Děložní myomy po čtyřicítce - jak řešíte?

2015
28.1.20 13:25

Děložní myomy po čtyřítce - jak řešíte ?

Čau ženy, gyndař mi na nález 3ks myomků (všechny do 1,5cm a všechny zcela bez problémů, nic jsem netušila, žádné obtíže, takže celkem nemilé překvápko..) řekl, že po 40, a hlavně teda už k 50 jimi trpí až polovina žen..
doporučil mimo ženské čaje případně lék ESMYA, jenže ten působí na estrogeny, musí se brát nejméně 3měsíce, vůbec se mi do žádné chemie nechce :think:
pak teda v případě, že porostou, tak „vzít dělohu je operačka na pár minut“ - to jako mě šokl, ať si sám fikne koule - kvůli mini-myomkům, o kterých navíc vůbec nevím - brát dělohu!?? to je přece to poslední řešení…
tak co vy, holky? jak léčíte? čaje? bylinky? co ta Esmya, brala jste některá??
díky předem za každou zkušenost :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.1.20 13:43

Ja se zahacknu. Ted mi nasli jeden maly, ale jsem jeste tehna, tak to neresime, jinak doted bez potíží, co jsem pochopila, tak kdyz nejsou potize, tak se to nechava? Ale pozjistovala jsem zkusenosti z okoli a znam jednu zenu, ktere vzali delohu, ona jich mela plno a hooooodne krvacela vcetne pruvodnich jevu jako chudokrevnost a byla k 50. Jinak vajecniky nechali a rodit uz fakt bylo vyloucene, nebooooj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9823
28.1.20 13:44

Neplas. Me Dr. vysvetloval, ze se nezna pricina, proc vznikaji, takze neni mozne to lecit. Taky mi tenkrat doporucil cosi volne prodejneho. Drahe to bylo jako cert, pribrala jsem behem tech 3 mesicu asi 4 kila 8o a vysledek nic :zed: Casem jsem se hysterektomii nevyhla. Je to uz 6 let co jsem po LAVH a bylo to nejlepsi reseni cele situace. Hlavne MS mi vubec nechybi, te jsem velice rada udelala papa :mavam: To, ze nemam delohu na me opravdu videt nejde :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50199
28.1.20 13:52

@Lucy75

mne kvuli myomu vzali delohu uz ve triceti a mam svatej klid :D
Ale ja problem mela, asi byl moc velkej nebo nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
28.1.20 14:02

Mame je vic nez kazda druha.. Nic výjimečného. Ja taky a to mi je 30. Ale jsem zrovna tehotna, tak to nikdo neresi. 1,5cm zatim nemusi delat zadne potize, ale maji tendenci rust 1-2cm za rok a casem zacit delat trable. Jsou k tomu i dedicne sklony, moje máma taky po ctyricitce prisla o delohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2015
28.1.20 15:05

@cecetka jj, já neplaším ;) v životě jsem si prošla x operacemi a kdo dá mimo jiné 3ivf, tak toho nějaký mini-myomek nevyplaší :mrgreen: spíš mi šlo o zkušenosti ostatních, píše se, že právě časem mohou vyvolávat krvácení mimo cyklus, silnou menzes apod.
kdysi jsem měla obrovskou (pomeranč) cystu na vaječníku a to se mi tam nějak zamotalo a odvezla mne rychlá, bolest jak kráva… to se operovat akutně muselo..
tohle jsem se dočetla se spíš sleduje…
no uvidíme.. Esmyi asi zatím nikdo nebral?
co třeba kontryhel, holky?? asi neuškodí, ale zázrak to nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2018
28.1.20 19:53

Mně zjistili 2 myomy, bylo mi něco přes 30 a dítě ještě žádné. Já tedy měla neskutečné problémy. Tak na mě nastoupil doktor, že mi musí vzít dělohu. Naštěstí moje doktorka mně domluvila konzultaci u Apolináře u dr., který se tomu věnuje a jezdí za nim ženský z celé republiky. musela nadvakrát na zákrok, ale jen mi odstranili ty myomy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9823
28.1.20 20:25

@mamina2017 To je reseni u mladych zen, ktere chteji mit deti. Dalsi myomy ti bohuzel casem narostou :?

Pokud je zena 40+ a myomu uz ma vice, pripadne zpusobuji problemy, je toto radikalni reseni asi nejefektivnejsi. Trvat na organu, ktery jiz nebudu potrebovat, me osobne prislo zbytecne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 21:16
@cecetka píše:
@mamina2017 To je reseni u mladych zen, ktere chteji mit deti. Dalsi myomy ti bohuzel casem narostou :?Pokud je zena 40+ a myomu uz ma vice, pripadne zpusobuji problemy, je toto radikalni reseni asi nejefektivnejsi. Trvat na organu, ktery jiz nebudu potrebovat, me osobne prislo zbytecne.

Me to ted uz taky prijde. Ja se treba vydesila, ze se zena bez delohy zmeni v muze, ale kdyz se nechaji ty producenti hormonu, tak to vliv nema, ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2015
28.1.20 21:26

@PaníKadrnožková tož, já tedy nejsem hysterická
ale nechci se v 50 třeba počurávat, děloha má své místo..
a tohle je celkem hustý… https://www.magazinzdravi.cz/…-svou-delohu
no a jinak trochu jinak zde https://www.prozeny.cz/…i-styk-23836
děkuji, Nechci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
28.1.20 21:30

Holky těžko říct. Pokud myomy rostou krvácí, bolí, tlačí, řešit se to musí. Ale ty hysterektomie někdo snáší bez potíží a někdo ne. Znám ženu, která to nesla hrozně zle (ač jí bylo k 50ce, o porodech už nebyla řeč) a spustilo jí to sérii zdravotních problémů. Nechtěla to nijak specifikovat, jen jí hrkly slzy.
Další věc je, že děloha má v dutině břišní i mechanické uplatnění, jako opora pro okolní orgány. Třeba močový měchýř. Jak se to rozhodí, můžou nastat potíže.
Nechci určitě strašit, ale taky bych odnětí dělohy brala až jako krajní řešení, po vyčerpání ostatních variant.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2015
28.1.20 21:45

@pe-terka :potlesk: přesně tak, 100% souhlas
vůbec tento zákrok neodsuzuji - ovšem JEN A JEDINĚ A ZÁSADNĚ v silně odůvodněných případech
což můj (zatím ;) ) není

kolegyňka se mi dnes svěřila, mimo má očekávání (jsme fakt jen kolegyně), že je má taky, a už dlouho - od porodu - tj. už 12 let, má taky už 45+ a vůbec nic jí tam neroste, jen se to sleduje, je to pořád plus mínus stejné, a když cvičila hormonální jogu, tak se ty mrchy dokonce o pár mm stáhly - což je celkem pro mne dost zajímavá informace :andel: :kytka: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50199
28.1.20 22:02
@Lucy75 píše:
vůbec tento zákrok neodsuzuji - ovšem JEN A JEDINĚ A ZÁSADNĚ v silně odůvodněných případech
což můj (zatím ;) ) neníkolegyňka se mi dnes svěřila, mimo má očekávání (jsme fakt jen kolegyně), že je má taky, a už dlouho - od porodu - tj. už 12 let, má taky už 45+ a vůbec nic jí tam neroste, jen se to sleduje, je to pořád plus mínus stejné, a když cvičila hormonální jogu, tak se ty mrchy dokonce o pár mm stáhly - což je celkem pro mne dost zajímavá informace :andel: :kytka: :dance:

Mně tedy nic z toho v článku nepotkalo, spíš v některých směrech naopak to mělo jen pozitiva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
28.1.20 22:06
@Lucy75 píše:
což můj (zatím ;) ) neníkolegyňka se mi dnes svěřila, mimo má očekávání (jsme fakt jen kolegyně), že je má taky, a už dlouho - od porodu - tj. už 12 let, má taky už 45+ a vůbec nic jí tam neroste, jen se to sleduje, je to pořád plus mínus stejné, a když cvičila hormonální jogu, tak se ty mrchy dokonce o pár mm stáhly - což je celkem pro mne dost zajímavá informace :andel: :kytka: :dance:

já bych s dg. myomy šla určitě prvně do alternativ. Kontryhel, kapky Gynex od Energy, hormonální jogu bych taky vyzkoušela a určitě by se našlo pár dalších typů. Z operací už mám prostě strach, člověk nikdy neví, jak mu zákrok sedne a co nastane potom.
Navíc já to mám vnitřně nastavené tak, že děloha je součástí mého ženství, hrála v mém životě velmi významnou úlohu a i ted má pro mě svůj význam. Bez ohledu na to, že už další dítě neplánuji.
Nicméně tohle nastavení je individuální, znám i ženy, kterým je po 40ce na obtíž (i bez zjevných zdravotních komplikací)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
28.1.20 22:13
@Venetia píše:
Mně tedy nic z toho v článku nepotkalo, spíš v některých směrech naopak to mělo jen pozitiva

to je moc dobře! Však já taky nechci strašit a ty pozitivní ohlasy zřejmě převažují. Taky záleží, jakými potížemi žena dříve trpěla.
Ale každá jsme jiná. To máš jako u sekcí. Jedna si ji pochvaluje a druhou to psychicky odrovná. A předem nikdy nevíš, jak na operační zákrok žena (nebo u jiných zákroků muž) zareaguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama