Dítě nechce jíst ve školce

1086
28.1.21 15:23

Dítě nechce jíst ve školce

Ahoj holky, syn 3 roky chodí do školky a poslední měsíc odmítá ve školce jídlo. Přestal tam úplně jíst. Na procházce je pak unavený a usíná při chůzi. Ráno snídá doma než jde do školky jen jogurt, pak jí až odpoledne doma ve tři. Je to dlouhá doba nic nejíst. s jídlem bojujeme i doma, ale tu sní alespoň něco. Ve školce ani jogurt, který má rád. Nemá někdo radu? Zažil to někdo takový stop jídla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1806
28.1.21 15:38

Co na to říkají učitelky ve školce, co na to říká tvůj syn? A zkusila bych ráno ten jogurt nedávat, třeba ho to trochu donutí.. :think:
Jinak předtím tedy ve školce jedl?..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.21 15:39

Jo, syn začal chodit do školky teď v září, ze začátku krásně jedl, ale polední dobou prý ani sousto. I doma bojkotuje vše kromě několika oblíbených jídel. Doma se to snažím řešit tak, že prostě dostane až další jídlo a mezi jídly nedávám žádné mlsky, ovoce, nic. Ale učitelky ve školce z něj jsou nešťastné, navíc chodí do lesní, takže je
i v tomhle počasí celý den venku a v pohybu, tak teď dostává do školky namazanou housku :nevim:.

A nedalo by se to tvému synovi vysvětlit? Že když se nenají, tak bude unavený? Mému ne, ale my máme diagnózu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
28.1.21 15:53
@Mala.ještěrka píše:
Jo, syn začal chodit do školky teď v září, ze začátku krásně jedl, ale polední dobou prý ani sousto. I doma bojkotuje vše kromě několika oblíbených jídel. Doma se to snažím řešit tak, že prostě dostane až další jídlo a mezi jídly nedávám žádné mlsky, ovoce, nic. Ale učitelky ve školce z něj jsou nešťastné, navíc chodí do lesní, takže je
i v tomhle počasí celý den venku a v pohybu, tak teď dostává do školky namazanou housku :nevim:.A nedalo by se to tvému synovi vysvětlit? Že když se nenají, tak bude unavený? Mému ne, ale my máme diagnózu…

Trosku OT, ale oni jsou v tomhle počasí fakt cely den venku? Není často nemocný? To si nedovedu představit, i když je člověk nejtepleji oblečen, přece po nějaké době promrzne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18937
28.1.21 15:59
@zudina píše:
Trosku OT, ale oni jsou v tomhle počasí fakt cely den venku? Není často nemocný? To si nedovedu představit, i když je člověk nejtepleji oblečen, přece po nějaké době promrzne.

Hele a já jsem teď ujetá, koukni se detailně na školkovou třídu venku. Bez rukavic klidně, nakrcnik na ozdobu, holý krky, z čepice koukaj uši atd.., to ještě chápu, že já jako maminka ho během výletu desetkrát upravím a zachumlam, ale jinak mám o těch všech kaslikach a rymach po přechodu do školky jasno :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 16:02

Nevlastni dcera kdyz nastoupila u nas do skolky, tak taky nic nejedla. Byla tam temer 10 hodin kazdy den, bez vyjimky. Oba pracujeme na plny uvazek. A nic nejedla celou dobu. Proste musela si zvyknout. Hotovo. Nechces jist? Nejez. Na potize s jidlem si stezovaly i ucitelky a druzinarky az do 3. tridy. Manzel ji kolikrat nadaval, druzinarky si stezovaly. Doma by pak snedla kde co. Ale nedostala az do vecere nic. Mela se najist ve skolce. Manzel v tomhle je nekompromisni. A unavena tedy nebyla, radila jak cerna ruka i hladova. Zije asi ze vzduchu. Ted ma 141 cm a 25 kg.

• Citovat
  • Nahlásit
3345
28.1.21 16:04
@Bubla Bůčková píše:
Hele a já jsem teď ujetá, koukni se detailně na školkovou třídu venku. Bez rukavic klidně, nakrcnik na ozdobu, holý krky, z čepice koukaj uši atd.., to ještě chápu, že já jako maminka ho během výletu desetkrát upravím a zachumlam, ale jinak mám o těch všech kaslikach a rymach po přechodu do školky jasno :mrgreen:

Nám posílají ze školky fotky a když vidím jak tam malej má holy uši a krk a polorozeplou bundu tak silim :D ja bych ale asi nechtěla v tomhle počasí byt cely den venku proto mě zaujalo ze v lesní školce jsou decka venku cely den..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18937
28.1.21 16:08

@pocker ať poradím, kluk tam taky moc nejí, zatím tam ale chodí jednou denně a doma dostane nášup. U celodenní nevím, fakt jedině něco vlastního, co ji typu loupak, muffin… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.21 16:09
@zudina píše:

Víceméně jo. V devět ráno (nebo dřív, když už jsou dovedené všechny děti) vyráží ven, kolem dvanácté mají oběd, do jedné jsou vevnitř v herničce a pak zas vyráží ven. Teď mají nově jurtu, takže možná budou ráno a po obědě tam, to ještě nevíme. A tak do půlky listopadu venku i obědvali.

Hele a nemocný není. V září nastoupil a akorát přes Vánoce měl nějakou virózku s rýmou a kašlem, jinak nic. Ale on teda nebýval nemocný ani předtím :nevim:.

Příspěvek upraven 28.01.21 v 16:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18937
28.1.21 16:10
@zudina píše:
Nám posílají ze školky fotky a když vidím jak tam malej má holy uši a krk a polorozeplou bundu tak silim :D ja bych ale asi nechtěla v tomhle počasí byt cely den venku proto mě zaujalo ze v lesní školce jsou decka venku cely den..

Neeee :lol: a píšeš jim na to něco? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
28.1.21 16:22
@Bubla Bůčková píše:
Neeee :lol: a píšeš jim na to něco? :lol:

Snažím se nepsat ale občas se neudrzim :D jenže ony ty učitelky stejně většinou neodepisou, takže se akorát tak uziram :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
28.1.21 16:28

Dcera taky přestala zcela jíst a byl to bojkot v období vzdoru (jako, že nám ukáže kdo je tady pánem). Řešila jsem s učitelkami, protože i je to trápilo, a pomohla pozitivní motivace (když něco sníš maminka přinese odpoledne bonbón a pak hlásili zda jedla či stávkovala, asi dvakrát odměnu fakt nedostala, nebo třeba jen půlku a do měsíce se to srovnalo.) Ale na každé dítko funguje asi něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24845
28.1.21 16:51

@pocker A dá se s ním domluvit proč nejí? Nechutná, nějaký druh vzdoru (ala nelíbí se mi tu, tak nebudu jíst), nějaké potraviny/konzistence, co nemá rád, školka je nějaká moc rigidní (má problém třeba dát děcku ke sváče jen suchou housku, když nejí pomazánky), opravdu nemá hlad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32034
28.1.21 17:39
@Anonymní píše:
Nevlastni dcera kdyz nastoupila u nas do skolky, tak taky nic nejedla. Byla tam temer 10 hodin kazdy den, bez vyjimky. Oba pracujeme na plny uvazek. A nic nejedla celou dobu. Proste musela si zvyknout. Hotovo. Nechces jist? Nejez. Na potize s jidlem si stezovaly i ucitelky a druzinarky az do 3. tridy. Manzel ji kolikrat nadaval, druzinarky si stezovaly. Doma by pak snedla kde co. Ale nedostala az do vecere nic. Mela se najist ve skolce. Manzel v tomhle je nekompromisni. A unavena tedy nebyla, radila jak cerna ruka i hladova. Zije asi ze vzduchu. Ted ma 141 cm a 25 kg.

Když jsi macecha, máš to v tomhle snazší. :mrgreen: Já když vychovávala dítě, které nebylo moje, byť bylo moje příbuzné, byla jsem stejná. Nechceš? Tvoje smůla. Blbneš se zmrzlinou a spadla ti na zem? Tvoje smůla.

Ale u vlastního to řešíš. Jestli nemá hlad, jestli mu to nějak neškodí… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32034
28.1.21 17:41

Jinak matkám nejedlíků závidím, moje dítě je naopak kyselina. A s tím se nedá dělat nic. Prostě sež.., na co přijde.

Každý nejedlík se nakonec rozjí, ale žrout se musí krotit navždycky, aby nebyl jak koule :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat