Dětské domovy/kojenecké ústavy

Anonymní
24.7.21 23:38

Dětské domovy/kojenecké ústavy

Je nějaká možnost návštěv? Jet se podívat za dětmi a pobýt s nimi?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4313
24.7.21 23:44

Nevím podrobnosti ale je možnost dělat hostitelskou rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.21 23:47

@Leviatan V mém případě by to nebylo možné, jsem ještě mladá studentka bydlící u rodičů

• Citovat
  • Nahlásit
10769
25.7.21 00:03

Tak si nějaký v okolí najdi a informuje se přímo tam. My jsme v práci občas jezdili do SOS vesničky na odpoledne. Něco jsme tam pomohli udělat na zahradě i s dětma a pak sme měli společně taborak. Ale teď v covid době těžko říct jak jsou tomu v domovech nakloněni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
25.7.21 00:06

Možné to většinou je, ale jako odchovanec z děcáku Tě prosím nedělej to. Mě se v děcáku hrozně líbilo, ale tohle byla jedna z věcí, která mě na pobytu tam stvala a štve to všechny děti. Tyhle návštěvy jsou trapný. Představ si, že ti je třebas 11 a po bytě ti chodí návštěva, kterou neznas a leze ti do soukromí. V rámci korektních vztahů s veřejností to vedení akceptuje, vychovatelé musí respektovat nařízení vedení, musí děti poučit, že se mají chovat slušně, musí si uklidit, jinak přijde odebrání nějaké výhody. A ty jako to děcko to musíš udělat a přitom si připadáš jak cvičená opice, kterou chodí někdo očumovat, leze mu do toho mála soukromí, které má a ještě se musí tvářit nadšeně. A nejhorší byly mladé holky. V děcáku jsou děti od tří, klidně až do 26, v rodinných skupinách dohromady a děti nad sedm let to prostě těžce nesou.

Příspěvek upraven 25.07.21 v 00:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 00:08

@Kolotočč neměla jsem rozhodně v plánu nikomu očumovat soukromí, jak říkáš, ani si nikoho nejezdit prohlížet. Ale zpestřit dětem čas, pohrát si, dát si něco dobrého…a kouknout třeba po možném kandidátovi k adopci

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 00:10

@Kolotočč neříkej, že třeba ty tříletí nejsou rádi za pomazlení a někoho, kdo se jim bude věnovat

• Citovat
  • Nahlásit
18
25.7.21 00:11
@Anonymní píše:
@Kolotočč neměla jsem rozhodně v plánu nikomu očumovat soukromí, jak říkáš, ani si nikoho nejezdit prohlížet. Ale zpestřit dětem čas, pohrát si, dát si něco dobrého…a kouknout třeba po možném kandidátovi k adopci

No tak to bereš ty, ale ty děti tam to berou jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 00:11

@Kolotočč ráda se poučím…

• Citovat
  • Nahlásit
18
25.7.21 00:13
@Anonymní píše:
@Kolotočč neříkej, že třeba ty tříletí nejsou rádi za pomazlení a někoho, kdo se jim bude věnovat

No většinou ne, nejsou zvědaví na cizí lidi a i kdyby tříletý byl rád, starší ne a děcka tam jsou dohromady. To jedině ten kojeňák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 00:14

@Kolotočč zase taková procesí lidí tam nebudou…co přesně dětem vadí na návštěvách? Vadilo to jen tobě nebo i ostatním?

• Citovat
  • Nahlásit
1289
25.7.21 00:23

Ahoj, zkus dobrovolnictví v konkrétním dd, klokánku. Podívej se na pražský spolek Andromeda, to byli medici, co zajišťovali dobrovolníky do klokánku. Každé dítě mělo svého dobrovolníka, byli na sebe dost navázání, každé dítě si vybralo toho svého v takový seznamovací den. Často se setkávali i po odchodu z klokánku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
25.7.21 00:28

Procesi je tam dost velké, když si vezmeš, že každé dítě má svého kuratora z ospodu, který chodí za dítětem na pravidelné návštěvy. Pak stačí dvě, tři návštěvy z veřejnosti za měsíc a je to síla. Vadí to všem, znám hodně lidí, co proslo děcákem a všichni by ti řekli to stejné. Já samozřejmě dnes chápu, jak to myslíš a že je to myšleno dobře, ale děti to berou jinak. Máme se ženou dva kluky v Pp a oba si užívají, že jim nikdo neleze do pokoje. Pokud nám přijde návštěva; pokoj si zavírají a kromě nás a jejich kamarádů tam nikdo nesmí. Já je chápu, užívají si konečně soukromí, které jim dlouhé roky v děcáku chybělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
25.7.21 00:34

Zkus se třebas podívat na projekt patron, to je fajn, v tom se angažuji i já. Je to založené na dobrovolnosti dítěte (dospívajícího) a je to pomalé, nenásilné a nejdříve to probíhá na neutrální půdě. Ale nejedná se o malé děti, ale i čerstvě nebo brzy plnoleté mladé lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35489
25.7.21 06:54
@Anonymní píše:

K těm nikoho nepouštějí, akorát jim to udělá v hlavě zmatek. Navíc zařízení pro děti do 3 let patří pod rezort zdravotnictví.

I hostitelská péče, což je forma náhradní rodinné péče, kdy si hostitel bere dítě domů na víkendy a návštěvy, je vhodná až pro děti starší. Věkovou hranici bych musela dohledat, ale je to až okolo 10 let.

Představa, že někoho cizího pustí do DD, ještě teď v době covidové, je opravdu lichá.

Můžeš působit jako dobrovolník přes nějakou organizaci, ale to je spíš pomoc s realizací programu a akcemi pro celou skupinku než že by sis k sobě připoutala konkrétní dítě. Vím to, protože jsem spolupracovala se sociálně aktivizačními službami pro rodinu a pomáhají i v SOS vesničkách a místním DD. Navíc mazlit se s nimi nesmíš. Dobrovolníci prochází školením a nesmí překračovat své kompetence.

A v dnešní době už skoro v každém dětském domově žijí děti v rodinné skupince, maximálně 6 dětí a u nich se střídají 2 až 3 dospělí, ti stejní. Děti se podílí na všech činnostech, snaží se fungovat jako rodina po všech směrech. Děti citovou derivací netrpí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat