost na takovou jakoby svalovou bolest podbřišku, zad a hlavně do konecniku, tak si říkám, jestli to nevadí miminku, ze má málo místa, když to roste dozadu. A hlavně do budoucna, jestli se deloha otočí během tehotenstvi, nebo ne…mate s tim maminky zkušenost?

mam, deloha se casem narovna, az bude prilis velka, ze by se ti vesla do panve. Ja to tak mela do 14tt tusim, pak se zacala narovnavat. Jsou nejake ojedinele pripady, kdy je zaklonena tak silne a nechce se narovnat, ze se to musi resit, ale to je ojedinele, takze klid a nohy v teple.

Problemy mi to nedelalo vubec zadne, kdyby mi na ultrazvuku o tom nerekli, tak ani i tom nevim. Ja ji mam podle vseho zaklonenou proste bezne. Je to jeji defaultni stav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
4.7.20 14:48

Taktéž, normální můj stav je zakloněná děloha, v obou těhotenstvích fungovala normálně, jak roste, dělá si místo směrem vpřed. Ta zakloněná děloha je prostě běžná alternativa k té stočené dopředu, některá to má tak, jiná jinak. Spíš mi přijde zajímavý, že se po dětech zase umístí jako původně, by mě zajímalo, proč se nepřeskládá po porodu jinak, když tam je místa habaděj. Asi jsem ležela málo na břiše, jenže to s těma nalitýma prsama pak není žádný terno :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
4.7.20 16:41

Mě zaujali ty bolesti. Já je mám taktéž dle popisu stejně, jsem na začátku těhu, při prvním těhu jsem je měla taky. Jen mi nikdo neuměl říct, co to je. Tak jsem ráda, že nejsem sama a divná :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
4.7.20 21:27
@Hermio píše:
Mě zaujali ty bolesti. Já je mám taktéž dle popisu stejně, jsem na začátku těhu, při prvním těhu jsem je měla taky. Jen mi nikdo neuměl říct, co to je. Tak jsem ráda, že nejsem sama a divná :mavam:

Myslíš ty bolesti do konecniku, podbřišku a zad? No já podle toho poznala, ze budu nejspíš těhotná :see_no_evil: :laughing: protože jsem si ještě neudělala test a při drepnuti nebo zvedání něčeho ze země jsem cítila tlak do konecniku, nic hrozného, ale bylo to tam :smile: no a jestli je někdo divny, jsem to já :smile: od začátku mého tehotenstvi porad něco řeším a jsem vyjukana ze všeho :laughing: nevolnosti, strachy, úzkosti, pak na tom screeningu ta jejich čísla pravděpodobnosti vad, teď ta deloha :smile: jsem případ :joy:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
4.7.20 21:31

@Mcnaty
Vím, ze tam bývá spis problém s otehotnenim, ale jinak prý příroda si poradi…je zvláštní, ze se to dědí viď :see_no_evil: :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
4.7.20 21:34

@ashanthe mě říkala doktorka ze to může byt problem trošičku ale že nemusí, no a nám se zadarilo téměř hned :D takze neni :) ale ze se toro dedi je zvláštní no :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
4.7.20 21:51

@Akve
Jak jsem si o tom hledala, tak mě to taky napadlo jako Tebe :smile: :laughing: si tam skáče deloha, jak se jí chce :mrgreen: u mě je cítit tlak na konecnik při každém sednuti, takže mi to asi zatím fakt roste dozadu nebo nevím :laughing:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
4.7.20 21:53

@Mcnaty
A myslíš, ze ji musím mít stocenou od začátku? Nebo tehotenstvim se to otočí jinak? Ze mi to řekli až na tom prvotrimestrálnim screeningu totiž :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
4.7.20 21:54

@Mcnaty
Nám po půl roce…otázkou je, čím to bylo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama