detoxikace

165
5.1.06 19:11

detoxikace

Holky, nevíte některá, s jakými přípravky provést detoxikaci? Psala jsem tu asi před měsícem o své kamarádce, která chce trošku zhubnout a dostaly jsme se i na toto téma. Já sama nevím, čím přesně tělo „vyčistit“. Děkuji za náměty. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5525
5.1.06 19:20

moje kamaradka si zavedla jednodenni pust, drzi to kazdy tyden, a strasne si to pochvaluje, ze se potom citi lip
nejdriv pila pres den ovocny stavy a dneska vystaci s cajem nebo vodou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
5.1.06 19:23

Martinko,
ja jsem teď brala celkem dost prášků a hormonů, atd… a proto jsem si teď na:,–(ila očistnou kůru.
Příjde mi hloupé vyhánět chemii z těla chemií(narážím na různé tablety a prášky) :x . Nějak se to teď rozmohlo.
Já piju čaj :Čistící s červenou řepou od Valdemara Grešíka.
Píše se na něm, že je určen k očistným kůrám po užívání antibiotik a jiných léků.
A jinak několikrát do roka piji čaj z ostropestřce mariánského, ten pomáhá játrům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3823
9.1.06 12:22

odpoved

Ahoj, trochu jsem se o detoxikaci zajímala a sama jí provádím.Tak jen v krátkosti s čím mám zkušenost.

na střeva a celkově proti překyselení organismu a navrácení harmonie je UME OCET nebo UME PASTA. Tak měsíc se dává lžička do vody a vypije. Je to tedy hnus,ale i na záchod se jde dobre a pomáhá to prý i na kvasinky, hubnutí atd. Mají ho v každé prodejně zdravé výživy.

Potom řasa CHLORELA…o ní si můžeš přečíst na internetu,když dáš vyhledávat.

Další dobrá detoxikace je dle JONÁŠE. Taky je plno článků na internetu. Pamatuju si web www.joalis.cz

Jinak pokud nechceš zacházet až tak do detailů,stačí pít syrovátku a pročistí to střeva taky.
Nebo každé ráno med s citronem v teplé vodě,ale to asi není detoxikace.
Snad jsem ti trochu pomohla. sunn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
9.1.06 12:32

Ahoj.

SINEAD- kde kupuješ ten čaj? Normálně v lékárně nebo ve zdravé?

Díky. CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
14.1.06 22:31

Cibulko,
sehnala jsem ho v NATUŘE.
www.gresik.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
15.1.06 09:18

SINEAD- díky. A nevíš, jestli ho můžou pít i kojící?

CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
15.1.06 10:22

Kromě výše uvedeného další možnosti:

1. Pomocí léčivých bylin
Pročištění tlustého střeva, jater, ledvin, lymfatického systému, kůže a plic, je vhodně současně eliminovat vedlejší účinky pročišťování. Je vhodné užívat celou řadu bylinek - zevně i vnitřně.

2. Jíst pročišťující stravu
Především čerstvou zeleninu a ovoce, mají největší pročišťovací sílu ze všech potravin, vymetají z těla střevní odpad. Současně jsou nejbohatším zdrojem vitamínů a minerálů, antioxidantů. Během očišťování se vyhýbat tučným potravinám, nadměrnému množství bílkovin, soli, sladkostem, fafinovaným a chemicky zprácovávaným potravinám, moučným a mléčným výrobkům. Snažit se jíst nízkokalorické, výživné, lehce stravitelné jídlo a jíst jen tehdy, pokud máme opravdu hlad. Vhodné polévky, celozrnné pečivo, olivoý a lněný olej… Pozor na půst, je nejintenzivnější pročišťovací dietou, ale nehodí se pro každého. Všeobecně platí, že jemný, postupný přístup k detoxikaci vede k hlubšímu pročištění organismu než radikálnější programy.

3. Cvičit
Pravidelné cvičení povbzuje krevní oběh a tím se rychleji vyplavují jedy. Svaly vhání lymfu do lymfatický cest, je tedy důležité, abychom „nějaké měly.“ Vhodné chůze, kolo, plavání, tance, joga, strečink.

4. Dechová cvičení
Ulevuje od stresu a úzkosti, hluboké dýchání pročišťuje.

5. Hydroterapie
Sauna, parní lázně, bylinkové a aromaterapeutické koupele.
Povbzuzuje krevní oběh, uvolňuje a povzbuzuje pocení a tím vyplavování jedů. Drhnutí těla kartáčem povzbuzuje průtok lymfy.

6. Masáže
Stimulují tok lympfy, odvodnění organismu, povzbuzují krevní oběh - pomáhají odstranit tukové polštářky a ztvrdou kůži, uvolňují.

7. Myšlení
Jeden z nejmocnějších nástrojů, které máme k dispozici pro léčení na jakékoli úrovni. Pomocí cvičení a odhodlání ke změně je možno si uvědomit své negativní myšlenky a naučit se myslet tak, že budeme sami sebe hodnoti kladně.
Další metoda - meditace, vizualizace. Už jen 15min meditace denně dokáže snížit stres a tím se zase snižuje vylučování toxických stresových hormonů do organismu.

Vypadá to docela složitě a náročně, že? Ale každá troška je dobrá, čím víc „metod“ však využijeme, tím jistější je výsledek.
Jinak jsou to rady z knihy 14-denní pročištění organismu léčivými bylinkami od L. Vukovicové.
Pokud budete chtít popsat blíže ty byliny - třeba přímo rozpis směsí, písněte. A hodně úspěchů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
15.1.06 18:31

Cibulko,
to opravdu netuším. Na krabičce není napsáno komu není určen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
14.7.07 13:53

ahoj holky,
pri kojeni se detoxikace nedoporucuje, protoze se vsechny ty usazene skodliviny vylucuji a dostavaji tedy i do mleka. Ja osobne myslim, ze do 6 mesicu veku ditete urcite nic nezkouset, do roka spis taky ne, od roka, kdy stejne piji jen narazove a odstavuji, bych se detoxikaci nebranila.
Dita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
žandajanda
14.5.13 12:09

Ahoj všem, o detoxikaci se taky zajímám. Chtěla bych ji vyzkoušet hlavně proto, že jsem teď vysadila antikoncepci po dlouhé době a chtěla bych tělo trochu pročistit a taky jsem hodně unavená, tak bych potřebovala nabrat trochu energie. Jenom nevím, co mám vyzkoušet. Každý doporučuje něco jiného, takže nevím z čeho vybírat. Ale určitě bych chtěla něco přírodního, spíš bylinky nebo tak. Chemie mám v sobě dost.Jo a narazila jsem na dost článků, kde se při detoxikaci doporučují i probiotika, tak by mě zajímalo, k čemu je to dobré?

• Nahlásit
  • Citovat
Nikkina
15.7.13 11:51

ŽandaJanda = doporučuji 28 denní detox (očistný program) dle knihy Zhubněte jednou pro vždy. Je to skvělé, mám odzkoušeno. Nyní mám měsíční mimčo a jelikož se mi během těhu nasbírala nějaká ta kila, zase se na něj chystám :) ale aaaaaž nebudu kojit :)

• Nahlásit
  • Citovat
378
21.7.13 15:22

Já držela 7 dní jen o vodě a super. Od zítřka začínám 14 dni o vodě. Už se těším. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.15 12:01

O vodě bych to nezvládla

Dobrý den, maminy, jsem tu nová a zrovna teď po svátcích a po tom, co jsem přestala kojit přemýšlím taky o nějaké detoxikční kůře a zapojení trochy pohybu do mého života, teda jíného pohybu, než sklánění se k prckovi a tlačení kočárku. Detoxikece popocí vody mi příjde docela drastická!!! Nevím teda jestli to nebyl vtip, ale já bych nedala ani týden, natož tech 14 dní… Dneska jsou na prý i různé přípravky, co vím že říkali holky v Meteřince…Sice jsem po porodu a díky kojení hodně zhubla, ale pořád se cítím nějaká unavená…Poradíte mi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.15 17:58

@PavcaMarta Ani já bych jen samotnou vodu nedala…

Proto když já jdu vždycky do pročištění, tak to dělám jen pomocí změny jídelníčku, ale ne tak, že bych byla jen o vodě, ale celkově, pořád jím, netrpím hlady, jen jím trošku jinak, tak jak to vymyslel Petr Fořt, možná znáte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama