Dítě po nemoci, časté kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 18:19

Dítě po nemoci, časté kojení

Zdravím :mavam: Potřebovala bych poradit nebo se zeptat na zkušenosti ostatních. Mám dítě 10,5 mm a poslední měsíc a půl jsem kojila jen večer a v noci. Jinak v dopoledne a odpoledne jogurt/ovoce, poledne oběd a večer kaše+ kojení, v noci kojení 3×-5×). Nyní byla dcera nemocná a měla atb. Jak jí nebylo dobře tak nejedla ani nechtela pít čaj takže se kojila cely den. Pak se ji ale ulevilo, začala jíst ale mléko vyžaduje pořád. Sní třeba 160g jidla a hned na to chce mléko a tak dokola celý den. Dokud mléko nedostane, řve, sápe se po mě, zvedá mi triko :lol: Takže sice už jí, ale kojím i 7× za den a i asi 5× za noc :nevim: Nemá někdo tip jak toto odbourat? A taky jak omezit noční kojení? Jde spát cca v 7 ale třeba v pul 9 se vzbudí a asi v 10 a chce mléko. Po 1 hodině Pak chce cca po 2 hodinách. Začínám být už vyřízená :lol: Nehledě na to že nemohu skoro nikam jít protože manžel ji nenakojí že… :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
758
15.10.21 19:12

Já na tom nevidím nic zvláštního, pořád je to kojenec..asi bych jí tu potřebu mléka neodpírala, časem se to urovná :) okolo roku bývá prý spánek nejhorší, i u nás to tak bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 19:21

Já jí nic neupírám ale přijde mi divné že sní svou obvyklou svačinu, kterou si s chutí dá a za 40minut po mě leze a řve mňam mňam a takhle celý den do kola… Kdybych ji kojila 2× za den tak neřeknu ale teď ve skoro 11m ji kojit 6-7× za den mi přijde hodně.

• Citovat
  • Nahlásit
16044
15.10.21 20:42
@Anonymní píše:
Já jí nic neupírám ale přijde mi divné že sní svou obvyklou svačinu, kterou si s chutí dá a za 40minut po mě leze a řve mňam mňam a takhle celý den do kola… Kdybych ji kojila 2× za den tak neřeknu ale teď ve skoro 11m ji kojit 6-7× za den mi přijde hodně.

Taky mi to prijde celkem normalni, 10 mesicni je fakt mrne.
Dej si ji do postele, at u kojeni spis, a po najedeni ji dusledne odpojuj.
Ono se to zase casem zmeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
15.10.21 20:43

Nekde jsem cetla zajimavy clanek, ze kolem 9. mesice se detem vyrazne zrychli metabolismus.
To by vysvetlovalo to castejsi buzeni a potrebu se najist i v noci, co se deje spouste deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
15.10.21 20:52

Potvrzuju, co píše Lucie. Dcera se v té době častěji budila a vyžadovala mlíko (přes den teda ne, to nějak neměla čas, myslím, že jsem kojila jen před odpoledním spánkem). A to nemocná nebyla. Zrovna když jsem si kolem roku říkala, že ji budu kojit xkrát za noc ještě v první třídě, se najednou začala budit jen kolem páté ráno a za pár týdnů už kojení nevyžadovala vůbec. Když se probudila, stačilo si ji přitáhnout a spala dál…

Obecně mám pocit, že čím víc se malému dítěti upírá kojení, nošení, mazlení… tím víc a dýl si ho vynucuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
15.10.21 20:57
@Lucie_Sx píše:
Nekde jsem cetla zajimavy clanek, ze kolem 9. mesice se detem vyrazne zrychli metabolismus.
To by vysvetlovalo to castejsi buzeni a potrebu se najist i v noci, co se deje spouste deti.

Já zase četla, že děti od půl roku noční kojení téměř nepotřebují. Dcera to tak měla, uvidíme jak to bude se synem.
Každopádně vstávat co 2 hodiny k 10 měsíčnímu dítěti se mi zdá hodně. Už by se pomalu mělo učit, že v noci se nejí. Navíc podle toho co píše zakladatelka má dost jídla přes den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
15.10.21 21:01
@Kaktusanda píše:
Já zase četla, že děti od půl roku noční kojení téměř nepotřebují. Dcera to tak měla, uvidíme jak to bude se synem.
Každopádně vstávat co 2 hodiny k 10 měsíčnímu dítěti se mi zdá hodně. Už by se pomalu mělo učit, že v noci se nejí. Navíc podle toho co píše zakladatelka má dost jídla přes den.

Nojo, ale to propagují saďouři typu Estiville :nevim: Ono nejde ani tak o jídlo (i když v šesti mesících mi celá noc přijde ještě dlouhá, pokud se bavíme o 11-12h), ale kojení je i forma útěchy. A od 7.měsíce se toho v těch malých hlavách strašně moc děje a zpracovává. To zase měla moje dcera. A touha po konejšení a útěše se odnaučuje hodně blbě, stejně jako třeba touha po dýchání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
15.10.21 21:09
@Ba-stet píše:
Potvrzuju, co píše Lucie. Dcera se v té době častěji budila a vyžadovala mlíko (přes den teda ne, to nějak neměla čas, myslím, že jsem kojila jen před odpoledním spánkem). A to nemocná nebyla. Zrovna když jsem si kolem roku říkala, že ji budu kojit xkrát za noc ještě v první třídě, se najednou začala budit jen kolem páté ráno a za pár týdnů už kojení nevyžadovala vůbec. Když se probudila, stačilo si ji přitáhnout a spala dál…Obecně mám pocit, že čím víc se malému dítěti upírá kojení, nošení, mazlení… tím víc a dýl si ho vynucuje.

Jé, prosím tě, a kdy se to zlomilo? Já teď poslední měsíc vstávám třeba co hodinu :roll:. Pořád vyhlížím změnu, ale už mi trochu dochází trpělivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
15.10.21 21:10
@Ba-stet píše:
Nojo, ale to propagují saďouři typu Estiville :nevim: Ono nejde ani tak o jídlo (i když v šesti mesících mi celá noc přijde ještě dlouhá, pokud se bavíme o 11-12h), ale kojení je i forma útěchy. A od 7.měsíce se toho v těch malých hlavách strašně moc děje a zpracovává. To zase měla moje dcera. A touha po konejšení a útěše se odnaučuje hodně blbě, stejně jako třeba touha po dýchání…

Já bych dceru klidně kojila ale když se přestala budit sama, tak jsem jí taky nebudila. To byla reakce na to co jsem zase četla já a že v našem případě to tak bylo. Ptala jsem se i dr. protože mi to bylo divné, znala (znám) holky s dětma a žádná to se svým dítětem tak neměla, normálně se jim budili 2×,3× i víckrát za noc. Dr. mi řekla, že toho má asi dost přes den a stačí jí to. Jo když rostli zoubky to bylo jiné.
Syn, skoro 3 měsíce mi taky jednu noc spal od 22:00 do půl 6 bez jídla. Jinak se budí 2 × za noc. Asi na to mám štěstí. Jinak samozřejmě bych ani dceři ani teď synovi prso neodpírala. Naopak užívám si pocit, že tohle jim můžu dopřát jen já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
15.10.21 21:16

Při nemoci a po je to úplně normální. Dej si dítě do postele a koj v leže, dá se u toho i napůl spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
15.10.21 21:18
@Kolicek95 píše:
Jé, prosím tě, a kdy se to zlomilo? Já teď poslední měsíc vstávám třeba co hodinu :roll:. Pořád vyhlížím změnu, ale už mi trochu dochází trpělivost.

Heleď, živě si pamatuju (a na emiminu by se to jistě dalo dohledat taky :oops: ), jak jsem se v prosinci hroutila a prosila muže, ať se vybodnem na stromek, balení dárků a to všechno kolem a prostě jen tohle příšerný období přežijem. 23.12. jsem vyčerpáním brečela celý den. To jí bylo 10 měsíců. V lednu se to zlepšilo v tom, že už se nebudila úplně každou hodinu hodinu úplně každou noc (ale přesto jsme měli jednu, kdy jsme se ve spolek úplně vyhysterčili a já v šest ráno klepající se oznámila muži, že rozhodně nemůže jít do práce a nechat nás doma samotné). A v únoru se jí překlopil rok, začalo se to zlepšovat fakt raketově, ve 13 měsících myslím poprvé spala celou noc.

My už jsme si o spaní psaly. Moje dítě je v tomhle fakt oříšek, 6-12 měsíců bylo vážně úplný peklo. Teď je je jí 20 měsíců, celou noc spí málokdy, většinou se vzbudí tak jednou dvakrát, ale to si ji prostě přitáhnu a spí dál. A prakticky zas přestala spát přes den… Ale kojení co hodinu dvě, nebo vraždózní dudlání, příšerný uspávání… to všechno odeznělo mezi 12-13 měsícem… Držím palce, ať je to u vás podobně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
15.10.21 21:21
@Kaktusanda píše:
Já bych dceru klidně kojila ale když se přestala budit sama, tak jsem jí taky nebudila. To byla reakce na to co jsem zase četla já a že v našem případě to tak bylo. Ptala jsem se i dr. protože mi to bylo divné, znala (znám) holky s dětma a žádná to se svým dítětem tak neměla, normálně se jim budili 2×,3× i víckrát za noc. Dr. mi řekla, že toho má asi dost přes den a stačí jí to. Jo když rostli zoubky to bylo jiné.
Syn, skoro 3 měsíce mi taky jednu noc spal od 22:00 do půl 6 bez jídla. Jinak se budí 2 × za noc. Asi na to mám štěstí. Jinak samozřejmě bych ani dceři ani teď synovi prso neodpírala. Naopak užívám si pocit, že tohle jim můžu dopřát jen já.

Tak to je jasný, že oslavuješ a nebudíš, taky bych nebudila a ještě v okolí vyhlásila stanné pravo :mrgreen: Ale tohle je fakt o štěstí a moc naučit se to nedá. I když matky spavých dětí si většinou myslí, že mají metodu (vážně moc oceňuju, že Ty ne!)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 22:03

Dceru většinu času v posteli mám a možná mi přijde že tím žáky hůře spí… když ji v noci předali do postele, za 20min je vzhůru a když si ji v posteli nechám, tak by se chtěla pořad kojit. :nevim: No nevadí, vím že to je období, tak uvidíme ;) Jinak mě doktorka tvrdí že od 6. měsíce děti mají spat celou noc, na to konto nám doporučila kaši před spaním. Neznám ve svém okolí nikoho komu by na spaní pomohla kaše :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
17190
15.10.21 22:23
@Anonymní píše:
Dceru většinu času v posteli mám a možná mi přijde že tím žáky hůře spí… když ji v noci předali do postele, za 20min je vzhůru a když si ji v posteli nechám, tak by se chtěla pořad kojit. :nevim: No nevadí, vím že to je období, tak uvidíme ;) Jinak mě doktorka tvrdí že od 6. měsíce děti mají spat celou noc, na to konto nám doporučila kaši před spaním. Neznám ve svém okolí nikoho komu by na spaní pomohla kaše :oops:

Jojo, kaše na spaní je mýtus. Při nejlepším neudělá nic. A z doktorky si nic nedělej, já se taky dozvěděla, že blbý spaní je způsobeno mým špatným výchovným přístupem - přece kdybych ji to včas naučila, tvrdě trvala na tom, aby spala, tak by to muselo být, no ne? :D Neboj, přejde to… jednou :roll: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat