Reklama

Dětské botičky - kde kupovat a jakou značku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alistair
Povídálka 13 příspěvků 12.04.18 07:11
Dětské botičky - kde kupovat a jakou znacku

Ahoj, holky,
prosím, poraďte mi: Kde (e-shopy i retezce kamennych prodejen) prosim kupujete dětské botičky? Jakou značku preferujete (nejde mi o prestiž značky, ale o osvědčenou kvalitu a zdravotní nezávadnost obuvi).
Předem děkuji za tipy a doporučení.
 Alena

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mia25
Kecalka 338 příspěvků 12.04.18 07:30

Já nákup na botatex.cz. Dcera nosí barefoot obuv takže za mě značky Fillii, bobux, froddo…:)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 12.04.18 07:40

@Alistair předně si to chce rozmyslet, jakým stylem obouvání se vrhnout, něco si počíst, vyzkoušet, okouknout.
Někdo ti poradí zdravotní obuv (Protetika, Essi, Ecco, Santé), někdo funkčnost (oblíbené Superfit, které jsou fakt boží, pokud má dítě čtyři prsty :mrgreen: :mrgreen: ).
Já jsem synovi vždy kupovala boty Superfit, Santé, Protetiky, malej tak různě pošmajdával a já si myslela, že těma pevnýma botama to srovnám. Ale pak jsem narazila na barefoot @Mia25 :mavam: :mrgreen: kvůli mým zdravotním potížím s nohama, a tím pro mě začala nová éra obouvání. Éra je to náročná, věčně hledající kompromis mezi kvalitní sedící botou a cenou, ale stojí to za to.
Teď aktuálně synátor nosí Beda obuv (česká, nezávadná, narozdíl od vyhlášenějších barefoot značek levnější). A radit se chodím na facebookové skupiny bosochodek ;)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 12.04.18 07:45

Taky záleží, kolik prckovi je, pokud chodí úplně čerstvě, tak v rámci bosého obouvání se doporučují na ven třeba kožené capáčky, které jsou dostatečně široké v prstech a zároveň dobře sedící v patě. Nebo je spousta barefoot botek, které mají měkoučkou anatomickou podrážku, v menších velikostech je výběr větší než pak třeba vel. 30+ a chce to značku hledat právě dle tvaru nožičky (našemu malýmu by třeba značky, co doporučila Mia, byly pekelně úzké)

Jinak než jsem se zhlídla v BF, tak mezi první botičky patřily látkové sandále Befado Speedy (relativně prostorné i měkké podrážky, opatek, co drží patu, tam kde má být, ale není to beton).

Příspěvek upraven 12.04.18 v 07:51

Tichošlápek
Echt Kelišová 9642 příspěvků 12.04.18 07:49

Kupuji protetiku a fare ;) v klasických kamenných obchodech s obuvi, řetězce tu nemáme :) Jo a do bahna a terénu Olang

catherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 12.04.18 07:49

@Mar__tanka1983 to co nejvíc na barefoot nesnáším je neustále hledání vhodných bot :mrgreen: Úzký kotník, vysoký nart, široká ploutev aaaaaaa

Ale to je OT

Zakladatelko diskuzi je tu spousta, záleží co od obuvi požadujes a kolik prckpvi je a jakou má nohu

Šarlota4
Echt Kelišová 9641 příspěvků 12.04.18 07:54

Za me Primigi, Keen, backory fare. Kupuju na detske-boticky cz ale pro prvni bych sla do obchodu. Obcas je jedna bota od jednoho vyrobce vyborna a dalsi boty jsou spatne. Treba zimni Fare me zklamali, ale backory maji fajn. Hlavne at jsou lehke a ohebne a dostatecne siroke.

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 12.04.18 07:56

Taky kupujeme barefoot - dost širokou anatomicky tvarovanou špičku a měkkou podrazku, naštěstí synovi sedí pořád stejný typ bot, takže akorát kupujeme každý rok větší čísla. Nošené botky zase za pulku prodám v barefoot skupince na FB.

Fiducia
Generální žvanilka 23590 příspěvků 12.04.18 07:56

Objevila jsem barefoot a už nechceme jinak :palec: Dítě má dominantní palec, takže klasická obuv nepřišla do úvahy. K tomu úzkou nožku, žádný nárty, velkou velikost, je to sranda vybrat boty :lol: Zvolili jsme zn. Bobux :palec: Kupujeme v Písku.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1878 příspěvků 12.04.18 07:58

@Alistair pokud nemáš jeste nějakou tutovku, tak jedine do kamenné prodejny - z moji zkusenosti jsou nejlepší male specializované prodejny s dětskou obuvi. Tam si ideálně vyberes znacku která diteti padne a pak uz muzes nakupovat i pres web. Mému synovi uzasne sedí D.D.Step nebo Kornecki, připadne sandalky Peddy. Papuce kupuju v CCC takový obyc, ale s dobrou podrazkou a odolné. Pokud ti záleží na obuvi pro deti, je to někdy docela věda. Ale fakt doporucuju nejdříve značky zkoušet v kamenných obchudcich.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 12.04.18 08:00

@catherine100 nic mi neříkej, syn má vel. 32 a tam je to už úplně pakárna. Díky bohu za Beda, který mu sedí jak prdka na hrnec a teď jak ve velkém vyjíždí s novými modely (hodně úprav na základě požadavků kupujících), tak mě až oči přecházejí :srdce:
@Alistair jestli můžu doporučit, mrkni na FB skupinu Zdravé ne/obouvání pro děti a dospělé. Tam si v souborech můžeš počíst o základech, proč, co, jak, je to tam moc pěkně rozepsané, že se v tom vyzná i laik. Já na těhle stránkách chytala první informace. A uvidíš, jestli tě to osloví ;)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 12.04.18 08:05

@Marie432875 souhlas. Je třeba se mrknout po netu, udělat si představu (právě po čem jít, diametrálně jinou botu ti prodají ve Zdravotních potřebách, jinou u Bati, jinou v CCC a jinou v Bosorkách, Bosochodkách a podobných ;)
Ale první kroky rozhodně pak do kamenného obchodu, případně obchodů. Vyzkoušet, proměřit, osahat.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 12.04.18 08:17

@Mar__tanka1983 tak to jsme na tom stejně, ale Beda má jen papuče, protože u bot řekl, že se mu nelíbí, takže teď má kompromis kecky keen (Jediné by mu byly sole runner a v jeho velikosti je to strasna cena na kecky do školky)
No teď hledám zas sandály a asi skončíme u keen

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 12.04.18 08:47

@catherine100 jojo, u nás taky sole runner (ale nekradu). Na Bedy, ty kožené, taky mladej koukal trochu s despektem, ale jak je obul, tak bylo vyhráno :jazyk: teď je odmítá sundat z nohou :D Nad Keenama jsem přemýšlela, možná až příští rok půjde do školy, tak už mi Bedy hodí na hlavu :mrgreen: tak se na ně kouknu víc zblízka. Jak jsou ty Keeny široké? Já se obávám, podle fotek, že mladýmu budou mačkat prstíky :think: Mimochodem, je tu nějaká aktuálně běžící BF diskuse, že bysme tu zakladatelce přestaly plevelit? Já zatím narazila jen na neaktuální…

catherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 12.04.18 08:58

@Mar__tanka1983 ted z hlavy nevím, má je ve školce…jsou mu tiptop ale jsou, naštěstí jak měl dřív opravdu ploutev, tak jak noha roste, tak se mu to trošku „srovnava“…
Ale musím říct, že kvalitou jsou ty keen super, vydrží vsechno
O žádné diskuzi tu nevím, všechno řeším na FB…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama