dítě často kýchá a je zahleněné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 29.09.03 10:34

Ahoj maminky!

Máte některá podobný problém nebo radu, jak postupovat? Naše 5,5 měsíční dítko už od narození denně kýchá a „chrochtá“. Je slyšet, že je zahleněná. Někdy to je lepší, někdy horší. MUDr. ji vyšetřila a nic nenašla. Kapky na rýmu ani vincentka nepomáhají. Může to být alergie?

Děkuji za radu, Pavlína

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  30.09.03 10:59

mám také stejně starou holčičku, také kýchá. A v noci když spí tak chrápe, alespoň podle nás, doktorka mi na to řekla, že takhle malý miminka chrápat nemůžou. Ona ale už od narození, jak jste již řekla, „chrochtá“. Nemůžou to být třeba ¨zvětšený nosní ma¨ndle? sice nám doktorka řekla že je to nemožný, ale každý dítě je jiný ne. Asi jsem neporadila, ale nám dcerka dělá skoro to samé. Kamila

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 30.09.03 11:39

Ahoj Kamilo,

včera už mi to nedalo a nechala jsem ji udělat výtěr z krku. Doktorka mi říkala, že je to u dětí, které ještě nesedí často. Problém by měl prý skončit, až začnou sedět. V noci nám taky chrápe a těžce oddychuje, někdy se tím i vzbudí. Mandle, vidíte, to je klidně možný. Akorát mi přijde na trháni mandlí dost malá. Takže opět dávám nasivin a prokládám to vincentkou ve spreji. Snad se toho ty naše holky brzy zbavěj!

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 30.09.03 12:49

Ahojky,

moje dcera má 13 měsíců, takže už běhá a chrápe stále. Hlavně když je moc unavená. Tak nevím.

Jinak si myslím, že by klidně o alergii jít mohlo. Je to pořád stejné? Nepozorujete třeba zlepšování a zhoršování?

Určitě není dobré dlouhodobě dítko ládovat Nasivinem apod.

Určitě to má nějakou příčinu, ne? Zkuste ještě paní doktorku, jestli nebu pátrat dál.

Přeju vašim ratolestem hlavně zdravíčko

Ajka+Lenička (13 měs)

Anonymni  30.09.03 16:50

ahoj holky,

naše Lucinka chrochtá taky a kýchá tak 10× denně. Podle mě je to tím, že se jí vrací z žaludku mlíko a dráždí sliznici. Myslím, že jí to jednou přejde, není to tak hrozný a nikdy by mě nenapadlo jí dávat nějaký kapky, zvlášť když nepomáhají.

Lenka

Anonymni  01.10.03 17:57

Ahoj, moje 4 mesicni holcicka dela to same co popisujete. Doktorka mi rekla, ze chrochtani a tzv.kokrhani je od toho, ze mimca maj zuzene trubky v hrtanu (jak neodborne :-) ) a ze je v poradku a srovna se to samo. A tak si s tim hlavu nijak nelamu a zda se, ze ani nase kotatko se tim netrapi.

Pa Lenka

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 01.10.03 20:59

Ahoj Lenky a Ajko,

děkuju za vaše názory. Nasivin už nedávám ( dala jsem na vás, je to svinstvo ), čistím jí nos jen vincentkou. Pěkně jí uvolní nosánek a vykýchne holoubky. Taky už to nebudu řešit, když je jinak naprosto o.k. Každá doktorka říká něco úplně jinýho, zúžené trubky mi zamlčela:)!

Ahoj Pavlína

Anonymni  03.10.03 23:09

Ahoj, mám petimesicni holcicku, ktera je zrovna nemocna. Od malicka pozoruji, ze obcas chrapti. Doktorka nenasla zadny nalez. Nyni je jiz 2 tydny nemocna a zahlenena, chrceni je zvysene. Lekar mi krome nasivinu nic nedoporucil. Lecba vincentkou je pro mne novinka. Jinak ji podlkadam postel aby se ji lepe dychalo. Plne kojim.Nejsem si jista zda se vyleci sama od sebe zatim vyckavam, mam ale obavu aby se ji to neu:,–(illo na pruduskach.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama