Otěhotněly jste i při dlouhém cyklu bez problémů?

9541
29.3.09 11:32

Dlouhý cyklus

Ahoj, chci se zeptat, zda jste měla některá dlouhé cykly 40-50dní a otěhotněly jste bez potíží? Popř. na kolikátý pokus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Taz
630
29.3.09 12:16

Ahoj, myslím, že problém nebude dlouhý cyklus, ale jde spíš o to, zda probíhá ovulace. Nejlépe to zjistíš měřením bazální teploty… Zkus se po netu pídit o symptotermální metodě..... Já měla delší cykly, ale ne jako ty a otěhotněla jsem na 1. pokus! Ale věděla jsem, kdy mám OVU…
Tak přeji brzký úspěch… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
29.3.09 12:17

Podle mých zkušeností se jedná o anovulační cykly, takže otěhotnění se většinou nekoná. Při krvácení nejde o menstruaci, ale o tzv. krvácení ze spádu, kdy je sliznice už stará a proto se uvolňuje. Menstruační krvácení se říká takovému, které je po ovulaci. Pokud je s ní všechno v pořádku, bývají cykly kratší. Toť moje zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
29.3.09 14:25

Dle mojí pí. doktorky je i takto dlouhý cyklus v pořádku, pokud máš ovulaci a luteální fáze je zhruba 12-14 dní, aby případný zárodek měl čas se zahnízdit. Pokud je tato fáze kratší, dochází často ke spontánním potratům. Jestli je Tvůj cyklus v pořádku zjistíš měřením bazální teploty a zapisováním do tabulky, která je určit někde ke stažení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
29.3.09 17:55

ahoj - s takovou délkou je větší šance na anovulační cyklus, norma bývá do 35… určitě si zkus další cyklus měřit BT (když si zadáš i tady na emiminu do vyhledávače najdeš program fertility friend i jiné tab) a to ti napoví

pokud by se ovulka nedostavila, poradila bych se s dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1520
29.3.09 18:00

ja mám taky delší cyklus a pomohlo mi se měřit bazální teplotu,, ovulace mi došla až 21 dc ,,já kdybych si teplotu neměřila čekám ms 25.března,,díky grafu a bazální teploty jimám čekat až 2.dubna protože jsem měla tu ovu tak pozdě,,tak držím pěstičky papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8451
29.3.09 18:11

Ahojky Jowano já jsem byla s tímhle i u doktora. BT mi celý měsíc nestoupala, ale pak najednou 32DC my vyletěla na 37 a vyšel i ovu test.
Zašla jsem si za gyndařem a ten se mi kouknul na graf a potvrdil mi ovulaci nějaký 30DC. Teď mám čekat do 2 dubna jestli přijde MS. čili podle doktora mám cyklus 44 DNÍ a je ovulační, takže bych řekla že možné je cokoliv, každé tělo je jiné. Já teď jen čekám zda dorazí MS nebo se zadařilo :D
Přeju hodně štěstíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
29.3.09 20:48

Takže když jste měly dlouhý cyklus s ovulací, tak problém nebyl a šlo to hned? Ovulaci mam, nebo teda min. měsíc byla, měřím zatím druhý cyklus http://www.fertilityfriend.com/home/2560f8

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
29.3.09 21:49

Trochu tě uklidním já mám takové cykly prakticky od začátku. Jen s HA jsem měla 28 dní, po vysazení jsem měla 45-50 dní, mírně jsem špinila i během cyklu třeba jeden den, ale měřila jsem BT a zjistila že v pořádku ovuluju akorát až kolem 30 DC. Malej se nám povedl asi 7 měsíc, 33DC, ale cyklů jsem měla samozřejmě míň tak 4 asi. Připrav si jen pevné nervy, že musíš dýl čekat na každou MS je to prostě takové zdlouhavé a leze to na mozek, teda alespoň mně lezlo :roll: No ta pak o vysvětlování každýmu dr, proč mi nesedí TP podle MS :roll: to je taky sranda :D . Jinak teď po skončení kojení mám zase svoje 45 denní cykly, takže další mimi bude taky sranda :cry:. Držím palce ať je z tebe brzo těhulka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
29.3.09 22:13
jowana píše:
Takže když jste měly dlouhý cyklus s ovulací, tak problém nebyl a šlo to hned? Ovulaci mam, nebo teda min. měsíc byla, měřím zatím druhý cyklus http://www.fertilityfriend.com/home/2560f8

Pokud máš ovulaci a po ovulaci do MS min 11 dní, tak bys otěhotnět v poho mohla, pokud nebude jiný problém :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3963
30.3.09 08:48

Já měla po vysazení HA cyklus totálně rozhozený, jednou za 25 dní, podruhé třeba za 50. Vy:,–(ila jsem na jaře, snažit jsme se začali někdy v září. Otěhotněla jsem při dlouhém cyklu, kdy PM byla někdy v polovině října a já otěhotněla až na začátku prosince. S TP problém taky nebyl, jelikož jsem věděla, kdy drobek „vznikl“, dr. si do průkazky PM prostě vymyslel, aby to zhruba odpovídalo. Takže jak tu psaly už holky, pokud máš ovulaci, není problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.3.09 10:59

Kamarádka takhle otěhotněla- měla taky cyklus 40-50 dní, ale dle mého názoru, je to fakt zdlouhavé a přece máš taky menší počet ovulací za rok=snižuje se počet možností otěhotnění… ! takže být Tebou si zajdu za dr pro nějaké prášky na upravení- když budeš mít cyklus normální -kolem těch 28 dní, tak budete moct mít víc pokusů a rychlejš to půjde, než takhle… ale jak chceš… jestli Ti to takhle vyhovuje…

• Nahlásit
  • Citovat
82
30.3.09 12:33

Tak já nevim, ale já osobně jsem proti upravování cyklu, pokud žena normálně ovuluje. Nechala bych to na přírodě, hold jsme každá jiná a jediná nevýhoda je opravu to zdlouhavé čekání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
23.10.11 18:50

Dlouhý cyklus

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, mám problém s dlouhým cyklem :( před více než rokem jsem vysadil a antikoncepci. Nechtěla jsem se už dál cpát hormony :-P po vysazení trvalo nějakou dobu, než se mi cyklus skoro srovnal, ale teď po skoro roce a půl mám zase více než 40 dní pauzu mezi mensesem :-( doktorka se mě u poslední kontroly ptala, jestli chci otěhotnět, s partnerem jsme o tom už sice mluvili, ale ještě se vyloženě nesnažíme. Doktorka mi však řekla, že mi tento dlouhý cyklus může při případné snaze otěhotnět způsobovat problémy. Máte někdo nějaké rady nebo zkušenosti jak cyklus srovnat bez toho aniž bych do sebe začla cpát nějaké léky? jsem ráda že jsem poměrně vyčištěná od antikoncepce a nechci do sebe zase začít cpát nějaké hormony :( Vím že tahle diskuze už tady proběhla, ale příspěvky jsou celkem staré, tak zkouším, jestli nevíte nějaké novinky? :-) Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24845
24.10.11 06:30

Z mé zkušenosti - čaj Kontryhel, cvičení dle Mojžíšové, akupunktura. Tohle mi tak nějak spravilo cyklus a snad naskočila i ovulace. Pak třeba kapky Gynex hodně doporučují, ale ty jsem nezkoušela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama