Dluh u ČEZ

Anonymní
11.10.20 22:47

Dluh u ČEZ

Dobrý večír. Měla jsem na sebe psanou elektřinu na bytě, kde bydlel bývalý přítel(blbost, teď už vím). Elektřina byla u ČEZ. Já bydlela v bytě, kde měl vše na sebe psané majitel. I když mě přítel (teď už bývalý) ujišťoval, že řádně platí, a fotografie potvrzení mi zasílal, teď mi přišel dopis, že na mé jméno je dluh 4200,–. On se přiznal, že na potvrzení vždy jen v aplikaci přepsal datum, a elektřinu neplatil. Na ČEZ jsem psala, vysvětlila situaci, a prosila o splátkový kalendář. Zamítli. Nevím co mám dělat. 4200,– nemám, a navíc potřebuji v mém novém bytě napsat elektriku na sebe, a to ani nevím, zda půjde. Poradíte někdo něco prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24991
11.10.20 22:51

Zaplatit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18999
11.10.20 23:06

Zaplat to, 4000 neni tak strašná částka, co jineho chces delat? At ti pujci treba rodice, nebo si vem mensi pujcku v bance. Kdyz bydlis sama, tak bys mela mit vetsi zalohu pro necekany vydaje nez je tahle castka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10436
11.10.20 23:07

Půjčit si od rodiny, využít kontokorent v bance, případně půjčku (pokud řádně platíš a máš u banky historii, nebude to pro ně problém ti 5tis. půjčit) a zaplatit to co nejdřív. Bývalého navštívit s nějakým bouchačem a nechat si od něj podepsat směnku na dlužnou částku a ideálně hned vybrat první splátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3758
11.10.20 23:14

Hned po další výplatě zaplatit a hlavně to nenechat dojít do vyšších částek a nějakého penále. 4000,– jsou ještě dobré jako lekce pro život - nikomu nevěřit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.20 00:38

Buď ráda za 4000.. z další výplaty je dej hned na stranu a budeš muset vydržet. Nebo kontokorent v bance, to je taky dobrá možnost. Čtyřka je ještě dobrá, sestra byla podobne nešťastne důvěřivá a bývalý ji zas nasekal dluhy na nájmu, několik desítek tisíc. To už je pak horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30343
12.10.20 08:07

Zaplatit. Nic jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11254
12.10.20 08:14

Zaplať to co nejdřív, čtyřka je ještě celkem milosrdná částka. I za cenu toho, že si půjčíš. A jestli to jen trochu jde, odkladej si aspoň pětistovku každý měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6931
12.10.20 09:51
@Anonymní píše:
Dobrý večír. Měla jsem na sebe psanou elektřinu na bytě, kde bydlel bývalý přítel(blbost, teď už vím). Elektřina byla u ČEZ. Já bydlela v bytě, kde měl vše na sebe psané majitel. I když mě přítel (teď už bývalý) ujišťoval, že řádně platí, a fotografie potvrzení mi zasílal, teď mi přišel dopis, že na mé jméno je dluh 4200,–. On se přiznal, že na potvrzení vždy jen v aplikaci přepsal datum, a elektřinu neplatil. Na ČEZ jsem psala, vysvětlila situaci, a prosila o splátkový kalendář. Zamítli. Nevím co mám dělat. 4200,– nemám, a navíc potřebuji v mém novém bytě napsat elektriku na sebe, a to ani nevím, zda půjde. Poradíte někdo něco prosím?

Zaplatit a peněz se domáhat po expříteli. Pokud budeš šikovnější, tak si na částku necháš po ex podepsat směnku, nebo podobný dokument, že ti částku dluží, ať ji pak máš na základě čeho vymáhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 18:29
@Anonymní píše:

pošli ihned alepson 1000 kč a napiš email s omluvou a tím, že zbytek doplatíš další výplatu… jiná možnost není…

• Citovat
  • Nahlásit
5689
13.10.20 11:59
@Anonymní píše:

Zaplatit! :roll: Neni zac.

Pravnik by ti za tuhletu radu, tu ctyrku ihned nauctoval. Ode me to mas zdarma ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama