Dithiaden - přecitlivělost a euforie - máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 15.07.10 13:14
Dithiaden - přecitlivělost a euforie - máte zkušenost?

Jára dostal laryngytýdu, takže bojujeme, a už je to lepší. V nemocnici, kam jsme jeli, mi dr. řekla, mimo jiné, kolik mám a kdy dávat dithiadenu. jenže já mám pocit, že místo toho, aby se zklidnil a odpočíval, nebo byl dokonce ospalý, tak se spíš dostává do jisté opilecké veselé euforie, kdy přes den nespí vůbec a ponocuje klidně do jedný!

Tak jsem se chtěla zeptat na vaše zkušenosti, a jestli to nemůže být nějaká přecitlivělost, alergie … kdo ví?

Reakce:
kláraK
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 15.07.10 13:36

Osobní zkušenost s tim nemám, ale když jsme začaly dávat dithiaden my, tak mě doktorka upozorňovala přesně na to co popisuješ + ještě k tomu prý můžou být i halucinace. Zkusila bych dr. zavolat a poradit se s ní co dál. Víc bohužel neporadim

Olčík
Kelišová 5368 příspěvků 15.07.10 13:43

My když dithiaden dávali tak mě teda obě holky po tom spaly jak šípkový růženky.Té starší jsou 3roky,tak dávám půlk té mladší 7m.a dávala jsme ze čtvrtky čtvrtku a spinkaly potom krásně vez kašlíku a dávení…

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 15.07.10 18:36

Náš Adámek po něm spinkal jak andílek,ale ségry malej po něm pěkně vyváděl.Asi na každýho působí jinak.

k.a.c.k.a.1
Závislačka 3138 příspěvků 17.07.10 11:50

Nemá alergii, jen se u něj objevila paradoxní reakce na léky. Na některé děti to tak působí. Místo aby se zklidnily ožijou. Nejlhepší to je u některých dětí u oblbováku na třeba narkózu, místo aby byly tlumené, řádí jak šílené. Není to často, ale je to. Nic s tím nenaděláš, asi jen nedávat. :-)

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 17.07.10 12:35

Těsně pře dosažením plnoletosti se u mě projevila alergie na včelí bodnutí, brával jsem na to taky Dithiaden. A pamatuju si - zvlášť když to bylo v létě - že se mně zdálo, jako bych začínal „vystupovat“ ze svého těla… Krátce řečeno, byl jsem jak nafetovaný. Místo oblbnutí se mně v horku stávalo tohle.

sepanda
Nováček 6 příspěvků 03.05.13 15:51
uplně kantáre

Chtěla bych se optat milé mamči, mému kloučkovi jsou mu 3 a váha 11 kg doktorka předepsala dithiaden. Tak jsme podávali dle receptu a on mi večer byl jak vyměněný. jen seděl koukal do blba, vůbec si s ničím nehrál, jak gumový. je to normální. přišlo mi jak když ani nevnímá jen co jsi lehnul usnul. Podotýkám že obvykle chodí tak 9 ted padla 7 a spal až do rána. Jeto normální?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >