Reklama

Dlouhý cyklus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 16.10.08 08:11
Dlouhý cyklus

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat,jestli některá z vás máte nebo měly problémy s dlouhým mentrstruačním cyklem.Ten můj se pohybuje v rozmezí od 42 do 47 dní.Po konzultaci s mojí gynekoložku beru utrogestan,který mi cyklus zktrátil na 37 dní,ale to se mě zdá pořád moc.Nic jiného mi k tomu moje doktorka neřekla, jen že ho mám brát i další měsíc.Již rok se snažíme s přítelem o mimi a nic,jen jedno nutné ukončení těhotenství v 7tt :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

izabela12
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 16.10.08 08:51

Ahoj já mám taky delší cyklus, nekdy ho mám 35 dni, nekdy 40 až 45 a ted posledný byl až 56 me zase ríkají, prí lepší dlouhy než krátky, stíha všechno v pohode dorústat.

TehotnaTerezka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.08 08:56

ahojky,
ja po vysazeni prasku nez jsem otehotnela mela cyklus take 30-40 dni (2× snad i 50 dni), nijak jsem to neresila, sice jsem to nedostavala tak casto, ale zato mi to trvalo az 7 dni :roll:
s takhle dlouhym cyklem je pak hlavne dulezite si uvedomit, ze k ovulaci dojde v prubehu delsiho casoveho obdobi vlastne jen parkrat, ja si po pul roce snazeni uz rikala, ze je to nejake divne, ale zpetne jsem si spocitala, ze vlastne doslo asi jen ke 4 ovulacim, takze bylo vubec stesti, ze jsme se trefili :)
tak preji hodne stesti, at se brzy zadari :wink:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 16.10.08 09:01

Taky jsem mívala dlouhé cykly. Po vysazení HA byl první 62 dnů, pak asi 54, pak 45 a po roce se to upravilo na 30. Dr. mi nabízel něco na srovnání, ale to jsem odmítla. I při těch dlouhych cyklech jsem měla ovu. Při zkrácených bych ovu vůbec neměla a kdo ví, za jak dlouho by se to srovnalo na tolik, abych jí měla při těch zkrácených cyklech. Používala jsem měření BT a povedlo se.

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 16.10.08 10:59

Děkuji za odpovědi

těhotnáTerezka:můj menses trvá taky 7 dní a první 3 dny jsou hodně silné,ale na to jsem si už zvykla,to mě až tak moc nevadí.

Milli můžu se zeptat,jestli jsi otěhotněla až se ti ten cyklus upravil na 30 dní nebo dřív?

Podle bazální teploty ovuluju až tak 30 den cyklu nebo si to spíš myslím.Ty moje grafy jsou takové divoké......

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 16.10.08 11:57

Ahojky! Tak zkus bud symptotermální metodu, kdy sleduješ teplotu, hlen děložního čípku a děložní čípek… Pak spíš poznáš ovu… Nebo ovu testy… Já měla po vysazení HAK taky dlouhý cykly po dubu půl roku..... Pak jsme se jedne měsíc nechránili a byla jsem těu… Takže to určitě jde… Ovu jsem měla zjištěnou právě ST metodou…
Tak držím palce, ať to vyjde… :)

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 16.10.08 12:36

Helusa - otěhotněla jsem dvakrát při dlouhém cyklu (první byl pak potrat) a podruhé už při krátkém. Ale ovu jsem sledovala díky měření BT a byla v dlouhých i krátkých cyklech.

Amira
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 16.10.08 13:16

Taky mám po vysazení antikoncepce dlouhé cykly 34-37, ovu si taky chodí jak chce :lol: :lol: :lol: tenhle měsíc jsem koupila ovutesty, podle nich a podle hlenu jsem si plodné dny vyčíhala a čekám jestli budou příští měsíc //. :lol: :lol:

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 16.10.08 15:21

Já si měřím bazální teplotu a pokouším se sledavat i hlen,ovulační testy mi moc nepomohly,ale zase je na tento měsím koupím a budu srovnávat.
Mě se tak zdá,že když si myslím,že mám ovu,kterou jsem vysledovala měřením BT,tak mi zase nevyjde ovulační test,tak jsem se na ty ovul.testy vyprdla.Ale ted to zase zkusím všechno dohromady. :D

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 16.10.08 16:53

Ovu testy jsem zkusila, ale bylo to nějaký divný. Pak jsem jen měřila teplotu a sledovala hlen a čípek a bylo to přesný. Mimo to mívám vždycky v den ovu bolesti v podbřišku, než praskne ten folikul nebo co. Podle toho jsem to vždycky kontrolně poznala.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.08 01:09

Mám celý život dlouhé cykly, 35 - 45 dní.
Gynekologové se to snažili rovnat tuším Proverou a pak HA a já se jim na to záhy vykašlala (nebudu do sebe cpát hormony pro nic za nic).
Pak jsem léta měla přirozeně dlouhé cykly, s posunutou ovulací, otěhotněla jsem bez prolémů, bez prolémů bylo i celé těhotenství.
Nech si u lékaře vyšetřit, jestli máš ovulaci (ta právě často u dlouhých cyklů chybí) a jaké máš hladiny hormonů po ovulaci.
Pokud Ti bude ovulace chybět, tak Clostilbegyt nebo něco podobného.
Ale Utrogestan? Ano, zkrátí cyklus, ale pokud si ho vezmeš před ovulací, tak jí nejspíš zabrání. Takže pokud máš opravdu prokázaný nedostatek těchto hormonů, tak je brát musíš kvůli usídlení vajíčka, ale až poté, co bude ovulace prokázána na UZ (nebo laoratorně z krve). Nasazení Utrogestanu naslepo považuji za nesmylné.
Jinak jsem byla upozorněna, že pokud nebudu menstruovat déle než 60 dní, tak ať přijdu a menzes mi vyvolají, že těch 60 dnů je taková hranice, která by měla být dodržena, do té doby se nic neděje (ze zdravotního hlediska).

jowana
Echt Kelišová 9506 příspěvků 06.05.11 17:30

Nenajde se tu nějaká snažilka, co má dlohé cykly a snaží se to zatím srovnat bez pomoci lékařů? Daří se vám to a co pro to děláte? Já vysadila HA v březnu a MS dorazila po skoro 50ti dnech. Už dříve, když jsem HA nebrala, tak jsem MS měla kolem 35-45dní(někdy i 60).Popřípadě uvítám i nějakou maminku, které se podařilo při takovýchto cyklech otěhotnět bez zásahu lékařů..

anahita
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 16.08.12 22:15

Tak je to sice starší téma, ale jelikož jsem ho sama ještě nedávno hltala s podobným problémem, tak nyní mužů napsat zkušenost:) měla jsem po vysazení ha cykly až 51dní! Začala jsem pít kontryhelový čaj, který mi sice cyklus nesrovnal (pila jsem jej jen do ovu, tzn asi do půlky) a díky ni jsem měla fakt kvalitní rozpoznatelnou ovulku a hned 3 měsíc snažení otěhotněla. Asi to není pravidlem ale mě to pomohlo a to jsem myslela, že s mýmy cykly to bude masakr:)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.13 19:18

Ahoj :mavam: v listopadu jsem nedostala menstruaci byla jsem u doktora na vyvolávačce a dostala menstruaci pět dní po injekci. ale pak jsem dostala menstruaci až po 35 dnech- tedy 35dc. vždy jsem měla 28 dc. myslela jsem že se to už příště srovná jelikož mi doktor řekl že už jsem v pořádku ale dnes jsem 28dc a menstruace zase nedorazila znamená to že ted budu mít ty cykly po 35 dnech? omlouvám se asi za blbej dotaz ale moc se v tom nevyznám :oops: nikdy se mi to totiž nestalo děkuji :kytka:

saani
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 18.11.13 22:38
Grešík Ženský čaj syp. Devatero bylin

Ahoj, prosím nemá někdo zkušenost s čajem „Grešík Ženský čaj syp. 50g Devatero bylin“ na zkrácení menstruačního cyklu?
Případně prosím o rady a zkušenosti co Vám pomohlo, děkuji :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >