Reklama

Dítě & příjem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zdee
Nováček 10 příspěvků 26.01.17 07:55
Dítě & příjem

Jsem jediný, kdo si myslí, ze pravé bohatství tkví v dětech a nikoliv v penězích?
Manželka se po letech rozhodla pro rodinu, avšak z rozumu a nikoliv z touhy. Teď ji zžírá výčitka, že málo ušetříme, že se život změní jí, nikoliv mě.
Jsem jediný, kdo si myslí, že s takovým přístupem by děti mít neměla? Přijde vám to normální??
Bohatství, to pravé netkví přeci v zaměstnání a financích. Jasně, že člověk musí mít finanční gramotnost, ale toto… (ona 30, já 32).
Mějte se fajn

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Zabatko
Závislačka 4167 příspěvků 26.01.17 08:02

Nějak moc nechápu, o čem toto téma má být. Bohatství samozřejmě tkví v dětech, ale bez peněz to nejde. Asi by bylo potřeba rozvést víc, jakou máte finanční situaci, aby se to dalo nějak zvenčí posoudit. Pokud bych bydlela na ubytovně a žila z ruky do pusy, tak bych neměla ani jedno.

kvaček
Extra třída :D 13418 příspěvků 26.01.17 08:08

@Zdee já si myslím, že je to v lidech.. Já mám okolo sebe rodiny s dětmi tři co se tak stýkáme a co se týká financí, tak to mají rozdílně.. Jedni teda mají tři děti a průměrný plat, druzí dvě a vyšší plat oba dva větši vymoženosti.. Ale pořád střed..
Co se týká dětí, tak opravdu nepoznám, který pár je nějak štastnější… nebo děti.. Ono svíš jde spíš o to, jak ten život prožít než nasyslit věci dětem. Ono to zní jako fráze.. ale oprvdu děti nepotřebjí- i dospělí všechno.. Pak se na to stejneě ve většině případů práší, a lidi mají dobrý pocit, jenom že to mají..
U tvé přítelkyně mě spíš přijde, že se bojí mateřství, ne peněz- už podle věty, že se jí změní život a tobě ne..Možná, má okolo matky, které mají mateřstké a bojují o každý peníz u partnera, protože jim nedává na domácnost, a jim to nevychází, možná se bojí, pokud klesne hodně nízko s příjmem :nevim: Vidí model moje tvoje pokud to někde je a prostě i nad tím přemýšlí..

Příspěvek upraven 26.01.17 v 08:08

Zdee
Nováček 10 příspěvků 26.01.17 08:08

@Zabatko 2 byty, chalupa, peníze, žádné dluhy

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 26.01.17 08:09

Ale ono to tak je, ze se ten zivot mnohem vice zmeni zene. Ja jsem tedy za tu zmenu vdecna, ale netreba si nic nalhavat, je to zmena velka.

Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 26.01.17 08:09
@Zdee píše:
Jsem jediný, kdo si myslí, ze pravé bohatství tkví v dětech a nikoliv v penězích?
Manželka se po letech rozhodla pro rodinu, avšak z rozumu a nikoliv z touhy. Teď ji zžírá výčitka, že málo ušetříme, že se život změní jí, nikoliv mě.
Jsem jediný, kdo si myslí, že s takovým přístupem by děti mít neměla? Přijde vám to normální??
Bohatství, to pravé netkví přeci v zaměstnání a financích. Jasně, že člověk musí mít finanční gramotnost, ale toto… (ona 30, já 32).
Mějte se fajn

a ty děti nechceš? Jak se pozná rozdíl mezi dítětem z rozumu a dítětem z touhy? Chápu to dobře, že jste spolu už delší dobu a ona teď chce dítě, ale znamená to, že se sníží její příjem a tudíž bude na tobě, abys je zabezpečil a postaral se víc? A že se ti tahle varianta nelíbí? Pokud jste zvyklí na určitý standard, tak je jasné, že se to změní… a je jen na vás, jak se s tím porovnáte…
Dítě snad chcete oba dva, ne? A odkazovat se na manželku, že s jejím přístupem by děti mít nechtěla mi zavání alibismem, že ty jsi ten, kdo ho nechce a hledá důvod pro to ho nemít…

Zdee
Nováček 10 příspěvků 26.01.17 08:11

@Zabatko 2 byty, chalupa, peníze, žádné dluhy @Regina Hero já chci děti už dávno a finance máme dohromady

Zdee
Nováček 10 příspěvků 26.01.17 08:11

@Zabatko 2 byty, chalupa, peníze, žádné dluhy @Regina Hero já chci děti už dávno a finance máme dohromady

kvaček
Extra třída :D 13418 příspěvků 26.01.17 08:14

Každopádně musím napsat, že když jsem chtěla díte, tak že jsme ho chtěla i muž a teda pak neřešila, nějaké, že se mě změní a mu ne.. TO je jasné.. to asi tuší každá máma, ale prostě buď do toho jdu nebo ne…
Možná si řekl něco, čeho se zalekla.. Stačí blbost typu, že plánuješ hory, kola atd. ona bude doma kojit- to třeba naštvalo známou

Příspěvek upraven 26.01.17 v 08:16

Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 26.01.17 08:15
@Zdee píše:

no tak bude mít děti z rozumu, když to tak chceš pojmenovat… ty si víc mákneš, abyste nepřišli o to, na co jste zvyklí…
A že se jí změní život od základu, to je fakt… o tom se nedá moc polemizovat… ona to bude, kdo bude těhotný, bude nosit dítě v břiše se vším pěkným i nepříjemným, co k tomu patří… ona ho porodí, ona se o něj bude pravděpodobně výhradně starat… a ano, při zachování stávajících příjmů (respektive při snížení příjmů během mateřské a rodičovské) a přírůstku do rodiny na tom budete hůř, ušetříte daleko méně, když se rozpočítají příjmy na jednotlivé hlavy ve vaší domácnosti, tak na tom budete hůře… to je taky fakt…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 26.01.17 08:17

@Zdee Myslim, ze hledas potize, kde nejsou. Rada tricatnic ti rekne, ze se pro dite rozhodly kvuli veku, ciste z rozumu, zadne biologicke hodiny se nekonaly. A po narozeni ditete nastane ten obrat, krasny obrat.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 08:18
@Zdee píše:

Co tu furt měleš o bytech a chalupě. Myslím, že manželka řeší to, že si prostě nebude moct koupit kabelku za tři litry, když spadne s příjmem třeba o 70% dolů, respektive bude mít pocit větší finanční závislosti.
Za druhé život se jí opravdu může sakra změnit a bude to ona, kdo se s tím bude muset pprat. Ona třeba ztloustne, jí bude blbě, ona vypadne z pracovního procesu, který ji třeba baví a naplňuje, ona skejsne třeba týdny zavřená doma s nemocným dítětem, ona bude nevyspalá, nebude mít čas nebo energii na svoje koníčky. Ona se prostě bude muset možná dost věcí minimálně na čas vzdát.

Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 26.01.17 08:21
@Zdee píše:

ještě bych se zeptala, víš snad o jiné ženě, která by děti chtěla s tebou mít z touhy a lásky, ne z rozumu?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 26.01.17 08:22

@Svistice Jeste bych doplnila, co jsem si vubec neuvedomila ja. Ona bude kojit a minimalne pul roku se nebude mocivzdalit od ditete na vice nez cca 2 hod.

klarushka
Závislačka 3918 příspěvků 26.01.17 08:27

@Zdee Myslím že zbytečně vyšiluješ. Ano život se změní víc jí jak Tobě. Ona bude ta co nosí dítě, ta co s dítětem bude doma… Ano dítě stojí spousty peněz a pokud se Tobě nezvýší s tím že nastoupí na mateřskou adekvatně příjmy, tak budete mít méně peněz a šetřit stejně jako do teď tolik nebude. Být tebou tak jsem spíš ráda, že manželka s tebou sdílí své starosti a nedělám zbytečně vlny jen protože je Tvá žena realistka.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama